ویژه کنید
عکس و تصویر ️ پاسخ قاطع سید محمد خاتمی به ادعای بن بست سیاسی و لزوم رجوع به ...

️ پاسخ قاطع سید محمد خاتمی به ادعای بن بست سیاسی و لزوم رجوع به آرای عمومی توسط رئیس جمهور

چند روز پس اظهارات عجیب ریاست جمهوری در خصوص وضعیت کشور و راه حل برون رفت از آن سید محمد خاتمی به این اظهارات واکنش تندی نشان داد. رئیس جمهور چند روز قبل عنوان کرده بود:
«برای خروج از بن بست کنونی سالم‌ترین راه بدون بحران این است که همه موافقت کنند به مردم مراجعه کنیم و با رأی عمومی آنچه باید بشود، بشود.»

خاتمی در پاسخ به این اظهارات چنین نگاشت:
«احترام به افکار و آرای عمومی، گردن نهادن به قانون مورد قبول مردم است و هرگونه وسیله‌سازی از افکار عمومی با ایجاد جو کاذب تبلیغاتی، پشت کردن به مردم و بی احترامی به آرای آنان است. طرح مسأله‌ای به نام «بن‌بست» نیز چیزی جز یک هیاهو که به ایجاد جو، آنگاه سوء استفاده از احساسات مردم می‌انجامد، نیست»

خاتمی سپس در ارائه دلایل خود می نویسد: اولاً، بن‌بست در جایی است که ملاک مشترک برای رفع اختلاف و کشف حق و باطل وجود نداشته باشد؛ در حالی که قانون اساسی، این خونبهای گرانقدر شهیدان اسلام که به تصویب امت و تأیید امام رسیده است، در دست ماست. چرا ما به خود حق می‌دهیم که تمام ملت را در خود خلاصه شده ببینیم و اختلاف میان مسئولان رده بالا را اختلاف میان مردم به حساب آوریم و سختگیری‌های غیرقانونی خود را به صورت یک «بن‌بست» معرفی کنیم و برای شکستن این بن‌بست موهوم بر روی قانون اساسی پل بزنیم؟!

🔷 خاتمی ادامه می دهد: ثانیاً، در ورای قانون، امام امت هست که مشروعیت قانون و مقامات قانونی نیز مرهون رهبری اسلامی اوست. رهبری که در نفس‌گیرترین تنگناها با موضع‌گیری‌های قاطع خویش، انقلاب را به پیش رانده است و حضور او در صحنه، حتی به نیرومندترین قدرت‌های شیطانی روزگار که تمام تلاش خویش را مصروف در بند نگه داشتن ایران می‌کردند، اجازه نداده است که برای این مردم و این انقلاب «بن‌بست» ایجاد کنند؛ چرا نتواند با اتکا به پشتیبانی بی‌دریغ این مردم، مشکلات این چنانی را که پاره‌ای ان را «بن‌بست» به حساب می‌آورند، از سر راه بردارد؟!


️ «جوابیه سید محمد خاتمی به ادعای به بن بست رسیدن نظام توسط رئیس جمهور وقت ابوالحسن بنی صدر، خرداد ۱۳۶۰»دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...