ویژه کنید
عکس و تصویر روز هشتاد و هفتم کتابخوانی قسمت سیزدهم تحلیلهای علمی طبّ الرّضا(عَلَیْهِ السَّلامْ) بر اساس طبّ ...

روز هشتاد و هفتم کتابخوانی
قسمت سیزدهم
تحلیلهای علمی طبّ الرّضا(عَلَیْهِ السَّلامْ) بر اساس طبّ نوین
دکتر محمّد دریایی

آموزه های متفرقهٔ بهداشتی
در این قسمت از نامهٔ امام(ع) توصیه های مفید طبّی و بهداشتی گنجانیده شده که در عین تنوّع به مثابهٔ مقرّرات بهداشتی از موجبات تندرستی و سلامتی سخن میگوید و شامل نکات ارزنده و جالبی میباشد:
۱_ در قسمت اوّل این دستورات حضرت توصیه میفرماید که: بدن را هرگز در معرض سرما و گرمای ناگهانی قرار ندهید زیرا این سرمای ناگهانی در میان گرما و گرمای آنی در میان سرما به طور ناگهانی سبب بیماریهای خطرناک میگردد که به طور عموم در همهٔ ارگانیسم بدن و بر دستگاه تنفّس شخص اثر سریع خواهد داشت.
به عبارت دیگر اگر انسانی که تمام وجودش را مدّتی به گرمای شدید سپرده اگر به مقدّمه خود را از این شرایط خارج ساخته، در معرض سرمای شدید قرار دهد، بیماری زکام و التهاب لوزتین و التهاب گلو و ورم ریه به شکلهای گوناگون به سراغ او خواهد آمد.
البته شدّت و ضعف این امراض در بدن شخص بسته به میزان وجود میکروبهایی است که در آن هنگام در جوّ موجودند و همچنین رابطهٔ کامل با قابلیّت جسم و نیروی مزاجی او دارد. بدیهی است که گرمای شدید و ناگهانی هم پس از سرمای شدید و طولانی در وجود شخص تظاهر خواهد نمود.

هر روز فقط چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت سیزدهم...

#کتاب #کتابخوانی #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #رساله_ذهبیه #امام_رضا_علیه_السلام #امام_هشتم_شیعیان #سلامت_روح_و_روان #سلامتی #تحلیلهای_علمی_طب_الرضا_علیه_السلام_بر_اساس_طب_نوین #آداب_زندگی_اسلامی #زندگی_سالم #دکتر_محمد_دریایی #روز_هشتاد_و_ششم_کتابخوانی #قسمت_سیزدهم_تحلیلهای_علمی_طب_الرضا_علیه_السلام_بر_اساس_طب_نوین #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند #بهداشت #گرما #سرما #زکام #سرماخوردگی

#Imam_Reza_peace_be_upon_him#Islam #Shia #ways_of_healthy_life #guidance #healthy_life #doctor_Mohammad_daryai #live_better #good_life #rules_of_islamic_life

لطفا به ما بپیوندید...

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...