ویژه کنید
عکس و تصویر ⚠ ️ شبهه: وهابی ها می گویند که غدیر در اواخر اسفند یا اوایل فروردین ...

⚠ ️ شبهه:
وهابی ها می گویند که غدیر در اواخر اسفند یا اوایل فروردین اتفاق افتاده است و در آن ایام هوا زمستانی و سرد است چگونه می گویید پیامبر در گرما مردم را برای ولایت علی علیه السلام جمع کرد؟

📝 پاسخ:👇
﷽🌸 @religious_studies
این که در روز غدیر، هوا به شدت گرم بوده و صحابه از شدت گرما عبای خود را به سر و زیر پای خود کشیده بودند تا از آزار گرما در امان باشند علاوه بر روایات شیعه در کتاب های مرجع اهل سنت هم نقل شده که به چند مورد آن اشاره میکنیم:

◀ ️ یحیی نقل می کنند که :
بیرون شدیم با رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله (از مکّه) تا رسیدیم به غدیر خم در روزی که تاکنون گرم‏ تر از آنروز بر ما نگذشته بود پس حسب امر آنجناب خار و خاشاک آنجا رفته شد.
📚 المعجم الکبیر ، ج 5، ص 171 / المستدرک علی الصحیحین، ج 3، ص 613

◀ ️ رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله در حجة الوداع (در مراجعت) آمد تا در جحفه نزول فرمود- بین مکّه و مدینه‏ . پس امر فرمود آنجا را از خار و خاشاک پاک کردند، سپس مردم را به اجتماع عمومی برای نماز دعوت کردند. آنروز بسیار گرم و سوزان بود و همگی حسب الامر پیغمبر بسوی آنحضرت گرد آمدیم در حالی که بعضی از ما قسمتی از ردای خود را بر سر کشیده و قسمتی را از شدت سوزندگی زمین زیر پا نهاده بود.
📚 المناقب، ص 67 / شرح المقاصد فی علم الکلام ، ج 2، ص 289

◀ ️ راوی می‌گوید در حالی که من می‌شنیدم زید چنین گفت: با رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله در وادی که خم نامیده می‌شود فرود آمدیم. آن حضرت امر باقامه نماز فرمود و در گرمای نیمروز نماز را بجا آورد سپس برای ما خطبه ایراد فرمود در حالی‌که با افکندن پارچه بر یک درخت بزرگ برای آن جناب سایه تشکیل داده شده بود.
📚 مسند احمد بن حنبل، ج 4، ص 372
﷽🌸 @religious_studies

📌 نتیجه :
از بررسی مدارک بالا به این امور میرسیم:
1️⃣ هوای آن روز عربستان آن چنان گرم بوده است که حتی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای سخنرانی در جمع مردم مجبور شدند که سایبانی برای خویش فراهم نمایند و این امر تصحیح نمی‌شود مگر با عنایت به این مطلب که پیامبر سیره کسری و قارونی نداشته‌اند تا در زیر سایه‌بان باشند و مردم زیر آفتاب بلکه نشان از اوج گرما در آن روز دارد که برای پیامبر نیز سایه بان آوردند.

2️⃣ هوای عربستان در روز غدیر آنقدر گرم بوده است که حتی اعرابی که با گرمای آنجا خو گرفته بودند صراحت دارند که چنین روز گرمی را ندیده بودند و لذا از زیر انداز استفاده نمودند.

✅ لطفا قبل از پذیرفتن هر ادعایی حتما کتاب های تاریخی را مطالعه کنید.

#پاسخ_شبهات_غدیر
#وهابیت

﷽🌸 @religious_studies
✅ شبکه ادیان،پنجره ای رو به آگاهی 🌅

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...