ویژه کنید
عکس و تصویر پدر مهربان امام همچون پدری #مهربان و #دلسوز است و از #گرفتاریهای مؤمنان، آگاه و ...

پدر مهربان

 امام همچون پدری #مهربان و #دلسوز است و از #گرفتاریهای مؤمنان، آگاه و از این بابت در رنج می باشد هر چند این خودِ انسان ها هستند که بلاها را به وجود می آورند؛ اگر چه ما از درک رحمت واسعۀ امام عصر ارواحنافده #ناتوانیم و توجّه نداریم که به واسطۀ این بزرگوار و حجّت عزیز خداوندت چه برکاتی بر ما نازل شده و چه بلاهای سهمگینی از ما دفع می گردد و ما عاز از فهمش هستیم، که اگر غیر از این بود و غفلت دامنگیرمان نمی شد به دنبال چنین پدر مهربانی می گشتیم و در جستجوی او بر آمده و با همیاری هم، خواهان آمدن او می شدیم و اگر هر یک از ما  عزیزی مانند #پدر، #مادر یا #فرزند و یا #همسر که خیلی به ما محبّت نموده و غمخوار و مشکل گشای ما بوده و را گم کنیم حتماً به دنبال او می گردیم و با کوچک ترین سرنخی هر چند در شهر های دور باشد برای پیدا کردنش شهرها و بیایان ها را زیر پا می گذاریم و تمام سختی ها را در این مسیر به جان می خریم و چه هزینه ها و زحمت هایی را که متحمّل نمی شویم.

حال این امام مهربان کجا و این عزیز مثالی ما کجا؟! خود وجود مبارک امام زمان ارواحدا فداه به جناب مرحوم فشندی در آن تشرّف معروف فرمود:
شیعیان ما به اندازۀ آب خوردنی ما را نمی خواهند؛ اگر بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد. (شیفتگان حضرت مهدی عجل الله: 1/155)

 خلاصه این که هر کسی در محدودۀ خود باید کمر همّت و جوانمردی ببندد و در راه اعتلای فرهنگ انتظار و دعا برای تعجیل فرج و تشویق دیگران به این امر خطیر اهتمام نماید.

 پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمودند:
هر کسی دری را بکوبد عاقبت آن در باز می شود.

باید از خدای بزرگ طلب توفیق در این امر واجب را بنماییم تا إن شاءالله به زودی با ظهور خجستۀ یگانه منجی عالم بشریّت به معدن نور متّصل شده و زندگی شرافتمندانه توأم با معنویّت را در روی زمین شاهد باشیم. باید عمدۀ خواست، تلاش و همّت ما شیعیان همین باشد.

 ملاحظه فرمایید: که امام صادق علیه السّلام چگونه در فراق امام زمان علیه السّلام همانند شخصی که یکی از عزیزانش را از دست داده باشد، ناله و گریه سر می دهد:
سَیّدی غیبتِکَ نَفَت رُقادی وضیّقَت عَلیًّ مهادی و أبتزّت منّی راحة فؤادی، سَیّدی غیبتک وَصَلَت مصابی بفجائح الأبد...
سرور من؛ غیبت تو خواب را از دیدگانم ربوده، و دنیا را با تمام وسعتش بر من تنگ نموده و آرامش دلم را از من سلب کرده. سرور من؛ غیبت تو مصیبت مرا همیشگی ساخته...
(ترجمه القطرة: 1/761)

#اللهم_عجل_فرج_ولیک  

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...