ویژه کنید
عکس و تصویر . #فرهنگ_نیوز : از #مذهب به عنوان با نفوذترین باور حاکم بر #انسان ها در ...

.
#فرهنگ_نیوز : از #مذهب به عنوان با نفوذترین باور حاکم بر #انسان ها در #جهان یاد می شود، با این حال #جامعه بین المللی با گذشت زمان و رواج برخی اندیشه های کذایی توانسته رخنه ای در میان #اعتقادات و باورهای برخی انسان ها به وجود آورد.
.
موسسه تحقیقاتی پیو در یک فرآیند تحقیقی در پی یافت نتایجی در رابطه با آینده مذهب در جهان بر آمده و به طرح سوالاتی از افراد مختلف بالای بیست سال در 192 کشور جهان نموده است. نتایج حاصل از این مطالعه نشان می دهد 4/83 درصد از زنان و 9/79 درصد از مردان هم چنان خود را مذهب و معتقد قلمداد می نمایند. .
بر مبنای یافته های فوق #زنان در 61 کشور از 192 کشور یاد شده بیش از #مردان متمایل به مذهب بوده و در مابقی کشور ها هر دو جنس به یک میزان تمایل به مذهب دارند. نکته جالب توجه آن که در اندک کشورهایی در جهان وجود دارد که مردان بیش از زنان متمایل به مذهب هستند. بر اساس مطالعات انجام شده حداقل در 83 کشور یاد شده تمایل و گرایش به مذهب بیش از 98 درصد در میان هر دو جنس می باشد.
.
میزان #اعتقاد به مذهب در میان زنان و مردان در #ادیان مختلف متفاوت می باشد. به طور نمونه زنان در ادیان #بودایی 54 درصد، #مسیحیت 53 درصد و #یهودیت 52 درصد از کل #مذهبی ها را از آن خود نموده اند با این حال جمعیت آن ها در ادیان هندو و آیین های سنتی 49 درصد را تشکیل می دهند. .
تحقیقات فوق به گرایش بیشتر مردان نسبت به زنان به مباحث #کفر آمیز، الحادی و بی دینی نیز اذعان نموده و نسبت آنان را 55 به 45 ارزیابی نموده است. بر مبنای تحقیقات موسسه پیو که به ثمر رسانده بدین نتیجه دست یافته (با تاکید بر اعتقاد اکثریت قاطع جهانیان به مذهب) که مردان در کشورهای مختلف تمایل بیشتری به سوی الحاد و کفر داشته اند تا زنان. .
بر اساس یافته های این تحقیق در جامعه ی نسبتا مذهبی #آمریکا که هم اکنون در آستانه ی انتخابات مباحثی هم چون تایید یا رد اقدام #سقط_جنین به یکی از برنامه های پر چالش نامزدها تبدیل شده است، 68 درصد از ملحدان را مردان تشکیل داده و زنان تنها 32 درصد از آنان را شامل می شوند.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...