ویژه کنید
عکس و تصویر حضرت سکینه، آرامش جان امام حسین علیه السلام در میان دختران و فرزندان سید الشهدا ...

حضرت سکینه، آرامش جان امام حسین علیه السلام
در میان دختران و فرزندان سید الشهدا علیه السلام این بانو جایگاه ویژه‌ای در قلب پر مهر و محبت سید الشهدا علیه السلام داشت. گرچه نام او را آمنه و یا أمینه ثبت کرده‌اند لکن به #سکینه له معنی آرامش و وقار شهرت یافته است. ایشان در دامن #مادرش_رباب پرورش یافت که علاقه او به امام حسین علیه السلام در زندگی او نمایان بود تا به حدی که پس از حادثه کربلا یک سال بیشتر زندگی نکرد و پیوسته بی تاب و نالان بود. از امام حسین علیه السلام در مورد این همسر و دختر گرامی شان اشعاری ثبت شده که نشان از کمال محبت در این خانواده دارد .

لعمرک اننی لأحب دارا
تکون بها سکینة و الرباب

احبهما و ابذِل جل مالی
و لیس لعاتب عندی عتاب

سوگند به جان تو ، همانا من خانه ای که در آن سکینه و رباب باشد دوست دارم

آن دو را دوست داشته و مالم را در راه آن دو بخشش می‌کنم و به سرزنش ملامت گر اعتنا ندارم .

از فرمایش امام حسین علیه السلام در آخرین لحظات عمر شریفشان که هنگام وداع با عزیزانش سخن می‌فرمود استفاده می‌شود که آن بانو را #بهترین_زنان می‌دانسته، آن جا که می‌فرماید

و إذا قتلت فانت أولی بالذی
تأتینه یا خیرة النسوان

یکی از بزرگترین فضائل آن بانو کلامی است که از پدر بزرگوارش امام حسین علیه السلام در مورد کمالات او نقل شده که در خواستگاری فرزند امام حسن علیه السلام از دختران امام حسین علیه السلام، حضرت فرمودند: برای تو فاطمه را انتخاب کردم که در دیانت به مادرم فاطمه زهرا علیها السلام شبیه بوده و در زیبایی به حور العین . ولی نسبت به سکینه فرمودند : غالب علیها الإستغراق مع الله فلاتصلح لرجل . صلاحیت زندگی با مردان را ندارد چون مجذوب حق تعالی است . گویا با این عبارت حضرتشان در نظر دارند که بفرمایند مردی که چنین رابطه معنوی با خداوند داشته باشد نبوده و لذا کسی صلاحیت همتایی با آن بانو را ندارد.

آن بانو در پنجمین روز از ماه ربیع الاول سال ۱۱۷ از دنیا رفتند و بدین ترتیب تا زمان امامت #امام_صادق علیه السلام را درک کرده اند .

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...