ویژه کنید
عکس و تصویر SS501 که به صورت Double-S Five-Oh-One تلفظــ می شود، به زبان کــــــره ای더블에스오공일. یک گــروه ...

SS501 که به صورت Double-S Five-Oh-One تلفظــ می شود،
به زبان کــــــره ای더블에스오공일.
یک گــروه پسرانه ی کــــــره ی جنوبی است ، که تحت نظــر کمپانی DSP Media تشکیل شده . این گــروه در تاریخ 8 ژوئن 2005 کارش را با 5 عضو شروع کرد : کیم هیون جونگ، هئو یونگ سنگ ، کیم کیو جونگ،پارک جونگ مین و کیم هیونگ جون .

نام این گــروه از حروف و اعدادی تشکیل شده که برای خود معنای ویژه ای دارند . حرف S اول برای کلمه ی "Superstar (ستاره ی بزرگ) و S دوم برای Singer (خواننده) است و اعداد 5،0 و 1 در کنار هم نشان دهنده ی این جمله هستند"5 نفری که برای همیشه به عنوان یک نفر باهم متحد هستند"

نام رسمی برای طــــرفداران این گــروه Triple S است به معنی"Super Star Supporters (SSS)" (هواداران ستاره های بزرگ).اولین آلبوم آنها به نام ST 01 Now معنی ویژه ای دارد اولین S برای SS501 حرف T دوم برای Triple S و کلمه ی 01 NOW هم به معنی اتحاد برای همیشه است که این 3 به دنبال هم این معنی را القا می کنند :" SS501 و Triple S در کنار هم به عنوان یک تن از الان تا همیشه"

قبل از آغاز به کار

قبل از اینکه گــروه کار خودش را آغاز کند بیشتر اعضا تجربه هایی در دنیای سرگرمی داشتند:

کیم هیون جونگ ، در یک گــروه 5 نفره به اسم B2Y کارش را شروع کرد و قرار بود که رهبر گــروه باشد و جوانترین عضو این گــروه محسوب می شد این گــروه در حال حاضر منحل شده.در طـول سال های 2001 و 2002 زمانی که او به عنوان یک پیش خدمت در یک رستوران خانوادگی واقع در جمسیل دونگ کار می کرد، برای یک برنامه ی گــروه جدید توسطـ مدیرعامل یک کمپانی دعوت شد.با اینکه آنها در کنار هم تمرین می کردند زمانی که کمپانی به آنها پیشنهاد شروع به کار در چین را به عنوان ستاره های هالیو داد آ نها این پیشنهاد را رد کردند و گــروه از هم پاشیده شد.کیم در آزمون کمپانی DSP شرکت کرد و بعد زیر نظـر این کمپانی به عنوان عضو و رهبر گــروه SS501فعالیت خود را آغاز کرد.

هئو یونگ سنگ، کارش را به عنوان یک کار آموز کمپانی SM Entertainment آغاز کرد.بعدها او کمپانی خود را تغییر داد و به DSP Media ملحق شد.و از این طــریق به عنوان عضو و خواننده ی اصلی گــروه انتخاب شد.

پارک جونگ مین،یک بار به عنوان مدل تبلیفاتی فعالیت کرده بود،زمانی که 13 ساله بود توسطــ یک آژانس کشف شد و بعد هر دو کمپانی DSP Media و SM Entertainmentاو را انتخاب کردند.در آن زمانSM Entertainmentبه اون گفت که آنها در حال آماده کردن یک گــروه هستند اما این گــروه اعضای زیادی دارد، و پارک، حدس میزد که آن گــروه ســــو.پــــر جونیور باشد زیرا تمرین های بیش از حد آنها را دیده بود،پارک کمپانی DSP Media را انتخاب کرد چون حدس میزد که از طــریق این کمپانی زودتر کارش را شروع کند.

کیم هیونگ جون نقشی را در موزیک ویدئوی اوک جو هیون ایفا کرد : موزیک ویدئوی Catch در سال 2004 .علاوه بر این او اولین شخصی بود که به SS501پیوست که به این معنیست که او بیشترین دوره ی کار آموزی را داشته است.

2005-2006:آغاز به کار :

SS501 به طــور رسمی کارش را در 5 ژوئن 2005 با مینی آلبوم 88 آغاز کرد، دومین مینی آلبوم آنها به اسم Warning پنج ماه پس از شروع به کارشان در اواخر سال 2005 منتشر شد ، در طــــــــول این زمان گــروه نام رسمی هواداران و رنگ خود را که سبز فسفری بود مشخص کرد،آن ها همزمان با این که جوایز بسیاری را بدست می آوردند بر محبوبیتشان افزوده می شد.

گــروه، در کــره در طی سال 2006 فعالیت زیادی نداشتند ، با این وجود اولین ملاقات با طــرفدارانشان را در آوریل همان سال برگزار کردند. دلیل این فعالیت کم مشکل گلوی یونگ سنگ بود ، که نیاز به عمل جراحی داشت ، در نتیجه مدت زمان بیشتری طــول می کشید تا دوران تقاهتش را پشت سر بگذارد .

در اواسطــ 2006 گــروه اولین کنسرت موفق خود به اسم Step Up Concert را در ژاپن برگذار کرد ، در اواخر همان سال ، آنها به کــره بازگشتند تا برای انتشار اولین آلبوم استودیویی خود آماده شوند که این آلبوم به اسم Snow Prince در 10 نوامبر منتشر شد.

تک آهنگ های این آلبوم "Unlock" و "Four Chance بودند علاوه براین ، گــروه (به جز هیونگ سنگ دوران نقاهتش را پشت سر می گذاشت)برای یک انیمیشن به اسم Pi's Story ترانه ای خواندند.

 

2007-8:پیشرفت غیر منتظـره،آغاز به کار ژاپنی، "پسران فراتر از گل" ، و زیر گــروه:

کمی بعد در سال 2007 ، گــروه کارش را در ژاپن آغاز کرد ، هواداران ژاپنی گــروه ، Triple S Japan نامیده شدند و به طـــور رسمی از زمانی که گــروه اولین ملاقاتش با طـــرفداران را در کلوپ برگزار کرد ، طـــرفداری خود را از گــروه آغاز کردند.

گــروه، در آن زمان تک آهنگ ژاپنی خود را به اسم Kokoro منتشر کرد، آن هم در چند نسخه ی متفاوت ، از جمله یک نسخه که همه ی اعضا در آن حضور داشتند نسخه ی دیگر که هر کدام از اعضا به طـور انفرادی آن را اجـرا می کردند ، این تک آهنگ در نمودار رتبه بندی Oricon به جایگاه پنجم دست یافت و در روز بعد به جایگاه سوم رسید،علاوه بر این، این تک آهنگ به عنوان ترانه ی پایانی یک انیمیشن ژاپنی به اسم Blue Dragon انتخاب شد.

گــروه، در در قسمت هفتم یک سریال ژاپنی به اسم Hotelier حضور داشتند.در ماه می 2008 ، کیم هیون جونگ به همراه هوانگ بو در قسمت 9 برنامه ی We Got Married حضور پیدا کرد.

کمی بعد در ماه سپتامبر آن ها دومین تک آهنگ ژاپنی خود را به اسم Distance منتشر کردند و سر انجام یک ماه بعد در 24 اکتبر آلبوم کامل را به همراه آلبومی به اسم خود یعنی SS501منتشر کردند. SS501 جایزه ی "تازه کار سال"را در مراسم Japan Gold Disc Award در ژانویه ی 2008دریافت کرد این اتفاق برای اولین بار برای هنرمندان کــــــره ای می افتاد.

گــروه با تک آهنگ Deja Vu به کــره برگشت ، که در 13 مارس منتشر شد ،آهنگ عنوان اولین آهنگی بود که اجـــرا شد ، و آن ها در برنامه ی موزیک بنک شبکه ی ام نت به روی صحنه برگشتند.بعد از موفقیت آهنگ Deja Vu ،آن ها اجــرای دومین تک آهنگ خود یعنی A Song Calling for You را شروع کردند.آنها آخرین اجـــــرای زنده ی خود برای این تک آهنگ را در ژوئن 2008 در برنامه ی موزیک بنک برگزار کردند تا بار دیگر فعالیت های ژاپنی خود را از سر بگیرند.سومین تک آهنگ ژاپنی گــروه به اسم Lucky Days در 18 ژوئن 2008 منتشر شد.

در 4 اکتبر گــروه دوباره برای اجــرا در Seoul World Cup Stadium به کــره بازگشت ، و جایزه ی "بهترین هنرمند اسیا" را ازآن خود کرد.

در 2 اکتبر2008،کیم هیون جونگ،برای اولین نقش اصلی خودش یعنی "یون جی هو"انتخاب شد تا در نسخه ی کــــــره ای سریال Hana Yori Dango,به اسم Boys Over Flowers, (پسران فراتر از گل) به ایفای نقش بپردازد.نقشی که باعث شد تا برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر "جوایز سریال های بین المللی سئول 2009" باشد.و همچین در در چهل و پنجمین PaekSang Arts Awardsجایزه ی "محبوبیت" را به خود اختصاص داد.این سریال در نیم سال اول 2009 در شبکه ی KBS پخش شد.

در طــول این زمان،در اوایل سال 2009،پارک جونگ مین،در موزیکل خودش بازی کرد در نقش دنی پارک. نقشی که برای او در مراسم Golden Ticket Awards جایزه ی "بهترین استعداد جدید موزیکال" را به ارمغان آورد.

درست در زمانی که کیم و پارک مشغول برنامه های خود بودند.3 عضو دیگر به پروژه ی گــروهی 'SS501 پرداختند و هئو یونگ سنگ به عنوان رهبر انتخاب شد.آنها اولین آلبوم خود را به اسم "U R Man" به عنوان یک زیر گــروه در نوامبر 2008 منتشر کردن که رقـــــ.ص زیبایی هم داشت،در حالی که این سه عضو اجـــــرای آهنگ خود را برگزار می کردند چند اجـــرای ویژه هم به همراه دو عضو دیگر انجام دادند.و همچنین این زیر گــروه آهنگ خود را در قسمتی از سریال "پسران فراتر از گل"اجــرا کردند. به علاوه آنها برای این سریال آهنگ "چون من یک احمقم" را هم خواندند که برای آنها جوایز مختلفی را به همراه داشت از جمله، ترانه ی ماه فوریه، بهترین ترانه ی متن سریال، و بهترین آهنگ سریال های تلویزیونی سال ، که اینها فقطـ چند تا از جوایز هستند.

2009-10:مینی آلبوم ها،اولین تور آسیا،ترک کمپانی DSP Media

گــروه دومین البوم استودیویی ژاپنی خود را به اسم All My Loveمنتشر کردند و یک تور هم برای حمایت از این آلبوم در ژاپن برگزار کردند. در 21 جولای 2009،آنها ششمین مینی البوم خود را به اسم Solo Collectionمنتشر کردند.که از ترانه های انفرادی اعضا تشکیل شده بود.به علاوه یک مینی سریال هم بود که خود اعضا به ویژه پارک جونگ مین و کیم هیون جونگ درآن بازی می کردند.در آگوست 2009 آنها تور آسیایی خودشان را برگزار کردند به همراه دو کنسرت در سئول که بعد ها با 15 کنسرت دیگر در ژاپن،تایوان،هنگ کنگ،تایلند،چین،مالزی و سنگاپور ادامه یافت.

هفتمین مینی آلبوم SS501 با نام mini album Rebirth در دو بخش منتشر شد : یکی محدود و یکی نسخه ی کامل . اولی در 20 اکتبر منتشر شد درحالیکه دومی در 22 اکتبر منتشر شد. SS501 آلبومشون رو با تک آهنگ "Love Like This" تبلیغ کردن.

در 21 نوامبر2009 گــروه به همراه سایر هنرمندان کمپانی های SM Entertainment, Inwoo Production و Pledis Entertainment در مراسم"جوایز موسیقی آسیا ام نت" شرکت نکرد با اینحال کمپانی اعلام کرد که ما برخلاف سایر آژانس ها این مراسم را تحریم نمی کنیم اما گــروه در حال آماده شدن برای اولین تور آسیایی هستند.

در سال 2010 آنها قبل از اینکه در 17 فوریه تور خود را در سئول به پایان برسانند کنسرتی را هم در تایلند برگزار کردند.آنها در Dream Concert 2010 هم با وجود آسیب دیدگی هیون جونگ اجـــــرا کردند .

آخرین مینی آلبوم اونها قبل از انقضای قراردادشون ، با نام Destination در 24 می 2010 منتشر شد . ترک اول اون با نام "Love Ya" که توسطــ استیون لی ساخته شد ، آهنگی همراه با ارکستر و آمیخته با ملودی پیانو بود . اولین پیروزی اونها برای این آهنگ در موزیک بانک شبکه ی KBS بود . در 18 ژوئن کمپانی DSP اعلام کرد که SS501 بخاطـــر پایان قراردادشون در تاریخ 7 ژوئن 2010 - بعد از پنج سال که از آغاز به کارشون می گذره- تبلیغات برای آهنگ "Love Ya" رو پایان می دن.

بااینکه اعضای گــروه با کمپانی های متفاوتی قرارداد امضا کردن ، نام خودشون رو حفظـ کردن .همه کمپانی های جدید اعضا ، اعلام کردن که فعالیتهای گـروه SS501 در اولویت قراردادهاشون قرار داره . همه ی اعضا هم اعلام کردن که به طــور قطـع گــروهشون از هم پاشیده نشده است .

کیم هیون جونگ در یک مصاحبه توضیح داد که در آن زمان کمپانی ای که به طـور کامل تمام شرایطـ اونها رو قبول کنه ، وجود نداشت برای همین اونها تصمیم گرفتن که این شانس رو داشته باشن که روی فعالیت های سولو تمرکز کنن .در دسامبر 2010 کیم هیونگ جون اعلام کرد که گــروه SS501 برنامه دارن که یه آلبوم جدید در سال 2011 منتشر کنن اما این برنامه بخاطــر مشغله های کاریشون ، عقب افتاد .

2011-13 : هنرمندان سولو و خدمت سربازی

هئو یونگ سنگ و کیم کیوجونگ ، یه فن میتینگ مشترک بانام Kim Kyu-jong & Heo Young-saeng Story In Seoul رو در 4 دسامبر برگزار کردن که شامل کشور های هنگ کنگ ، ژاپن و کشورهایی در سراسر آسیا میشد . هئو یونگ سنگ برنامه ریزی کرده بود که فعالیت سولوی خودش رو در 28 آوریل 2011 آغاز کنه اما بخاطــر اینکه رباطـ دست راستش در حین تمرین رقـــــ.ص کشیده شد این برنامه به تاخیر افتاد . مینی آلبوم ابتدایی او با نام Let It Go در 12 می 2011 منتشر شد که کیم کیو جونگ و یکی از دخترای گــروه فورمینت به نام Hyuna هم در اون حضور داشتن .آلبوم تونست شماره ی یک چارت آلبوم های گایون رو در هفته ی اول شروعش ، از آن خودش کنه .

در ماه نوامبر و دسامبر هئو اولین موزیکال خودش رو در The Three Musketeers ساخت .او دومین مینی آلبومش رو با نام Solo در ماه می منتشر کرد که هئو خودش در فرآیند ساخت و تولید آن سهیم شد . او سپس به ژاپن رفت تا اولین آلبوم ژاپنی خودش رو با نام Over joyed در ماه سپتامبر منتشر کنه . این آلبوم در چارتهای هفتگی اوریکون مقام 29 رو بدست آورد .

در 29 می 2013 این خبر پخش شد که او قصد داره که برای خدمت سربازی در ماه نوامبر ثبت نام کنه . طـبق گفته ی یکی از مسئولین کمپانی B2M Entertainment او تصمیم گرفت تا پایان 2013 به خدمت سربازی بره .

کیم کیو جونگ شروع به کار موزیکال رو در Goong: Musical ، با بازی نقش اول شاهزاده لی شین در کیوتوی ژاپن از 11 ژوئن تا جولای انجام داد و بعنوان یک هنرمند سولو کارش رو در سپتامبر 2011 با مینی آلبوم Turn Me On آغاز کرد . یونگ سنگ برای آهنگ "My Love" این آلبوم رپ خوانی کرد و یانگ جی وون از Spica در موزیک ویدئوی Yesterday حضور داشت .

در ژوئن 2012 کمپانی B2M اعلام کرد که کیم کیو جونگ ، برای رفتن به خدمت سربازی در ماه جولای آماده شده و او اولین عضوی از گــروه شد که برای رفتن به سربازی نام نویسی کرد . در 3 ژوئن او فن میتینگ خداحافظـــــیش رو برگزار کرد . این آخرین فعالیت رسمی او قبل از ورود به ارتش در ماه جولای بود و اولین باز بعد از دوسال بود که همه ی اعضای گــروه SS501 باهمدیگه یک جا جمع شدن . بعدا توضیح داده شد که کیم دراصل بخاطــر اینکه حامل هپاتیت B بود باید معاف میشد . بهرحال از اونجایی که در قانون سربازی تغییراتی بوجود اومده بود ، او واجد شرایطـ خدمت در کادر غیر ثابت بعنوان کارمند خدمات دولتی شد.

در 18 جولای 2012 ، کیم مینی آلبوم Meet Me Again رو در یه نسخه ی محدود و بعدا در نسخه ی معمولی منتشر کرد که مختص هواداراش بود قبل از اینکه به سربازی بره.

کیم هنوز در خدمت سربازی به سر میبره . از اونجایی که او خدمت سربازی شو انجام میده ، اطــــلاعات جدید در مورد او فقطــ از طـریق تـویـیتر دوستانش و نوشته های شخصیش که در اونها میزان عشق و قدردانیش رو به طـــرفداراش بیان میکنه امکان پذیره .برای نشون دادن سپاسگزاریش نسبت به طـــــرفداراش ، اعلام شده که او در فعالیتهای خیریه ی متنوعی که توسطــ فن کلاب رسمیش انجام می شه ، پیوسته . در 1 فوریه 2013 ، کیو جونگ 14 عدد کلاه کاموایی رو که او و مادرش در اوقات فراقتش بافته بودن برای خیریه فرستادن .

تک آهنگ بازگشت پارک جونگ مین با نام Not Alone در اصل برنامه ریزی شده بود که در 25 نوامبر 2010 منتشر بشه ، اما تا 20 ژانویه 2011 به تاخیر افتاد . او سپس اولین مینی آلبومش رو با نام The, Park Jung Min در 1 آوریل 2011 منتشر کرد . او در یه موزیکال ژاپنی به نام Bonds Of Boys بازی کرد و همچنین با ســـریــال ژاپنی Love Song پیشرفت حرفه ی بازیگری خودش رو گسترش داد . او در آهنگ متن سریال The Princess' Man مشارکت داشت و در سال 2012 در ســـریــال تایوانی Fondant Garden نقش اول مرد رو بازی کرد .

در 12 آوریل پارک حکمی کتبی از طــرف دادگاه بخش سئول برعلیه کمپانیش CNr Media ، برای کنسل کردن قرارداد انحصاری اش ، با استناد به توزیع نامناسب عوایدی ، درخواست کرد. دادگاه در 30 جولای به طـــــــرفداری از پارک جونگ مین بر علیه CNR Media آغاز شد و در نهایت در 22 می بعد از رسیدن به توافقاتی پایان یافت .او سپس تحت کمپانی Victor Music بعنوان "Romeo" کارش رو شروع کرد . او دوتا آلبوم ژاپنی به نام های Give Me Your Heart و Tonight's The Night رو در سپتامبر و اکتبر منتشر کرد . در نوامبر او باهمون نام پارک جونگ مین برای سومین مینی آلبومش به نام Beautiful به کــــــره برگشت . در پایان سال او یک آلبوم کامل ژاپنی به نام Midnight Theatre با همان نام "Romeo" منتشر کرد .

پارک جونگ مین در 2013 StarHub TVB Golden Viva Spectacular به همراه سیستار و یو-کیس و تعدادی دیگر از هنرمندان اجـــــرا داشت . این اجـراها همزمان در شبکه های کــره ، سنگاپور و هنگ کنگ برای جشن آغاز سال به نمایش دراومد . در 14 فوریه 2013 ، او در یه کنفرانس مطـبوعاتی در توکیو برگزار کرد و درمورد تور آینده ش صحبت کرد . او به طور کل هشت اجـــــرا داشت که 19 مارس در فوکاکو ، 21 مارس در اوساکا ، 22 مارس در توکیو و 23 مارس در ناگویا بود . او دو مفهوم متفاوت از خودش به نمایش گذاشت : روشن/تاریک ؛ خوب/بد . مخصوصا که او در طـــــــی روز با نام پارک جونگ مین اجـــــرا کرد و سپس وقتی که شب شد او نامش رو رو به "رومئو" تغییر داد .

کیم هیونگ جون با کمپانی Avex Entertainment برای انجام فعالیتهای ژاپنی خودش در ژانویه ی 2011 قرارداد بست . در 8 مارس 2011 ، کیم نهایتا اولین مینی آلبوم سولوی خودش رو با نام My Girl به همراه موزیک ویدئو برای دوتا آهنگ ابتدایی آن یعنی "oH! aH!" و "Girl" منتشر کرد . یک ورژن ژاپنی هم از آن در ماه آوریل منتشر کرد .در 27 جولای کیم اولین تک آهنگ ژاپنی خودش رو با نام Long Night منتشر کرد . در اکتبر 2011 کیم کار تئاتر رو با بازی در موزیکال کمدی-رمانتیک Caffeine آغاز کرد . بعد از بازی در Black City کیم اولین نقش اول خودش رو برای شبکه ی KBS Drama و در ســـریــالکمدی رمانتیک My Shining Girl بازی کرد بعد از اون در همان سال در سریال Late Blossom برای شبکه ی SBS Plus بازی کرد

در ماه جولای او دومین مینی آلبومش رو با نام Escape با تک آهنگ "Sorry, I'm Sorry" منتشر کرد . این آلبوم شامل پنج آهنگ و یه ام وی 25 دقیقه ای با حضور کانگ جی هوان ، لی کی وو و خودش بود . او سپس اولین تور زنده ی سولوی خودش رو با نام "2012 1st Story in Japan" در ماه آوریل و متعاقب اون "2012 2nd Story in Japan" رو در ماه آگوست برگزار کرد . در ماه نوامبر او در Rough Play که فیلمی به نویسندگی و تهیه کنندگی کیم کی داک بود بازی کرد .

کیم هیونگ جون اولین کنسرت سولوی خودش رو در کــــــره برای جشن دومین سالروز آغاز به کار سولوش برگزار کرد . این کنسرت با نام "The First" در 9 مارس 2013 در Woori Art Hall برگزار شد .او سپس با سـریال شبکه یMBC با نام Pots of Gold به صفحه های تلوزیون بازگشت . در 1 می گزارش شد که او برنامه داره که برای سال 2014 برای خدمت سربازی نام نویسی کنه . در طی این مدت او کنسرت ژاپنی خودش رو با نام "Who Am I" برگزار کرد که از 29 مارس تا 7 آوریل (در جمع شش کنسرت) به طـول انجامید .

در طی هشتمین سالگرد گــروه SS501 ، اعضای گــروه ویدئوی یکسانی رو با هم در یو تیوب برای تبریک و تشکر از فن هاشون پست کردن . کیم هیون جونگ بخاطـر فیلمبرداری برنامه ی Barefoot Friends نمی تونست در این ویدئو حضور داشته باشه . هرچند او همیشه در مورد فن میتینگی که در همون روز سالگردشون با نام 2013 KHJ Show - Party People در کـره برگزار کرده صحبت می کنه .

"توضیحات کامل در خصوص تک تک اعضا در پست های قبلی مجله می باشد"

 

آلبوم‌ ها :

آلبوم کوتاه به زبان کره ای

۲۰۰۵: هشدار warning

۲۰۰۵: شاهزاده برفی snow prince

۲۰۰۸: Deja Vu(خوشبختم)

۲۰۰۸: مشاهده

۲۰۰۸: مرد تو ur man

۲۰۰۹: انفرادی مجموعه

۲۰۰۹: تولد دوباره agian

۲۰۱۰: مقصد

 

ویدئو کلیپ‌های ژاپنی :

۲۰۰۷: SS501

۲۰۰۹: تمام عشق من

 

تک آهنگ :

۲۰۰۷: Kokoro

۲۰۰۷: فاصله

۲۰۰۸: بخت و اقبال روز

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...