ویژه کنید
عکس و تصویر ❇️حضرت عیسی بن مریم علیه‌السلام ❇️ پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر ...

❇️حضرت عیسی بن مریم علیه‌السلام ❇️

پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در #بیت_لحم واقع در سرزمین #فلسطین به دنیا آمد.

🔰با این حال تاریخ تولد حضرت عیسی(ع) دقیق نیست و در قرن ششم قبل از هجرت، روز #۲۵_دسامبر به عنوان عید میلاد مسیح(ع) برگزیده شد، درصورتی که تاریخ‏ نویسان، معتقدند تولد ایشان ۴ یا ۶ سال قبل از آن بوده است.

🔰حضرت عیسی(ع) به فرمان خداوند، به گونه ‏ای #اعجازآمیز از مادری باکره و مقدس متولد شد و سپس در گهواره شروع به سخن گفتن کرد و پیامبری خود را بشارت داد.
زمان جوانی حضرت عیسی(ع) دوره بحرانی #تاریخ_یهود است. یهودیان تحت سیطره رومیان چشم انتظار #موعودی_نجات_بخش بودند.
با این حال با #ظهور_مسیح(ع)، علی‏رغم دیدن نشانه‏ ها و معجزات بر حق آن حضرت، باز هم با ایشان به مخالفت برخاستند.
🔰آن حضرت در دوران حیات خود به موعظه و #شفای_بیماران می ‏پرداخت و در تعلیمات خویش، بیشتر از تمثیل بهره می‏گرفت. معجزات فراوان، تبیین مسائل اخلاقی به همراه مثال‏ها، شفای بیمارانِ علاج ‏ناپذیر و بالاخره پافشاری بر اطاعت از #شریعت و پرستش خدای یکتا باعث شد تا تعداد زیادی گرد وی جمع شوند. در این میانْ، پیروان نزدیک و خاص او #حواریون نام داشتند که دوازده نفر بودند و همیشه همراه حضرت بودند
🔰 مسیح(ع) که از ۳۰ سالگی به #نبوت برگزیده شد، سرانجام مورد تهدید بزرگان یهود واقع شد و آنان تصمیم به قتل وی گرفتند. زیرا سران یهودی از این‏که مردم به عیسی(ع) علاقه ‏مند می‏شدند، احساس نگرانی نموده و می‏دانستند اگر او را آزاد بگذارند، همه مردم به او ایمان می‏ آورند.
🔰روی گردانی یهودیان از بزرگان خود باعث شد تا سران یهود به این نتیجه برسند که باید عیسی(ع) را برای حفظ قوم خود، قربانی نمایند.
در آن حالْ، چون خواستند آن حضرت را از میان بردارند، خداوند مسیح(ع) را به آسمان‏ها برد و یهودیان فردی شبیه به عیسی(ع) را به #صلیب کشیدند.

🔰در روایات اسلامی و شیعی، بازگشت عیسی(ع) مسیح(ع) در زمان ظهور حضرت مهدی موعود(عج) تصریح شده و به نمازگزاردن آن حضرت پشت سر امام عصر اشاره گردیده است.
کتاب حضرت عیسی(ع) #انجیل نام دارد. نام حضرت عیسی(ع) در سیزده سوره قرآن، ۴۵ بار تکرار شده است.


📗 منبع : برنامه روزشمار تاریخ ازمرکز پژوهشهای صدا و سیما

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...