ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #حسینعلی_منتظری #روایتی_از_ممتحن_امتحان_سخت #آیت‌الله_منتظری_شاگردی_که_بر_استاد_آشوبید #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش هشتم پاسخ‌های گستاخانه (1) #مهدی_هاشمی در ...

بازگشت از نیمه راه

#حسینعلی_منتظری
#روایتی_از_ممتحن_امتحان_سخت
#آیت‌الله_منتظری_شاگردی_که_بر_استاد_آشوبید
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش هشتم


پاسخ‌های گستاخانه (1)


#مهدی_هاشمی در بازجویی‌های خود می‌گوید:《روز آخری که قصد داشتم خود را به #وزارت_اطلاعات معرفی کنم، آقا (منتظری) مرا احضار کردند و گفتند حضرت #امام، نامه‌ای برای من نوشته‌اند و قسمتی از آن را که درباره من بود، خواندند. بعد اضافه کردند که من هم یک نامه‌ای برای #امام نوشتم و آن قسمتی را که درباره من بود، برایم خواندند. بعد گفتند: امام با نامه خودشان خواب را از چشم من گرفته‌اند. من هم نامه‌ای نوشتم که خواب را از امام بگیرد.》(12)

آیت‌الله #منتظری در بخش‌هایی از نامه‌شان خطاب به #امام در تاریخ 1365/7/17 می‌گوید:《چند سالی است که عملا اداره کشور و انقلاب را حضرت عالی به روسای سه قوه و شخص آقای #حاج_احمد_آقا سپرده‌اید و همه کارها اعم از ریز و درشت و تخصصی و غیرتخصصی را باید آقایان صلاح بدانند و تشخیص دهند و در عمل آقای #موسوی نخست وزیر تسلیم آقایان #خامنه‌ای و #هاشمی و #حاج_احمد_آقا است و آقای #موسوی_اردبیلی هم اهل مقابله و برخورد نیست و فقط نزد ما داد می‌زند که مخالفم ولی نمی‌توانم مخالفت کنم...》(13)

وی خطاب به #امام(ره) در نامه‌ای دیگر این گونه نوشت:《... اگر قرار است نظر من این اندازه بی اعتبار و بی ارزش باشد اجازه دهید مانند طلبه‌ای بدون عنوان و مسئولیت مشغول درس و بحث باشم تا کسی از من توقع نداشته باشد. بدون قصد تنقیض می‌گویم این چه انقلابی است که امثال آقای #هاشمی و آقای #احمد_آقا میدان دار آن هستند و #سازمان_اطلاعات هم عملا در خط آنان قرار گیرد و امثال #سید_هادی و... با همه سوابق و خدماتش [باید] در زندان باشند این قبیل انقلاب ها نیاز به من طلبه ندارد...》(14)

#منتظری در این نامه، #مهدی_هاشمی را در عقل، تدبیر، مدیریت، تعهد و تقوا بهتر از #وزیر_اطلاعات و #فرمانده_سپاه دانست و ادامه داد که #مهدی_هاشمی 《فقط بز اخفش نیست و حاضر نیست کورکورانه مهره کسی شود.》 آنچه به عقیده آقای #منتظری، خواب را از چشمان #امام می‌گرفت، مطالبی بود که به تعبیر آقای #ری_شهری، وزیر وقت اطلاعات در کتاب خاطرات سیاسی "قلم از نقل آن شرم دارد" (15) امام فرموده بودند که 《نامه ایشان [منتظری] به من کپی نامه #مهدی_هاشمی به او بود.》(16)

#منتظری در ابتدای همین نامه راجع به #امام(ره) می‌نویسد:《من از وقتی که با حضرت عالی آشنا شدم در هر شرایطی روحی، تسلیم و پیرو حضرت عالی بوده‌ام و به اندازه قدرتم در لحظات حساس -در آزادی و گرفتاری و تبعید حضرت عالی- از شما حمایت می‌کردم و اصلا برای خودم در برابر حضرت عالی خودیتی قائل نبودم و از شما و علم شما و فضائل شما و رساله و کتب شما ترویج می‌کردم. کوشش می‌کردم شهریه حضرت عالی مرتب شود، رساله حضرت عالی پخش شود، نام حضرت عالی در منبرها برده شود و...》(17)ادامه دارد...


-----------------------------

12. پرونده بازجویی مهدی هاشمی، ص 23

13. خاطرات آیت‌الله منتظری، نشر دفتر آیت‌الله منتظری، جلد دوم، چاپ اول 1379، ص 1165

14. روند جدایی (2)، اداره سیاسی ستاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سند شماره 47، 27 اسفند 1387

15. خاطره ها، محمدی ری شهری، محمد، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جلد دوم، 1383، ص 88

16. خاطرات حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، مرتضی میردار، جلد 2، ص 48

17. خاطره ها، همان، ص 89

#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...