ویژه کنید
عکس و تصویر چرا اسرائیل دوم نباید شکل بگیرد (2) ✳ ️ اسرائیلی‌ها به‌شدت به‌دنبال تقویت موضوع شکل‌گیری ...

چرا اسرائیل دوم نباید شکل بگیرد (2)

✳ ️ اسرائیلی‌ها به‌شدت به‌دنبال تقویت موضوع شکل‌گیری «کردستان مستقل» هستند. چرایی آن نیز مشخص است. بزرگ‌ترین منتفع این موضوع، #اسرائیل خواهد بود. وجود ریزکشورهای ضعیف در منطقه همواره جزء آمال و آرزوهای #اسرائیل در منطقه‌ی غرب آسیا بوده است. ضمن اینکه بین برخی از اقلیم‌نشین‌ها، روابط پشت‌پرده‌ی بسیار عمیق با اسرائیل مشهود است.

🌀 همان‌طور که علی‌اکبر #ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور مقام معظم رهبری، اشاره کرده است: «ایالات‌متحده‌ی آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد اسرائیل دوم در منطقه است. ایجاد کردستان مستقل یک تهدید بالقوه برای صلح و امنیت بین‌المللی است. سناریوی آمریکا از ایجاد #کردستان مستقل، به‌معنی دادن زندگی به اسرائیل دوم است.» این همان چیزی است که اسرائیلی‌ها برای تحقق آن لحظه‌شماری و برنامه‌ریزی می‌کنند.

💥 هدف #آمریکا استقلال #کردستان است:
چند ماه پیش جان #بولتون در گفت‌وگو با شبکه‌ی خبری «رووداو» کردستان، دولت عراق را شکست‌خورده توصیف و اعلام کرد: «اکنون زمان استقلال #کردستان فرارسیده است.» این بخشی از پازلی است که توسط ایالات‌متحده پیش‌تر و در قالب طرح خاورمیانه‌ی بزرگ پیگیری می‌شد؛ طرحی که عاملان آن نئوکان‌های آمریکایی به رهبری جرج بوش پسر بودند. اما چند سالی است که به‌دلیل توجه کمتر #آمریکا به غرب آسیا و رویکرد دولت دموکرات این کشور مبنی بر عدم توان برای عملیاتی کردن این پروژه، این طرح توان عملیاتی شدن نیافته است.

#همه_پرسی
#کردستان

#رضا_دانش_پسند
http://yon.ir/8DySz

💠 اندیشکده برهان💠
https://telegram.me/joinchat/A0WxaDu3Ii4EBfgj74...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...