ویژه کنید
عکس و تصویر #قرآن شفای هر دردی است.🌺 @abadele خداوند می فرماید: قرآن شفای هر دردی است. شفای ...

#قرآن شفای هر دردی است.🌺
@abadele

خداوند می فرماید: قرآن شفای هر دردی است. شفای #ظاهر و #باطن، شفای #جسم و #روح، شفای برون و درون.

کلمة #شفا در قرآن، سه بار بیان شده است که عبارت از:

«وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ»
ما قرآن را نازل کردیم در حالی که آن، شفا و #رحمت است از برای #مؤمنین.
سورة #اسراء، آیة 81

و می فرماید:

«قُلْ هُوَ لِلَّذِینَ آمَنُوا هُدیً وَ شِفاءٌ»
ای پیامبر! به مردم بگو، این قرآنی که در میان شماست، از برای آن کسانی که #ایمان آورده اند #هدایت و شفای درد آن هاست.
سورة #فصلت، آیة 44

و در آیه دیگر می فرماید:

«یا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جاءَتْکُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَ شِفاءٌ لِما فِی الصُّدُورِ وَ هُدیً وَ رَحْمَةً لِلْمُؤْمِنِینَ»
ای مردم دنیا! حقیقتاً از جانب خداوند برای شما موعظه ای آمد (قرآن) و آن شفای دردهایی است که در سینه هاست، و همان هدایت و رحمت است از برای مؤمنین.
سورة #یونس، آیة 57
@abadele

این سه آیه دربارة تمام قرآن است. و امیرالمؤمنین ـ علیه السّلام ـ در چند جای نهج البلاغه می فرماید: #قرآن_شفا_است . از جمله فرموده است:

از این کتاب، برای بیماری های خود شفا بخواهید، در مشکلات، از آن یاری طلبید، چرا که در این کتاب، درمان بزرگترین دردهاست. (درد جسم و جان، درد #کفر و #نفاق، درد #گمراهی و #ضلالت).[1]

در جای دیگر فرموده: بر شما باد به #کتاب_خدا (قرآن)، به درستی که آن #ریسمان_محکم_الهی و نوری روشن و شفایی، سودمند است.[2]

(ریسمانی که چنگ زنندگان به آن، از بدبختی و #آتش_جهنم نجات پیدا می کنند، نور روشن عقلی که به وسیلة آن، احوال #مبدأ و #معاد کشف می شود و از تاریکی های جهالت و کفر بیرون می آید، شفای سودمندی است که به واسطه آن #امراض باطنیه و نفسانیه معالجه می شوند).

و در جای دیگر فرمودند: آگاه باشید! به درستی که در قرآن است، #علم آن چه خواهد آمد (از قبیل #موت ، #برزخ ، #بعث و #نشور ، #قیامت ، #بهشت و #جهنّم ، درجات بهشت و درکات جهنّم و غیره) و در آن است، خبر از گذشته (از قبیل پیدایش آسمان و زمین. درخت و گیاه و سنگ، انسان و حیوان، داستان های پیامبران گذشته و امّت هایشان، پادشاهان وگردنکشان وغیره). و این قرآن، دوای درد شما است؛[3] (زیرا به وسیلة آن، دردهای جسمانی و روحانی شما شفا پیدا می کند).

@abadele

و حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: بر شما باد به قرآن و #تلاوت آن؛ زیرا قرآن شفا دهنده نافع و #دوای_مبارکی است.[4]

در روایات معصومین ـ علیهم السّلام ـ روایات بسیاری در ارتباط با فضایل سوره های مختلف قرآن و تأثیرات آن در جسم و روح و روان انسان، وارد شده است که در کتب معتبر بدان اشاره شده و آثار فراوان آنها در مسائل مختلف به تجربه رسیده است.

اللّهم نوّر قلوبنا بنور القرآن و اشف صدورنا بالقرآن
---------------------

[1]. نهج البلاغه، خطبه 158.
[2]. نهج البلاغه، خطبه 156.
[3]. #نهج_البلاغه، خطبة 158.
[4]. #مکارم_الاخلاق، ص 418.
---------------------
#هفت_سین
#سفره_هفت_سین
#نوروز_ایرانی
#شفا
@abadele

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...