ویژه کنید
عکس و تصویر تبدیل#ماشین_بافندگی به#پرینتر_سه‌بعدی محققان آمریکایی موفق به توسعه نرم‌افزاری شده‌اند که قادر است ماشین بافندگی را ...

تبدیل#ماشین_بافندگی به#پرینتر_سه‌بعدی
محققان آمریکایی موفق به توسعه نرم‌افزاری شده‌اند که قادر است ماشین بافندگی را به یک دستگاه پرینتر سه‌بعدی تبدیل کند.به گزارش گیزمگ، به طور معمول، برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی برای یک ماشین بافندگی صنعتی برای بافتن و گره زدن یک نوع خاص، فرایند پیچیده‌ای است؛ به عنوان مثال، آنها به طور کلی برای بافت یکپارچه استفاده نمی‌شوند. با این وجود، نرم‌افزار جدید می‌تواند چگونگی گره زدن برای ایجاد یک جسم سه‌بعدی دلخواه را فراهم کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این برنامه توسط گروهی از محققان دانشگاه "کارنگی ملون" تحت هدایت "جیمز مک‌کان"، استادیار این دانشگاه انجام شده است.

این نرم‌افزار، مدل‌های کامپیوتری از اشیاء سه‌بعدی را می‌گیرد و به صورت خودکار آنها را به دستورالعمل‌های بافت به صورت گره به گره تبدیل می‌کند که ماشین‌های بافندگی کامپیوتری را قادر می‌سازد تا اجسام سه‌بعدی دلخواه را تولید کنند.

در حال حاضر این سیستم تنها قادر به تولید اجسام با سطوح صاف است. علاوه بر این، این نرم‌افزار هنوز با تمام مدل‌های ماشین‌های بافندگی سازگار نیست.

در نهایت امید است که این تکنولوژی بتواند کاری کند تا ماشین‌آلات بافندگی به آسانی بتوانند کالاهای سفارشی مانند دستکش یا ژاکت را تولید کند که به تناسب مشتریان طراحی شده باشد.

"مک‌کان" می‌گوید: ماشین‌های بافندگی می‌توانند به عنوان چاپگرهای سه‌بعدی به آسانی استفاده شوند

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...