ویژه کنید
عکس و تصویر 🍃 . . ♨ ️سوال: آیا #امام_زمان (عج) و #حضرت_عیسی (ع) در یک زمان ظهور ...

🍃
.
.
♨ ️سوال:
آیا #امام_زمان (عج) و #حضرت_عیسی (ع) در یک زمان ظهور می کنند؟
.
.
.
✍ ️پاسخ:
از روایات موجود در این زمینه به دست می‏ آید که بعد از ظهور حضرت حجة بن الحسن العسکری،حضرت مسیح(ع) از آسمان نزول خواهد کرد و در محضر آن حضرت حضور خواهد داشت.این امر از امور قطعی و مسلّم نزد شیعه و همین‏طور اهل سنت است.روایات در این باب متعدد است که در اینجا به نقل چند روایت بسنده می‏کنیم
.
.
🍃 در حدیث معراج،خداوند خطاب به پیامبر اسلام(ص) می‏فرماید:
ای محمد،این فضیلت را برای او (علی (ع)) قرار دادم که از صلب او یازده مهدی (هدایتگر) خارج سازم... و آخرین آنها کسی است که عیسی بن مریم،در نمازش به او اقتدا می‏کند.
.
.
🍃 رسول خدا(ص) می‏فرماید:
هنگامی که قائم ما قیام کند عیسی بن مریم در هنگام صبح به زمین فرود آید؛ و او وزیر دست راست قائم و نماینده و جانشین اوست.عیسی بن مریم از کرامت قائم ما، امنیت را در عالم گسترش می‏دهد.
.
.
🍃 همچنین پیامبر اکرم(ص) می‏فرماید:
«لن تُهلک اُمَّةٌ انأ فی اولها و عیسی فی آخرها و المهدی فی وسطها»؛
امتی که من در اول، عیسی(ع) در آخر و مهدی(ع) در وسط آن باشیم هرگز به هلاکت نمی‏ افتند
.
.
🍃 این روایت صراحت بیشتری بر این مطلب دارد که ظهور حضرت مهدی(ع) پیش از حضرت عیسی(ع) انجام می‏گیرد، بنابراین حضرت مهدی(عج) میانه امت پیامبر خواهد بود و منظور از وسط در روایت ذکر شده ما قبل آخر است و میانه حقیقی نیست چون حضرت عیسی(ع) پس از حضرت مهدی(عج) خواهد آمد و حضور ایشان با حضور حضرت مهدی(عج) منافاتی نخواهد داشت.از این روایت استفاده می‏شود که حضرت عیسی(ع) وحضرت مهدی(عج) با هم ظهور نمی‏کنند بلکه نخست حضرت مهدی(عج) و سپس بعد حضرت عیسی(ع) ظهور می‏کنند.
.
.
.
#حضرت_محمد
#حضرت_عیسی
#مرکز_ملی_پاسخگویی_به_سوالات_دینی📃
#پاسخگو📚

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...