ویژه کنید
عکس و تصویر روز هشتاد و نهم کتابخوانی قسمت سیزدهم نهج البلاغهٔ سیّد رضی ترجمهٔ محمّد دشتی ۳. ...

روز هشتاد و نهم کتابخوانی
قسمت سیزدهم
نهج البلاغهٔ سیّد رضی
ترجمهٔ محمّد دشتی

۳. شناخت عصر جاهلیّت
خدا پیامبر اسلام را زمانی فرستاد که مردم در فتنه ها گرفتار شده، رشته های دین پاره شده و ستونهای ایمان و یقین ناپایدار بود. در اصول دین اختلاف داشته، و امور مردم پراکنده بود؛ راه رهایی دشوار و پناهگاهی وجود نداشت؛ چراغ هدایت بی نور، و کوردلی همگان را فرا گرفته بود. خدای رحمان معصیت میشد و شیطان یاری میگردید؛ ایمان بدون یاور مانده و ستونهای آن ویران گردیده و نشانه های آن انکار شده، راه های آن ویران و جادّه های آن کهنه و فراموش گردیده بود. مردم جاهلی شیطان را اطاعت میکردند و به راههای او میرفتند و در آبشخور شیطان سیراب میشدند. با دست مردم جاهلیّت، نشانه های شیطان، آشکار و پرچم او برافراشته گردید. فتنه ها، مردم را لگدمال کرده و با سُم های محکم خود، نابودشان کرده و پا برجا ایستاده بود. امّا مردم حیران و سرگردان، بی خبر و فریب خورده، در کنار بهترین خانه ( کعبه ) و بدترین همسایگان ( بت پرستان ) زندگی میکردند. خواب آنها بیداری، و سُرمهٔ چشمک آنها اشک بود؛ در سرزمینی که دانشمند آن لب فرو بسته و جاهل گرامی بود.

۴. ویژگیهای اهل بیت(عَلَیْهِمُ السَّلامْ)
عترت پیامبر(صَلَّ اللّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهٖ وَ سَلَّمْ) جایگاه اسرار خداوندی و پناهگاه فرمان الهٰی و مَخزنِ علمِ خدا و مَرجع احکام اسلامی، و نگهبان کتابهای آسمانی و کوه های همیشه استوار دین خدایند. خدا به وسیلهٔ اهل بیت(ع) پشت خمیدهٔ دین را، راست نمود و لرزش و اضطراب آن را از میان برداشت.

هر روز فقط چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت سیزدهم...

#کتاب #کتابخوانی #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #نهج_البلاغه_سید_رضی #امیرالمؤمنین_حضرت_علی_علیه_السلام #محمد_دشتی #روز_هشتاد_و_نهم_کتابخوانی #قسمت_سیزدهم_نهج_البلاغه #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند #عصر_جاهلیت #خطبه_دوم_نهج_البلاغه

#Islam #shia #Amir_al_momenin_Ali_peace_be_opun_him #nahjol_balaghe #Imam_Ali #tag_your_friends

لطفا به ما بپیوندید...

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...