ویژه کنید
عکس و تصویر لطفا بخوانید.حتما بخوانید!! فضیلت شمـاره ی(۱۵) بِسْمِ الله الرّحمٰنِ الرّحیم. امام عسکری علیه السلام از ...

لطفا بخوانید.حتما بخوانید!!
فضیلت شمـاره ی(۱۵)

بِسْمِ الله الرّحمٰنِ الرّحیم.

امام عسکری علیه السلام از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم نقل می کند که فرمود:

معاشر عباد اللَّه علیکم بخدمة من أکرمه اللَّه بالإرتضاء، وحباه بالإصطفاء، وجعله أفضل أهل الارض والسماء بعد محمّد سیّد الأنبیاء علیّ بن أبی طالب علیه السلام، وبموالاة أولیائه ومعاداة أعدائه.
ای بندگان خدا ؛ بر شما باد به خدمت کردن کسی که #خدا او را اکرام کرد و گرامی داشت، به اینکه اورا پسندید و از میان خلق خود برگزید و به او رتبه اصطفاء عطا کرد، و او را بهترین اهل آسمانها و زمین بعد از محمّد صلی الله علیه وآله که سرور انبیاء است قرار داد، و بر شما باد به دوستی کردن با دوستان آن حضرت یعنی #علیّ_بن_ابی_طالب_علیه_السلام و #دشمنی کردن با دشمنان او.

(#اینجاش_عالیه_↯_∩__∩_✌ )

و کلام خود را ادامه داد تا اینکه فرمود:
فردای قیامت یکی از شیعیان او را می آورند در حالیکه خداوند در کفّه گناهان او گناهانی بزرگتر و سنگین تر از #کوههای استوار و دریاهای موّاج قرار داده است، مردمی که آن را نظاره می کنند می گویند: این بنده خدا هلاک شد و شکّی ندارند که از نابودشدگان است و در عذاب الهی برای همیشه باید گرفتار باشد.
آنگاه از پیشگاه پروردگار ندائی رسد: ای بنده خطاکار ؛ اینها گناهانی است که ترا به هلاکت افکنده است، آیا در مقابل آن حسنات و خوبی هائی داری که ترا به آنها پاداش دهم و به رحمت خود وارد بهشت کنم؟
آن بنده خدا با سرافکندگی گوید:
#خدایا_نمی_دانم…_(._.)_
دوباره منادی پروردگار گوید:
خداوند تبارک و تعالی می فرماید: در این صحنه پهناور قیامت فریاد بزن و بگو: من فلانی پسر فلانی و اهل فلان شهر هستم، اسیر گناهان خود که مانند کوهها و دریاها سنگین است است شده‌ام و کارهای خوبی درمقابل آنها ندارم، _(._.)_
کدامیک از شما در میان این محشر هستید که من به او احسانی یا بخششی کرده باشم، به پاداش آن اکنون به #فریاد_من برسد، زیرا الآن وقت احتیاج من به آن است.
آن بنده خدا هم طبق فرمان الهی چنین فریادی در آنجا بزند،
#اوّل کسی که در میان اهل محشر به او جواب دهد:
#علیّ_بن_ابی_طالب_علیه_السلام است که می فرماید:
#لبّیک_لبّیک_أیّها_الممتحن_فی_محبّتی_المظلوم_بعداوتی.

#لبیّک_لبیّک ؛ ای کسی که در #محبّت و #دوستی من امتحان شدی و به خاطر دشمنی با من مورد ظلم و ستم دشمنانم واقع شدی.
سپس امام علیه السلام با عدّه زیادی به فریاد او می رسند گرچه عدّه آنها از طلبکاران او کمتر است. آنگاه آن گروهی که همراه #علی_علیه_السلام آمده اند به آن حضرت می گویند: ما برادران ایمانی این شخص هستیم، او به ما نیکی می کرد و ما را اکرام واحترام می نمود و در معاشرت و برخوردهایش با ما با #همه(دقت شود!!) احسان و بخششی که داشت تواضع می کرد، ما از همه طاعتها وثوابهای خود گذشتیم و آنها را به او بخشیدیم.
#علی_علیه_السلام گوید: پس شما خودتان چگونه و به چه عملی وارد بهشت می شوید؟
عرض می کنند: ما به رحمت بی نهایت الهی که هر کس شما را دوست داشته باشد شامل حال او می گردد.
مرتبه دیگر از ناحیه پروردگار ندائی رسد که ای برادر رسول خدا، اینها برادران مؤمن او بودند و به او چنین بخششی کردند تو چه احسانی به او می کنی؟ من که بین او و گناهانش حاکم هستم گناهان او را که بین من و او بوده به خاطر دوستی اش با تو بخشیدم، امّا گناهانی که بین او و بندگانم صورت گرفته و ستمی که به آنها کرده و بدهکاریش به آنها باید بررسی شود و محاکمه گردد و تا از آنها خلاص نشود نجات پیدا نمی کند.
#علی_علیه_السلام گوید: خداوندا ؛ آنچه مرا دستور دهی انجام خواهم داد.
خداوند تبارک و تعالی می فرماید: برای آنها که طرف دعوا هستند و با او
نزاع دارند ضمانت کن که ستمی که به آنها شده #جبران کنی. #علی_علیه_السلام نیز چنین کند و به آنها بفرماید آنچه از ثواب و پاداش در مقابل ستمی که به شما شده از من بخواهید عطا کنم. آنها می گویند:
یا أخا رسول اللَّه صلی الله علیه وآله وسلم تجعل لنا بإزاء ظلاماتنا قبله ثواب نفس من أنفاسک لیلة بیتوتتک علی فراش محمّد صلی الله علیه وآله وسلم.

ای #برادر_رسول_خدا ؛ فقط #ثواب یک نفس کشیدن تو را در آن شبی که در جایگاه پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله خوابیدی تا جان او را حفظ کنی از تو درخواست می کنیم.
#امیرالمؤمنین_علیه_السلام آن را می پذیرد و ثواب یک نفس کشیدن خود را در آن شب به آنها می بخشد.
آنگاه خداوند تبارک و تعالی به آنها می فرماید: اکنون ای بندگان من ؛ نگاه کنید به آن مقاماتی
که نائل شدید از ناحیه #علی_علیه_السلام در مقابل آن ستمی که به شما شده بود، و قصرهای بهشتی را به ایشان نشان دهد، و چون آن‌ها مراتب و منازل خودرا که نه چشمی آنها را دیده و نه گوشی اوصافش را شنیده و نه به قلب بشری خطور کرده ببینند عرض کنند: خداوندا ؛ آیا از بهشت تو چیزی باقی مانده است؟ و بعد از این بخششی که به ما کردی و قصرها و جایگاههائی که در اختیار ما قراردادی بقیّه بندگان مؤمن و انبیاء و صدّیقین و شهداء و صلحاء کجا وارد می شوند؟ و آنها خیال می کنند که بهشت به طور کامل در تصرّف آنها درآمده است.
سپس ندائی از ناحیه پروردگار به گوش آنها رسد که ای بندگان من، آنچه مشاهده کردید #ثواب_یک_نفَس_از_نفَسهای_علی_علیه_السلام است که شما از او درخواست کردید و او به شما بخشید، اکنون به برکت آن وارد بهشت شوید و آنها را در تصرّف خود درآورید، آنگاه در آنجا می بینند مقداری که خداوند به ممالک #علی_علیه_السلام افزوده و آن چندین برابر آن است که #علی_علیه_السلام ازطرف آن به طلبکاران او بخشیده است و اندازه اش را جز خداوند کسی نمی داند.
سپس رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: «أ ذلکَ خَیْرٌ نُزُلاً أمْ شَجَرَةُ
الزقُّوم» [۱]، آیا این مقام عالی بهتر است یا شجره زقّوم که برای مخالفین برادر و جانشینم #علی_بن_ابی_طالب_علیه_السلام آماده شده است؟؟ [۲]

توضیحات من:
چی بگممممممم....چی بگمممم ازین روایت چه طور فریاد بزنم...آااااای ایهاالناس...با محبت #امیرالمؤمنین خودتونو نجات بدید
با اطاعت خاص و بدون چون و چرا خودتونو نجات بدید.....
ازتون خواهش میکنم یک ذره یک ذره محبت دشمنان علی علیه السلام رو وارد قلبهاتون نکنید...روایاتی میخونم که سرم سوت میکشه و مست از فضائل مولام میشم...نمیفهمید وقتی میگم مست یعنی چی؟
تو رو خدا این دنیاتونو به خاطر سیاست نبازید....
تو رو خدا این دنیاتونو به خاطر چیزی که ارزشی نداره نزد اهل بیت نبازید
به والله اون دنیا به خاطر ذره ای دفاع از قاصبین خلافت بازخواست میشید
ای شیعیان بهوش باشید مگر چقدر میخواید عمر کنید که دم از هزاران عقیده نادرست میزنید....برای کی؟؟ برای چی؟؟ به خاطر کی؟؟
به والله وقتی این روایت ها رو میخونم تمام بدنم می لرزه.....
باورکنید دستور اهل بیت برائت جستن هست میگم دستوووووور اهل بیت !!! میفهمید!!!؟؟؟
اون وقت هزارتا دلیل میارید که نه! الان زمانه چیز دیگه ای ایجاب میکنه؟
الان......ال...الان...بل
به #والله قسم #اشتباه میکنید.
من تند رو نیستم من دلم مسوزه همین!

#عصباینم به خاطر خیلی از سکوت ها!

منبـع:
[۱]: سوره صافّات، آیه ۶۲.
[۲]: تفسیر منسوب به امام عسکری علیه السلام: ۱۲۷
[۳]بحار الأنوار: ۵۹/۸ ح ۸۲، و ۱۰۶/۶۸ ح ۲۰، [۴]تأویل الآیات: ۹۰/۱ ح ۷۸
[۵]تفسیر برهان: ۶۴/۱ ح ۱
[۶]حلیة الأبرار: ۱۵۵/۲ ح ۱
ترجمه کتاب نفیس (القطره): قطره ای از دریای فضایل اهل بیت علیهم السلام
جلد ۱، ص: ۳۰۷

#یاعلی
#اللهم_العن_الجبت_وطاغوت

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...