ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #حسینعلی_منتظری #روایتی_از_ممتحن_امتحان_سخت #آیت‌الله_منتظری_شاگردی_که_بر_استاد_آشوبید #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش یازدهم اوج مدارا (1) #امام_خمینی در ...

بازگشت از نیمه راه

#حسینعلی_منتظری
#روایتی_از_ممتحن_امتحان_سخت
#آیت‌الله_منتظری_شاگردی_که_بر_استاد_آشوبید
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش یازدهم


اوج مدارا (1)


#امام_خمینی در حالی که تندی‌های #منتظری را با خود و یاران انقلابی خود می‌دید، نگران وجهه #علمی وی نیز بود. #منتظری در کتاب #خاطرات سیاسی خود می‌نویسد:《به دعوت آقای #حاج_سید_احمد_خمینی، در تاریخ 67/7/27 آقای #سید_هادی_هاشمی با #امام ملاقات می‌کند. امام می‌فرمایند: ایشان (منتظری) -ان شاءالله- از #مراجع بزرگ می‌شوند و از آنجا که امروز، قدرت #تدریس هم دارند، مفید فایده هستند... در بین معممین افرادی هستند که حسادت می‌ورزند و روی آقای منتظری و مرجعیت ایشان حساسیت دارند. شما در بیت آقای منتظری هستید. باید نگذارید این گونه افراد به مرجعیت ایشان صدمه‌ای بزنند و موجب ناراحتی بشوند. چرا که شکی نیست این گونه افراد به آینده ایشان ضربه می‌زنند.》(23)

این سخنان که حدودا شش ماه قبل از برکناری منتظری بیان شده‌است نشان‌دهنده اوج #مدارای امام نسبت به شاگردشان است. شاگردی که بعدها طوری عمل کرد که امام(ره) از خداوند تقاضای #مرگ خود را کردند تا #خیانت دوستان را نبینند.

اگرچه در سال 1360 هنوز مسائل #مهدی_هاشمی برملا نشده بود، اما هشدار امام به فرماندهان #سپاه درباره مهدی هاشمی به عنوان یکی از نزدیکترین افراد به آقای #منتظری، مربوط به همین مقطع است. علت نگرانی دوستان دیرینه آقای منتظری در #جامعه_مدرسین در نامه مرحوم آیت‌الله #مشکینی دبیر این جامعه به وی در اول مهرماه 1364 قابل مشاهده است:《نظر اغلب دوستان برای روز مبادا شمایید. لکن با یک نگرانی از ناحیه بیت و بعضی حواشی آن جانب که متاسفانه به قول آن مرحوم، مراجع قبلی پس از مرجعیت گرفتار می‌شوند و شما قبل از آن. من در این باره لامتثال امر کلی می‌گویم پیوسته از دوستان صمیمی تان اظهار ناراحتی می‌شنوم.》(24)


ادامه دارد...


---------------------------

23. خاطرات آقای منتظری، همان، ص 619

24. پیوست‌های خاطرات آیت‌الله منتظری، ص 923

#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...