ویژه کنید
عکس و تصویر بسم الله المذل المنافقین... وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ ...

بسم الله المذل المنافقین...

وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ
و هنگامی که به آنان گفته شود: «در زمین فساد نکنید» می‌گویند: «ما فقط اصلاح‌کننده‌ایم»!
شاید بتوان گفت که مهم ترین مسئله ایی که این روزها کشور با آن دست و پنجه نرم میکرد و تیتر یک اخبار و روزنامه های مختلف شده بود مسئله بررسی لایحه fatfو مسئله پیوستن کشورمان به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم بود که طی هفته اخیر توسط نمایندگان مجلس بررسی شد.
اما پس از کش و قوس های فراوان و اتفاقات مختلفی که در مجلس افتاد نمایندگان تصمیم گرفتند تا تصویب چنین لایحه ایی را به دو ماه دیگر موکول کنند.
شاید در اولین نگاه این اتفاق که همان تعویق تصویب این لایحه مدنظر است آنقدر تعجب برانگیز نباشد و یک اتفاق ساده به چشم آید اما اگر کمی دقت کنیم متوجه میشویم که این مسئله برای اولین بار نبوده که در کشور مطرح شده است.بنابراین اینکه گفته میشود برای تصویب آن لازم بود تا بررسی های بیشتری صورت گیرد بنابراین به زمان بیشتری لازم بود,یک حرف کاملا بی پایه و اساس است.از تحریم هایی که به عضویت ایران در این کنوانسیون سرعت میبخشید تحریم کاتسا بود که از آبان ماه سال گذشته بر علیه کشورمان به حالت اجرا درآمد.تحریمی که به سیاه چاله تحریم ها یا مادر تحریم ها معروف شد.بنابراین نمایندگان برای مقابله با چنین تحریمی که ایران را مجبور به عضویت در این کنوانسیون میکرد حدود8 ماه فرصت داشتند.
نکته دیگر و جالب آن است که fatf شامل41 بند است که 37 بند آن توسط دولت آقای روحانی درحال اجرا است و قرار است تنها 4 بند از آن توسط نمایندگان بررسی شود.
بنابراین واقعا جای تعجب دارد که نمایندگانمان تا به حال در جریان fatf نبوده اند و تا کنون به بررسی آن نپرداخته اند.البته از 4 بند گفته شده یک بند آن(معاهده پالرمو) در هفته اخیر در مجلس به تصویب رسید.پالرمو همان کنوانسیون سازمان ملل برای مقابله با جرائم سازمان یافته فرا ملی است.
اما چرا باید در مورد fatf حساسیت به خرج داد؟
بعضی میگویند افرادی که با تصویب این لایحه مخالفت میکنند تنها دلیل مخالفتشان این است که نگرانند نکند این لایحه موجب آن شود که ارتباط ایران و سپاه پاسداران با نیروهای مقاومت در منطقه خدشه دار شود.اما ای کاش فقط همین موضوع بود...این لایحه نه تنها موجب به تروریسم شناخته شدن سپاه و قطع ارتباط سپاه با نیروهای مقاومت در منطقه میشود بلکه موجب میشود تا شاهد برجام موشکی باشیم.تصویب این لایحه باعث میشود تا ایران نتواند تحریم ها را دور بزند(بند یو-ترن).چرا که کاملا سیستم اقتصادی کشورمان در اختیار بیگانگان قرار میگیرد و آن ها به تمام توافقات مالی و اقتصادی کشورمان اشراف کامل دارند و هر زمان که آن ها تشخیص دهند میتوانند مانع روابط اقتصادی کشورمان با دنیا شوند.
اما یک سوال اینجا مطرح است...تا الان از 41 بند 38fatf آن در حال اجرا است,بنابراین بیش از نیمی از این لایحه در کشور اجرا شده است,فایده این لایحه چه بوده است؟
امیدواریم که در رابطه با این قراداد نمایندگان مجلس حساسیت بیشتری به خرج دهند و از تجربه برجام درس و عبرت کافی گرفته باشند و نگذارند افرادی مانند جناب آقای لاریجانی با زیر پا گذاشتن قوانین و اعمال زور همانند تصویب برجام این لایحه را نیز به راحتی در مجلس به تصویب برسانند.
منتظریم ببینیم که آیا نمایندگان مجلس رأی به تحریم کسانی که زنده بودنشان را مدیون آنان هستند خواهند داد یا نه...
نکته جالب آن جاست که ناظران این لایحه رژیم صهیونیستی و سعودی هستند,بنابراین اگر زمانی حاج قاسم سلیمانی ها به عنوان تروریسم شناخته شدند جای تعجب نخواهد بود...

والسلام...

فعال دانشجویی


http://wisgoon.com/pin/23704468/
👆 👆

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...