ویژه کنید
عکس و تصویر چند راهکاربرای #تشویق_همسرتان_به_حجاب : ۱_ قبل از هر کار ابتدا برای دستیابی به #توفیق_هدایت همسرتان ...

چند راهکاربرای #تشویق_همسرتان_به_حجاب :

 
۱_ قبل از هر کار ابتدا برای دستیابی به #توفیق_هدایت همسرتان بسوی حجاب به ائمه اطهار(علیهم السلام) متوسل شوید و آن ها را در پیشگاه خداوند واسطه کنید که خداوند توفیق چنین عملی را به شما عطا فرماید.

 
۲_ بهترین روش برای اثرگزاری بر دیگران که جذب #دستورات_الهی شوند این است که خود شخص به دستورات دینی کاملاً پایبند بوده و از روی اشتیاق و رغبت به آن ها عمل نماید.

 

۳-  استفاده از #محبت_و_علاقه ایست که به همسرتان دارید. باید با همسرتان دوست باشید تا حرف شما به عنوان یک دوست، مؤثر باشد. هیچ گاه از موضع بالاتر با همسرتان صحبت نکنید، طوری رفتار نکنید که گویا ادعا  می کنید شما بیشتر می فهمید.

 
۴-  برای این مسئله گاه و بیگاه و بدون مناسبت به او هدیه بدهید. فراموش نکنید که #هدیه دادن یکی از روش های ابراز محبت است و بطور کلی در تقویت علاقه بین همسران بسیار مؤثر است.

 

۵-: هر شخصی یک نقطه پذیرش و به قول معروف «رگ خوابی» دارد، سعی کنید این رگ خواب و نقطه پذیرش را به دست آورید و از این طریق وارد شوید و هدف خود را تعقیب کنید.

۶-  اگر همسرتان به یکی از #اهل_بیت_علیهم_السلام علاقه ویژه ای دارد، حتماً از این عشق و محبت استفاده نمایید و از سیره آن معصوم (ع) نمونه هایی را که مؤید #حجاب_و_عفاف است برای او نقل نمایید.

 

۷- با افراد مقید بیشتر رفت و آمد کنید
 

۸- از روی #محبت و دلسوزی با او صحبت کنید...
 

۹-  هیچ گاه در گفتگو های خانوادگی به دنبال این نباشید که #حقانیت حرف خود را ثابت کنید و این مسئله به ویژه در مورد مسائل مذهبی بیشتر حائز اهمیت است.

 ۱۰- توجه داشته باشید که گفتگو و پاسخ به سؤال های همسرتان منطقی و مستدل باشد و هیچ گاه به جدال و بگو مگو منتهی نشود.

 ۱۱- حتماً #زمان_مناسب را برای گفتگو انتخاب کنید: برای گفتگو در مورد حجاب حتماً در انتخاب زمان مناسب دقت نمایید و هر زمان و هر مکان را برای این کار انتخاب نکنید. برای مثال تعدادی مهمان در منزل خود داشته اید زمانی که همسرتان مشغول مرتب کردن منزل است و یا حتی در حال استراحت بعد از مهمانی است به هیچ وجه زمان مناسبی برای صحبت کردن درباره حجابش نیست زیرا او خسته است

 

۱۲- #صفات _پسندیده و ویژگی های مثبت وی را مورد احترام و تکریم قرار دهید

 

۱۳- #سفرهای_زیارتی و درک فضاهای معنوی می‏ تواند در تشویق ایشان به حجاب نقش مؤثری داشته باشد.

 

۱۴-اگر در منزل خود از #ماهواره استفاده می کنید جزو اولین اقدامات شما باید این باشد که آن را بطور کامل جمع کنید حتی به بهانه این که از شبکه های مذهبی و علمی آن استفاده می کنید؛ نباید آن را در خانه داشته باشید.

 

۱۵- در اطرافیان و دوستان خود دقت کنید و از کسانی که #ارتباط_عاطفی و صمیمانه ای با همسرتان دارند؛ مانند پدر و مادر که خود به حجاب اعتقاد دارند کمک بخواهید. ممکن است در روش شما برای متقاعد کردن همسرتان اشکالی وجود داشته باشد که شما متوجه آن نیستید

 

۱۶- #صبور باشید  از #اجبار کردن همسرتان جداً بپرهیزید. چرا که تحمیل کردن چیزی، بیشتر موجب مقاومت در برابر آن چیز می شود و همسرتان را از رعایت حجاب منصرف می کند.

#همسرانه
#بانو
#ازدواج
#حجاب
#زندگی_مشترک
#سبک_زندگی_اسلامی


banoo-94.blog.ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...