ویژه کنید
عکس و تصویر 🕋 روزی یک آیه از #قرآن_کریم 🕋 وَ مَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ ...

🕋 روزی یک آیه از #قرآن_کریم 🕋
وَ مَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ تَثْبِیتاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ کَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ أَصابَها وابِلٌ فَآتَتْ أُکُلَها ضِعْفَیْنِ فَإِنْ لَمْ یُصِبْها وابِلٌ فَطَلٌّ وَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ
و مَثل کسانی که #اموال خود را در #طلب_رضای_خداوند و استواری #روح خود #انفاق می‌کنند، همچون مَثل باغی است که در نقطه‌ای بلند باشد (و از هوای آزاد بحدّ کافی بهره بگیرد) و باران‌های درشت به آن برسد و میوه‌ی خود را دو چندان بدهد. و اگر باران درشتی نبارد، باران‌های ریز و شبنم (ببارد تا همیشه این باغ شاداب و پر طراوت باشد.) و #خداوند به آنچه انجام می‌دهید، بیناست.
#قرآن_کریم . #سوره_بقره . آیه 265
پیام ها
1- اگر هدف، #تحصیل_رضای_خداوند ورشد و #کمال_روحی باشد، کارها بارور می‌شود. «ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ ... فَآتَتْ أُکُلَها ضِعْفَیْنِ»
2- #اخلاص، ساده بدست نمی‌آید، باید به سراغ آن رفت. «ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ»
3- #کارهای_خالص، همچون مزرعه‌ای در نقطه‌ای مرتفع است که از خرابی سیل محفوظ است. «بِرَبْوَةٍ أَصابَها»
4- اگر #هدف_خدا باشد، از #جلوه‌ها و #جمال‌ها هم محروم نمی‌شویم. #مخلصین در جامعه #محبوب‌تر از #ریاکارانند. «جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ» #انفاق_خالص ، همانند مزرعه‌ی در دامنه کوه وزمین مرتفع است، که همه مردم آنرا می‌بینند واز آن لذّت می‌برند.
5- مهم‌تر از امکانات، بهره‌گیری از امکانات است. بارانِ ریز یا درشت مهم نیست، مهم آن است که زمین بتواند آن را جذب کند. «فَإِنْ لَمْ یُصِبْها وابِلٌ فَطَلٌّ»

#حجت_الاسلام_محسن_قرائتی . #تفسیر_نور . ج 1 . ص 422
🎁 #گنجینه_علوی_ساوجی 🎁 7604
@srazsaveh
http://srazsaveh.ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...