ویژه کنید
عکس و تصویر جدایی انداختن بین دونفر درهردوصورت باطل است مگر اینکه دشمن وسط محض درمعنا یا بین ...

جدایی انداختن بین دونفر درهردوصورت باطل است مگر اینکه دشمن وسط محض درمعنا یا بین حق و باطل می رود می شود و اسلام ناب محمدی ایمان است نه نفاق مگر آنکه درخطوط اسلام ناب حقیقی نباشد می باشد. و تازه سرنخ معنایی حقیت را تمدن اسلام که اسلام ناب این کتاب که اسلام ناب حقیقی ندارد چه رسد اسلام آمریکایی چه رسد غیر اسلام می باشد
سکونت انسان در سیارات دیگر با کشف نوع جدیدی از فتوسنتز

 بیگ بنگ: دانشمندان یک نوع فتوسنتز کشف کرده‌اند که این فتوسنتز جانداران را قادر می‌سازد تا در شرایط سخت و کم نور، انرژی تولید کرده و رشد کنند. این کشف مهم به فضانوردان کمک می‌کند تا با استفاده از قدرت فتوسنتز با نور کم بتوانند روزی در سیارات دیگر شرایطی را برای زندگی انسان‌ها فراهم سازند.


به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، یک تیم بین‌المللی از محققان زیست‌شیمی‌دان “کالج سلطنتی لندن” دریافتند که طیف گسترده‌ای از”جلبک سبزآبی” (blue-green algae) که نوعی”سینوباکتری‌ها” (cyanobacteria) است و در دریاچه‌های آب شیرین یافت می‌شوند، می‌تواند از طریق فتوسنتز مواد شیمیایی گیاهی ضروری برای زنده ماندن را حتی در شرایط نور کم، ایجاد کند.

سیانو باکتری‌ها را همچنین به عنوان جلبک‌های فیروزه‌ای، باکتری‌های فیروزه‌ای یا سیانوفیت‌ها می‌شناسند. آنها بی‌هوازی هستند یعنی نیازی به اکسیژن ندارند. در زمان پیدایش این باکتری‌ها اکسیژن در جو زمین وجود نداشت. آن‌ها دارای کلروفیل a هستند و فتوسنتز می‌کنند. اغلب آن‌ها متحرکند .همچنین سیانو باکتری­‌ها قدیمی‌ترین پروکاریوت­‌های فتوسنتز­کننده روی زمین می­‌باشند.

فتوسنتز فرایندی زیست شیمیایی است که در آن انرژی نورانی خورشید توسط گیاهان و برخی از باکتری‌ها، به انرژی شیمیایی ذخیره شده در مواد غذایی آنها، تبدیل می‌شود. کمابیش همه جانداران روی زمین به آن وابسته‌اند. تمامی اکسیژن کنونی موجود بر روی زمین، فرآورده فتوسنتز است. پیش از این مطالعه، دانشمندان بر این باور بودند که فتوسنتز بر روی وجود یک رنگدانه سبز به نام “کلروفیلa “(Chlorophyll-a) استوار است. کلروفیلa، نقش مهمی در این فرآیند ایجاد می‌کند زیرا نور قرمز قابل مشاهده را جمع آوری کرده و از آن برای تولید اکسیژن و مواد مغذی استفاده می‌کند.

پیشتر تصور می‌شد که نور مادون حداقل نیاز برای انجام فتوسنتز است. اکنون اختر زیست‌شناسان با استفاده از آنچه که “نور محدود قرمز” نامیده می‌شد برای ارزیابی اینکه آیا یک سیاره خاص پتانسیل حیات پیچیده را دارد یا خیر استفاده کردند.”بیل روترفورد” نویسنده ارشد این مطالعه از کالج سلطنتی لندن گفت: این مطالعه سبب ایجاد تحولاتی خواهد شد. هنگامی که محققان سیانوباکتری را در معرض نور مادون قرمز نزدیک قرار دادند، سیستم‌هایی که از فتوسنتز استاندارد استفاده می‌کردند خاموش می‌شدند و راهی را برای نوع جدیدی از فتوسنتز که از نوع دیگری کلروفیل به نام” کلروفیل-f” (chlorophyll-f) استفاده می‌کرد، ایجاد کردند. کلروفیل –f یک رنگدانه قرمز است که می‌تواند نور نزدیک مادون  قرمز ِ نزدیک را جذب کند.

این باکتری که می‌تواند در شرایط سخت اکسیژن تولید کند، می تواند یک فضای مناسب را برای جستجوی انسان‌ها درباره سیارات جدید را نیز فراهم سازد. این باکتری خاص حدود ۲٫۵ میلیارد سال است که وجود دارد و از شرایط سخت مانند بیابان موهاوی، قطب جنوب و حتی ایستگاه فضایی بین‌المللی جان سالم به در برده است. “المارس کراس” یکی از محققان این مطالعه از “دانشگاه ملی استرالیا” گفت: به لحاظ نظری فتوسنتز می‌تواند با استفاده از این نوع ارگانیسم‌ها، شرایطی را برای ایجاد زندگی انسان بر روی مریخ، فراهم سازد. این مطالعه در مجله “Science” منتشر شده است.جهاد اکبر بزرگترین جنگ است آنچه مسئله روز است جهاد اصغر است و جهاد اکبر جنگ با نفس با خود و خویشتن دار بود و جهاد اکبر فقط نفس نیست بلکه تقوا با قلب و عقل یا ایمان با تقوا است و عاشقان حقیقی همان کسانی اند جهاد اکبر می کنند و خود را تزکیه کرده اند و جهاد اصغر درکنار جهاد اکبر باید باشد اما جهاد اکبر اولویت اصلاح درعمل باشد می باشد و جهاد اکبر است که تراز جنگ با دشمنی درونی و دوستی به خوبی های درونی است می باشد و جهاد اصغر همان دشمن بیرونی درخارج است که باید شناخت و مقابله با آن کرد و جهاد اکبر اولویت است اما جهاد اصغر درهمان حال باید داشت و اصلا فراموش آن را نکرد و تازه غیر از حسن فعل و فاعلی خدا همانا هم حسن فاعلی انسان باید نیک باشد هم حسن فعلی انسان باید نیک باشد می باشد و تازه معیار تصدیق علامه بزرگ جواد آملی است می باشد. خدا هرکسی را که از محرمات فاصله بگیرد دوست دارد و تازه هر زنی فرزندی را بناحق به کسانی ملحق کند خدا از او بیزار باشد و او را ببهشت نبرد و هر مردیکه فرزند خود را که بدو نگران است انکار کند خدا از او دور شود و روز رستاخیز وی را میان اولین و آخرین رسوا کند.
وقتی خداوند برای مردمی بدی خواهد کارشان بدست تجمل پرستان ویا فقط عینیگرایان آنها می سپارد می باشد. چرا الگو تصویری؟
ما معمولا تصاویر را قبل از کلمات درک می کنیم تصاویر بیشتر از کلمات درذهنمان نقش می بندند و الگو های تصویر بهتر از جملات درک می کنیم. به همین علت است که علم اغلب تلاش کرده است نظریات بسیار پیچیده را با استفاده از فرمول های ساده توضیح دهد.
درجستجوی الگوها برای توصیف دنیایمان از لحاظ تغییرات، به سرعت متوجه شدیم که باید درمفهومی که از تغییر درذهن داریم هم اصلاحاتی ایجاد کنیم برخلاف آنچه مدیریت جهانی تغییر درذهنمان ما جا انداخته است، تغییرفقط به معنای انتقال موقتی از حالتی به حالتی دیگر نیست. دراین زمینه واژه "بودن" باید جایگزین "تبدیل شدن" شود. این واژع آکادمیک معرف تقارن متناقض رکود و تغییر است.
این کتاب به عنوان جعبه ابزاری است الگوهای شبیه خط کش و آچارها و چکش و دریل ها و ترازهای بنایی می باشند که با آن می توانید دنیایتان را اندازه بگیرید و پیچ ها را باز کنید و دوباره ببندید. شما می توانید این جعبه را باز کنید، جملات ویا الگوهای مورد نظرتان را بردارید و از آن ها برای درهم شکستن ایده هایتان درمورد دنیا و تبدیل آن به اجزای جدید استفاده کنید_ از جمله ایده های که این کتاب طراحی کرده است.
چیزی نیست که نتوان آن را توضیح داد.
این کتاب هم باید مطابق پیچیدگی دنیا رشد کند هم تمایل به سادگی داشته باشد درنمودار همچون خط نیم U شکل می شود.
هرچیز چطور آغاز شد...درنحوه پیدایش دنیا...
وتازه قضیه خلقت و نظم با تلفیق با ساختارگرایی اجتماعی کیهانی با کیهانشناسی حلقه کوانتوم با سی . اف . فون وایستزکر با اصل آنتروپی با هفت بینگ بنگ و اندکی هم خودمداری و اندکی از حدود درک ما خارج است پذیرفته است اما جهان خلقت بی پایان مانند و بی آغاز مانند است و خدا آنان را آفریده است و به ظاهر مخلوقات ساخته من است و مخلوقات همانطور خلق شد که اشکال زنده دارای آگاهی که قادر به درک آنند به موجود آمدند. کیهان شناسی تجلی روابط مبتنی بر قدرت حاکم بر جامعه است می باشد.
و تازه دین سالاری دموکراسی (دارای سرمایه داری) پایان عالم دراختیار اوست و تاریخ انسان وقتی به پایان می رسد که به این وضعیت برسد و دنبال منافع جمعی باشید و ضرورت داشته باشد تاریخ باید تکرار بشود چون بشر به آخر خود نرسیده است و حق منافع نیست حتی منافع جمعیش بلکه منافع برای حق است پس همانا اینکه بشر اکنون به سکولار دموکراسی رسیده منافع را با حق یکی می گرفته است و دنبال منافع شخصی پنهان داشته است که سکولار دموکراسی می باشد. وگرنه دموکراسی بربنای دین سالاری به حق است و ایمان می باشد.
اگر ایکس مسئله ای به روز باشد و ایگرگ مسئله قدیم باشد
ایکس همان ایگرگ جدید است...! مثل شهرها همان ملت های جدیدند.
آیا واقعا مردمی که رشد و خلاقیت دارند دنبال شغل مورد نظرشان است ؟ نه ، بلکه شغل ها دنبال این مردم جستجو می کند ؛ نبردی برای استعداد خلاقانه درگرفته است. برنده این نبرد ملت ها نیستند بلکه شهرها و مناطقی می باشند که می توانند آمیزه ای از موارد زیر ارائه دهند:
فناوری : رشد به فناوری نیاز دارد ومراکز برخوردار ازفناوری بالا فرصت های کاری فوق العاده را ارائه می کنند.
استعداد: رشد به افراد خلاق نیاز دارد_کارآفرینان و برنامه ریزان و هنرمندان است.
مدارا : رشد به آزاد اندیشی نیاز دارد. مهاجرت و نگرش های مختلف به زندگی نه تنها موفقیت را به خطر نمی اندازد بلکه شرط لازم آن محسوب میشود.تغییربزرگ یا آزادگی و راحتی از آزاد اندیشی حاصل می شود.
دورنمای زمان : رشد به دورنمایی زمان نیاز دارد.
وتازه جمعی نگرش های متفاوت داشتن باعث خلاقیت می شود خلاقیت از روابط بین مردم برمیخیزد.
شهر فامد (فناوری و استعداد و مدارا و دورنمای زمان) شهرهای رو به توسعه است می باشد.
آیا می توانید دردرک دنیایی را مجسم کنید که شما مرکز آن نیستید ؟ دنیایی که اصلا مرکز ندارد؟
رابطه شما زمانی که بی حوصله می باشید ویا شاد می باشید و به عنوان مصرف کننده ویا یک تابع ویا یک سرور ویا به تنهایی ویا یک دوست ویا پدر و مادر ویا دختر و پسر  با دیگران و طبیعت و خوبی ها و خدا و اوامرش و خودتان مشخص کنید...
(مثلا : شما زمانی که بی حوصله اید : رابطه را با دیگران کوتاه بیاید چون می توان بروز خشم از شما بشود و وقتی بی حوصله اید از استفاده از طبیعت کوتاه بیاید چون می تواند ضرر به محیط طبیعت زده شود و زمانی که بی حوصله اید جذب نیروهی مثبت و انرژی و همنجا عزم جزم بکنید تا رابطه با خوبی ها برقرار شود و...)
وتازه سفر های هوایی را ارزان تر و به صرفه تر طی کنید میباشد.
الگو جهانی سازی(واقع بینی امروز جهان)
دهکده جهانی ۱۰۰ نفر باشد
۳۳% مسیحی
۲۱% مسلمان (شیعه ۰۵%)
۱۵% بی دینان
۱۳% هندو
۱۱% سایر آیین ها
۰۶% بودایی
۰۱% یهودی
(پس پیروان اسلام باید باحفظ خود؛مسیحی و بی دینان را ترویج کند تا بتواند به غالبیت برسد)
۴۷% همیشه ویا گاهی گرسنه اند
۱۳% بیشتر روز به آب نیاز دارند۶۳% بزرگسالند و پیرند(۵۲% آن کار می کنند)
(خطر پیری اجتماعی باید ازدواج و فرزند آوری بسیار تشویق شود لااقل سه فرزند آورند)
...
۱۷% انرژی هسته ای
۷۳% سوخت فسیلی
۰۱% انرژی تجدید پذیر
(این وضع فاجعه بار است باید به شدت به انرژی تجدید پذیر کار شود)
۳۶% درسنین مدرسه (۰۶% از آنان کار نیز می کنند)
۱۰% کمتر از دو دلار درآمد دارند
۱۰% بیش از ۸۷۵۰۰ دلار درآمد دارند
...
۲۴% برق ندارند
۲۲% کامپیوترها
۴۵% تلویزیون
۵۰% رادیو
۹۲% تلفن ها
باید همیشه دردرستی بدیهات هم تردید کنیم مگر آنکه روی ثابت معنا دارد و بدیهی ذاتی است که روی ثابت هم روی ثابت دارد می باشد.
علم دو علم است علمی که در قلب است و علم نافع همین است و علمی است که بر زبانست و او حجت خدا بر فرزند آدمست. خدا رحمت کند بنده ای را که سخن نیک گوید و غنیمت برد ویا از بدگویی سکوت کند و سالم ماند.
عقل معرفت شاهنشاهی است که شاهانی دارند که دل اند و عقل معرفت سالم است هرچند دل انحراف پیدا بکند آن دل را کنار می زند و دل ها زنگ می زنند و صیغل آن عقل معرفت و درحساب ملاک است درروال تکلیف قبل است می باشد و خداوند مومنی را که عقل ندارد دشمن دارد  و دلها مانند آهن زنگ می زند گفتند صیقل آن چیست ؟ گفت یاد مرگ و خواندن قرآن و دل پادشاهی است که سپاهیان دارد و چون شاه بصلاح آید سپاهیانش بصلاح گرایند و چون شاه فاسد شود سپاهیانش فاسد شوند و چون مومنی عقل را تایید کند به دل او هم دل بسپار می باشد و قرآن و دین برمبنای عقل معرفت قرار گرفته اند. و تازه تیر اندازی و سواری و شنا بهترین از تفریحهای شماست می باشد. دنیا ملعون است و هرچه درآن است مگر ذکر خدا و متعلقات آن و دانشمند و دانش آموز می باشد. دوچیز عجیب است : سخن حکمت آمیز از سفیه، آن را بپذیرید و سخن بد از خردمند آن را ببخشید و بدترین چیزها مبتدعات آنست (مگر برای ساخت اختراع از بهترین است) و بدترین کوری ها کوری قلب است و بدترین توبه ها هنگامی است که مرگ درآید و بدترین پشیمانی ها روز قیامت است و بدترین خوردنیها خوردن مال یتیم و بدترین کسب ها کسب ربا است می باشد. گمان خوب به خدا از عبادت اوست می باشد و مردم مطابق پندارهای خور محشور میشوند می باشد و تازه هردینی خوی خاص دارد و خوی دین ما حیاست می باشد. بهترین از جهادها درپیش خدا سخن حقی است که به پیشوای ستم کار گویند.
تمدن سویس (بعد از اسرائیل و انگلیس و آمریکا) درزیر دست بافومت است و همین است که مورد توجه شاخص انسانی ابلیس بوده است و ابلیس دنبال دیکتاتوری بزک است و چرا با این حال  بافومت الرجیم آمریکا را انتخاب کرد ؟ چون ابلیس شاخص انسانی آن یک رونمایی درعین دارد و اصالتی ندارد مهم کشوری است که "جامع شرایط برتری" باشد این باعث شده به جای (سویس و سوئد و دانمارک و ایرلند و ژاپن) و کشوری دیگر همانا آمریکا را انتخاب کند و میزان مخفیکاری نشان از دست داشتن با ابلیس است می باشد.
دشمن آمریکا روسیه و چین نیست این عین قضیه است دشمن آمریکا نظام اسلامی ایران و مالزی و اندونزی است می باشد.
مستمند آن نیست که میان مردم رود و یک لقمه یا دو لقمه و یک خرما یا دو خرما بدو رسد بلکه مستمند آنست که چیزی ندارد و بدو توجه نکنند که صدقه اش دهند و برای سؤال نخیزد. وتازه درطلب علم زود خیز باشید زیرا زود خیزی مایه برکت و کام یابی است.
و تازه تردید نه آغاز خرد است نه پایانش بلکه قبل از آغازش است می باشد و تازه خودتنظیمی بین خوددرکی و خودعمل است می باشد و تازه اگر می خواهید بدانید خدا درباره پول چه فکری می کند ، به افرادی که به آنها پول داده است نگاهی بیندازید.
وتازه
چه زمانی ارزش در واقعی شرکت با ارزش درتجاری آن همخوانی دارد؟
قیمت سهام (توقع)
سود هرسهم (واقعیت)
دوره ۱_بازار تبلیغاتی و شرکت نوید بخش دربازار سهام
دوره ۲_ بدون تبلیغات و توقع بالاتر از واقعیت و الصاق توقع با واقعیت در وسط توقع بالاتر از واقعیت
دوره ۳_بازار تبلیغاتی و یکسانی توقع و واقعیت و الصاق توقع با واقعیت
دوره ۴_ بدون تبلیغات و انفجار توقع (بوم)
دوره ۵_ بازار تبلیغاتی و برداشت تحریف شده
دوره۶_بدون تبلیغات و نقطه اوج(استعاری)
دوره ۷_ بازار تبلیغاتی و واقعیت ضعیف تر از توقع رکود دربازار (باست) و الصاق توقع و واقعیت
...
انسان از جسمی فانی است وگرنه روحی جاودان است می باشد.توصیف بی مکانی ساده تر از بی زمانی است می باشد. وتازه مکان لااقل یک بعدش نیاز است و زمان لااقل دو بعد نیاز دارد و حداکثر مکان به هفت بعد و زمان به یازده بعد نیاز دارد می باشد.
استقرا نتیجه گیری کل از جزء است
قیاس و استنتاج نتیجه گیری جزء از کل است
قیاس :
همه انسانها جسمشان فانی اند. (قاعده)
جسم من انسان است.(مورد)
جسم من فانی است (نتیجه)
استقرا (با استفاده از جوجه) :
انسانها با جوجه خوب رفتار می کنند (وضعیت)
انسان درآینده با جوجه خوب رفتار می کند (وضعیت)
انسان همیشه با جوجه خوب رفتار می کند.(قانونی که تنها جزء روز سلاخی معتبر است.)
خطر روش استقرا این است که ممکن است ما را به نتیجه غلط بکشاند ؛ حتی اگر استدلال را با فرضیه های به درستی آغاز کرده باشیم مثلا اگر مرغدار هر روز به جوجه غذا می دهد نمی توانیم پیش بینی کنیم روزی سر او‌را خواهد برید‌ تردید درصحت فرضیه و اصلاح آن به طور مکرر تا زمانی که به ابطلال ناپذیر به نظر برسد منطقی تر است. ولی درزندگی روزمره عکس آن را انجام می دهیم : مجموعه ای از قوانین را برمبنای تجارب شخصی وضع می کنیم و سپس آن ها را بسایر تجارب تعمیم می دهیم(تاریخ علم گورستان ایده های مرده است)و تازه تنها به قیاس همیشه می توان اعتماد کرد می باشد.
این دو اصلی ترین روش های کار دانشمندان محسوب می شوند (قیاس و استقرا)
هرگز مومن کسی را بعد خدا و اوامرش و بعد مردم حق به اندازه ی خودش دوست ندارد.
چند عشقی و چند همسری هوس بازی نیست بلکه زن جسم آن اکثرا ناتوان تر از مرد است پس نیاز به سرپرستی دارد و مرد می تواند اگر قوت عادلانه هم داشته باشد به عنوان سرپرست چندهمسر بگیرد می باشد و این همان وفاداری چندین برابر است تا خیانتکاری می باشد.
واقعا از زندگی چه می خواهید ؟ بیاید فرض کنیم اکثر ما می خواهیم پول دار و خوشبخت باشم و تاثیری دردنیا به جا بگذاریم اگر از کاری می کنیم لذت نبریم احساس خوشبختی نمی کنیم. اگر کاری که می کنیم تاثیری نگذارد عملا بی معنی می شود . چطور می توانیم به این سه دست یابیم ؟ با هدف گرفتن بهترین از نتیجه ممکن در وضعیت موجود اقتصاددان ها این را محدودیت بودجه می نامند. عملکرد آن ؟ بعد زمان را به این سه هدف اضافه کنید این کار چهار هدف فرعی ایجاد می کند:
سود کوتاه مدت: درآمدی که از شغلتان کسب می کنید.
سود بلندمدت: دانش و تجربه ای که از شغلتان به دست می آورید.
شادی کوتاه مدت: لذتی که از انجام دادن کارتان می برید.
شادی بلند مدت: معنای عمیق تری که از شغلتان حاصل می شود.
هروقت می خواهید تصمیمی بگیرید _ اعم از دیدن درزمینه شغلتان ویا تحصیلات دانشگاهی؟ فرزند ویا حرفه ؟ حرفه و فرزند؟ _ می توانید نقش تصمیمتان دراین چهار هدف فرعی را ارزیابی کنید درطول این روند همچنین متوجه خواهید شد این هدف چقدر برایتان اهمیت دارد و چقدر به دستیابی آن ها نزدیک شده اید.
البته بدانید می توان چند جانبه تلاش کرد. ولی دشوار است.
یک مختصات بکشید و شمالش به حداکثر رسیدن سود بگیرید و شرقش تشخیص موقعیت دربلند مدت و جنوب به حداکثر رسیدن شادی و غرب تشخیص موقعیت درکوتاه مدت و شمال غربی فلشی بکشید و درآمد بیشتر بگیرید و شمال شرقی فلشی بکشید و دانش بیشتر و جنوب شرقی فلشی بکشید و معنای بیشتر و جنوب غربی باز فلش بکشید و لذت بیشتر بگیرید و شما درنقطه صفر قرار دارد و باید خودتان با این مختصات به طور گسترده دایره ای از مرکز به بیرون بکنید تا بتوانید به طور گسترده مختصات به روند حقیقی دست پیدا کند می باشد.
وتازه خوب بین باشید و بد بینی را پرهیز کنید می باشد و تازه اسلام دین خوش بین و بحق و خوب خوب و مومن است و ممکن است خوش بین و بحق و خوب را اشتراک با مسئله ای دردیگر ادیان معمولا باطل داشته باشند اما جمع اینان به علاوه ی خوب و مومن اسلام است می باشد و فقط مسلمان با اسلام متفاوت است و تعصب و خشم را کافران و بی دینان به ما منتقل کرده اند و آنان اگر نبودند تعصب و خشم ما هم نبود درمان اینان مصرر به حق و روحیه صبر درمقابل ناملایمات است می باشد‌.
و بدانیم با پوزه سگ آب دریا نجس نمی شود و اسلام دریای بی کران است که نمی تواند آلوده شود این تصور ما از اسلام است که کوچک است که متعصب و خشمگین می شویم می باشد. و اگر دشمن ما از نوع تهدیدی دینی باشد به تخریب پیروانش است نه خود دین که به دین آسیب نرسد میباشند.
دیگر بدتر از این که بی خدایی را اثبات در حضور تو بکنند؟ و تازه پس تعصب به نوع اصرار حتی با لبخند داشته باش اما تعصب به نوع برخورد و خشم کنترل بکن می باشد.
اعتقاداتی که ما به آن داریم برندی که ما به آن داریم می باشد و درقبل برند نماینده شرکت بود امروز شرکت نماینده برند است. و تازه منتظر دیگران برای کمک به شما نباشد خودتان را بی نیاز از دیگران بکنید می باشد. وتازه همه چیز هم با استدلال قیامت هم سیاهچاله و هم انفجار خورشید و هم پرتو کیهانی پایان میپذیرد باشد.و تازه اینکه کتاب برای مطالعه قرار نیست روند اثبات ملاک داشته باشد اما قرار است محتوای کتاب مطابق با روند اثبات ملاک داشته و از ۱۰ سنت لااقل خدا و معاد را باور داشته باشد مگر شما اطمینان داشته باشید به محتوای این کتاب به جمع حرفه ای ها پیوسته شده باشید می توانید کتاب ملحد هم بخوانید و تازه"کتاب بهتر"چیست؟ کتابی که مورد قبول نیست و خوبی هایی دارد ویا بدی دارد خوبش بیشتر است که چنین کتاب هایی شما خودتان فیلتر مغزی داشته باشید و سالمش را به خودتان وارد کنید وبدش را قابل چشم پوشی (ویا از بدش هم درس وارونه بگیرید) بکنید می باشد  و تازه اینکه هم اهلی و متمدن باشید و وحشی و بی تمدن نباشید و تازه حفاظت نور ویا حفاظ الکترولیک را اگر درعین نیرویی دردرون به سمت داخل و نیرویی دربیرون به سمت بیرون کشیده و ایجاد شود (تا تعادل ایجاد شود) ایجاد شود می باشد و تازه خداوند بنده ای را که بهنگام خرید و هنگام فروش و هنگام پرداخت و هنگام دریافت سهل انگار (بیشتر دهنده و بیشتر گیرنده) است دوست دارد. بهترین از کارها کسب حلال است. و تازه اینکه یکی از شما جامه ای از وصله های مختلف پوشد برای وی ارجع است که آنچه ندارد از دیگری بگیرد. ***خطرناکترین دشمن تو نفس تو است که میان دو پهلوی تو است.*** اما همانا دشمن خارجی نباید فراموش کرد (و درهمان حال باید درنظر داشت) می باشد. و تازه هرکسی که ۱۰ سنت لااقل آزاده و عملگرایی درحد اولیه یعنی فروتن جزء درمقابل دشمن و قناعت و منافع جمعی طلب داشته باشد می تواند به دشمن خارجی نیز بپردازد می باشد وگرنه فروتن و قناعت (یعنی پا فراتر از نیاز نگذاشت) و منافع جمعی طلب نداشت نمی تواند به دشمن بیرونی را بپردازید و باید اول نفس خودش را بسازد می باشد باشد. نخستین پاداشی که پس از مرگ بمؤمن می دهند اینست که همه کسانی که دنبال جنازه او رفته اند آمرزیده شوند. عقد نکاح را محکم کنید و آن را علنی سازید. خدا کسی را میان پدر و مادر و پدر و فرزند و مادر و فرزند و میان دو برادر و خواهر و برادر و دو خواهر فرقت افکند لعنت کند می باشد. اعمال نیک از سقوطهای بد جلوگیری میکند و صدقه نهانی خشم پروردگار را خاموش میکند و پیوستگی با خویشان عمر را افزون می کند و هر کار نیکی صدقه ای است و نکو فرد دنیا نکو فرد آخرتند و بدان دنیا بدان آخرتند و نخستین کس که ببهشت میرود نکوکاران مومن اند و نخستین کسانی که جهنم می روند نکوکاران ملبس می باشد.
پیامبر (ص) می فرمایند :
الإسلام یعلو و لا یعلی علیه.
اسلام برتری می گیرد و چیزی بر آن برتری نگیرد.
سه چیز است که در هر که هست شیرینی ایمان را چشیده است آنکه خدا و پیغمبرش را از همه دوستتر دارد دیگر آنکه کسی را برای خدا دوست دارد سوم آنکه پس از آنکه خدا او را از کفر نجات داد از باز گشت بدان بیزار است چنان که افتادن در آتش را دوست ندارد.
خداوند روزی که آسمانها و زمین را آفرید صد رحمت بیافرید که هر یک از آنها میان زمین و آسمان را پر میکند و یکی را در زمین قرار داد که بوسیله آن مادر بفرزند مهربانست و وحش و طیر بیکدیگر مأنوسند و نود و نه رحمت را نگه داشته و همین که روز قیامت شود این یک رحمت را نیز بر آن بیفزاید.
نیکی بخوبی لباس و ظاهر نیست بلکه نیکی آرامش وقار است. سخن حق را از هر که شنیدی به پذیر اگر چه دشمن و بیگانه باشد و ناحق را از هر که شنیدی نپذیر اگر چه دوست و نزدیک باشد. بیگانه دودسته است : ۱_ ناآشنا به خارجی ۲_ آشنا به دشمن ؛ که بیگانه گفتن به دشمن منظور ناشناس بودنش نیست بلکه منظور که او آشنا به حق نیست میباشد.
وتازه اکثر ساکنان سیارات موجودات هوشمندش (فضاییها) پذیرایی خوبی از انسان نمی کنند می باشد.
خدا مردی را که چون زن لباس پوشد و زنی را که چون مرد لباس پوشد لعنت کند آنچه مناسب متناسب بازخورد اجتماع است بپوشد. و تازه حفظ آبرو خود مهم است بله نباید دنبال چشم دیگران بود بلکه دنبال حق باید بود اما باید شخصیت خود را لااقل درنظر دیگران حفظ بکنیم تا بتوانیم برای خود شخصیت بخریم درواقع نباید خود را دنبال منافع دیگران گذاشت اما دنبال منافع خود که حضور دیگران را دارد داشت می باشد پس حفظ ادب و آبرو و نظاکت از خصلت خوددوستی است می باشد. وتازه اینکه بهترین از غذاها در پیش خدا آن است که گروهی بسیار بر آن بنشینند.
رؤیای مؤمن یکجزء از چهل جزء پیغمبری است رؤیا تا موقعی که از آن سخن نگویند به پای مرغی بسته است و وقتی از آن سخن گویند خواهد افتاد، بنا بر این خواب خود را جز بمرد خردمند بعدش دوست صمیمی مگوی.آزمایشی برای اندازه‌گیری توانایی ِ استدلال هوش‌مصنوعی


بیگ بنگ: هوش مصنوعی در تکمیل تکالیف خاص نسبتأ خوب عمل کرده اما هنوز فاصله‌ی طولانی تا هوش عمومی دارد، نوعی هوش که به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد دنیا را شبیه انسان‌ها و یا حتی حیوانات، هدایت کند.

به گزارش بیگ بنگ، یکی از عناصر کلیدی هوش مصنوعی استدلال انتزاعی است – توانایی تفکر در ماوراء «اینجا و حالا» برای مشاهده‌ی الگوها و روابط متنوع‌تر و مشارکت در تفکرِ پیچیده. محققان ِ دپ مایند(DeepMind) – تشکیلات تابعۀ گوگل که بر هوش مصنوعی تمرکز دارد – مقاله‌ای با جزئیات را درباره‌ی اندازه‌گیری قابلیت‌های گوناگون استدلال هوش مصنوعی منتشر کردند و همان آزمایشاتی که برای اندازه‌گیری هوش خودمان بکار می‌بریم را بررسی کردند.

هوش (آی کیو) انسان

در انسان‌ها، استدلال انتزاعی را با استفاده از آزمایشات IQ بصری نسبتأ ساده‌ای اندازه‌گیری می‌کنیم. یک آزمایش معروف که متریک پیش‌رونده‌ی ریون نامیده می‌شود چند ردیف از تصاویر را نمایش می‌دهد که ردیف آخر آنها فاقد عکس آخر است. آزمایش‌دهنده می‌تواند تصویر بعدی را براساس الگوی ردیف‌های کامل شده انتخاب کند.

این آزمایش کاملأ به آزمایش‌دهنده نمی‌گوید که در تصاویر به دنبال چه چیزی بگردد – شاید این پیشروی به تعداد اشیاء درون هر تصویر، رنگ آنها یا موقعیتشان مربوط شود. آنها می‌توانند با استفاده از توانایی استدلال انتزاعی‌شان این امر را کشف کنند. محققان ِ “دپ مایند” به جهت اعمال این آزمون برای هوش مصنوعی برنامه‌ای را طراحی کردند که توانست مسائل ماتریس منحصربفردی را تولید کند. سپس، سیستم‌های هوش مصنوعی ِ گوناگون را تعلیم دادند تا این مسائل ماتریس را حل کنند.

در آخر، آنها سیستم‌ها را آزمایش کردند. در برخی موارد، آنها از مسائل آزمایشی با همان فاکتورهای انتزاعیِ مجموعه‌ی تمرینی استفاده کردند – همانند تمرین و آزمایش هوش مصنوعی در مسائلی که باید تعداد اشکال را در هر تصویر مد نظر قرار دهند. در مواقع دیگر، آنها از مسائل آزمایشی شامل فاکتورهای انتزاعی متفاوت با مجموعۀ تمرینی، استفاده کردند. مثلأ ممکن است هوش مصنوعی را در مسائلی تعلیم دهند که باید تعداد اشکال را در هر تصویر در نظر بگیرند، اما سپس آن را در مسائلی آزمایش می‌کنند که باید موقعیت‌های اشکال را در نظر بگیرند تا پاسخ درست را کشف کنند.

دفعه‌ی بعد شانس بهتر

نتایج آزمون خوب نبود. وقتی مسائل تمرینی و مسائل آزمایشی بر فاکتورهای انتزاعی یکسانی تمرکز کردند، سیستم‌ها خوب بودند و ۷۵ درصد از مسائل را درست پاسخ دادند. هرچند، اگر مجموعه‌ آزمایشی با مجموعۀ تمرینی تفاوت داشت، هوش‌های مصنوعی عملکرد خیلی ضعیفی داشتند، حتی وقتی واریانس خفیف بود (مثلأ تمرین در ماتریس‌هایی که اشیاء تیره رنگ را نشان می‌دادند و آزمایش در ماتریس‌هایی که اشیاء روشن را نشان می‌دادند).

در نهایت، تست آی کیو هوش مصنوعی تیم نشان می‌دهد که حتی برخی از پیشرفته‌ترین هوش‌های مصنوعی امروز نیز نمی‌توانند مسائلی که در آنها آموزش ندیده‌اند را حل کنند. یعنی هنوز راه طولانی را تا رسیدن به هوش عمومی در پیش داریم. اما حداقل اکنون یک روش ساده برای نظارت بر پیشروی‌مان در اختیار داریم‌.هر چیزی را کلیدی هست وکلید آسمانها گفتار «لا اله الا اللَّه» است.. کرامت بپرهیزکاری است و شرف بتواضع و بی نیازی بیقین. بدگوئی مسلمان گناه است و جنگ او با کفر است و حرمت مال وی چون حرمت خون اوست و پیکار و جنگ با کفر همانا با کفری نیست که آزاده باشد بلکه ^با کفری است ستمکار ویا استحمارگر باشد^ می باشد و تازه در دنیا چنان باش که گوئی غریبی یا رهگذر (مثلا یک بنده خدا شناخته باش) و خویشتن را از اهل قبور شمار. هیچ سقوطی بدتر از استحمارگری ویا تزویر ویا انسانیت ملبس نیست حتی باید گفت نیکوکاری ملبس همانا شرش از شر به عیان هم بدتر است می باشد و اگر بهشتی بود عملش مهم تر از انسانی و انسانیش مهم تر از الهیش بود اما بهشتی کسی نیست جزء کسی است که اصولش الهی لااقل آزاده باشد اما جهنمی هرچه شر خود عینی است اما شر هرچه مخوف تر و مخفی تر باشد درجه آن بیشتر است پس جهنمی اصلا الهی ندارد جزء الهی درانسانی ممکن است داشته باشد و جهنمی انسانیش بدتر از  عملش است پس بدانید که کار اهل بهشت مانند آنست که از راه سختی بر تپه مرتفعی بالا روند و کار اهل جهنم مانند آنست که در سراشیب زمین همواری راه سپرند می باشد. این کتاب هرچیزی را نگفته است اما سعی کرده شما را به سطح دانای اولیه به تمام برساند پس در نادانی کسی همین قدر بس که هر چه دانی آشکار کند. بهترین از مردم آنست که همه کوشش خود را بکار میبرد.
وتازه نیک پرسیدن یک نیمه دانستن است. جهان وطنی قبل از دوستی وطن سرزمین است و تازه دولت جهانی به زودی برقرار می شود و حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی به حق است نه تنها درکشور اسلامی بلکه درجهان ترویج کنند و با حقوق بشر اسلامی باید حقوق بشر نظام جهانی را به چالش بکشد و این حقوق بشر اسلامی و اسلام حقوق بشری ایمان حقیقی است می باشد و اصلا حقوق بشر اسلامی هم معنای عدالت الهی است و چون برقرار شود و برجهان حاکم شود و ترویج یابد حضرت مهدی (عج) ظهور می کند پس راه حل ظهور را آوردن اسلام حقوق بشری است و کرامت انسانی است درجهانی که پر از مدعی حقوق بشر است باید حقوق بشر در درحساب حقیقی یا حقوق بشر در اسلام ناب برقرار شود تا کرامت انسانی زنده شود و این را ترویج بعد از سعی به جذب پیرو دین بدهید اطمینان داشته باشید که پیروز خواهید بود و تازه اینکه جنگ با استکبار آن نیست که فقط جنبش ها علیه او را تقویت کرد جنگ با استکبار آن است که خود رسیدگی کرد و متمدن شد و رقابت نرم با غرب کرد و در همه شاخص ها (به خصوص علم و حقوق بشر و شاخص انسانی) رشد کرد و توسعه پیدا کرد تا بتوان به روش نرم غرب را به زمین خواباند می باشد و تازه فقط مبارزه با استکبار نیست و مبارزه برای بیدار کردن فکری جهان و مسلمانان دراصل می باشد وتازه منافق و اغواگر خرد از دل (از مسئله دیگر نیست) دارد اما مومن (خرد از دل هم داشته باشد از) دل از خرد دارد می باشد و ^نسبت به دوست باید (آنقدر اعتماد داشت که بدون درحال فکر) گوش بیشتر داد(تاحرف زد)^دشمن هم اول باید گوش داد بعد حرف زد اما درحال گوش دادن دنبال چطور به فکر جواب متقابل بود که چطور ردش کرد می باشد و آینده جهان مربوط به مصنوعات هوشمند پزشکی (تجربی تن) خواهد بود که حتی قادر خواهند شد عمر زندگی را طولانی تر از کنونی بکنند می باشد و آینده جهان دست دودین خواهد بود مسیحیت و اسلام و اسلام غالب شده و مسیحیت که غالب قبل آینده یا دردوران مدرن بود اسلام از او جلو می زند و دوره ی بعدی دوره ی نوین خواهد بود بعد از دوره پُس مدرن است و آنگاه این دوره با ابوعلی سیناها آغاز می شود و دانشمندان جهان اکثرشان مسلمان خواهد بود و این با سالی که حوالی ۰۱% افزایش پیروان اسلام بر مسیحیت جوهره آغاز می گیرد می شود و نژادپرستی محو می شود و  دولت جهانی تشکیل شده و شهر ها مثل شهرهای امروز فقط متمدن تر و با انرژی فراهوشمند خواهد بود و همه تمام سیاره زمین هوشمند می شود و محیط زیست با شهرسازی هوشمند ادغام می شود با تشکیل شهر های جنگلی می باشد و زمین از مدرن تا پُس مدرن رو به سقوط است و از پُس مدرن به بعد نوین رو به صعود و بازگشت قرار می گیرد می باشد و انرژی تجدیدپذیر فراگیر می شود و جهان آگاهی انتزاعی پیدا می کند و اسلام هراسی یک مزحک می شود و فقط دقیانوس های اصحاب کهف دنبال اسلام هراسی بودند با خوابی چند ساله محو میشوند ولی خیلی اذیت تا رسیدن به آن موقع می کنند و همانا همه جهان متوجه خواهند شد که صهیونیست عامل ساخت مسلمانان فاسد بوده است که درلباس اسلام کارهای غیرانسانی می کردند و از انتزاعی شدن صهیونیست را سرزنش می کند و یهود را سرزنش می کند نه اسلام و مسلمانان می باشد و تازه انسانیت و اخلاق ملبس صهیونیست دیگر باقی نمی ماند می باشد و تازه القای خیر ازخاموشی بهتر وخاموشی ازالقای شر برتر است. خداوند باحیا و پرده پوش است و حیا و پرده پوشی را دوست دارد،پس هنگامی که یکی ازشما غسل میکند خود را مستور کندانسانیت و طبیعت سالم خواهیش.
 #حدیث_مهدوی

امام حسن عسگری«هنگامی که حضرت بقیة الله ارواحنا فداه متولد شد، امام حسن عسکری علیه‌السلام فرمود: کسی را به سوی «ابو عمرو» بفرستید. هنگامیکه (عثمان بن سعید) به خدمت آقا رسید، فرمود:«اشتر عشرة الاف رطل خزا و عشرة الاف رطل لحما، و فرقه و احسبه علی بنی هاشم، وعق عنه بکذا و کذا شاة».«10000 رطل نان بخر، و 10000 رطل گوشت بخر، و آن‌ها را در میان بنی هاشم تقسیم کن و انعام کن، و این مقدار گوسفند تهیه کرده، عقیقه ی او قرار بده».

اثباة الهدی/ ج3/ ص484
چهار چیز است که هر یک از آنها در خانه ای در آید خراب شود و ببرکت آباد نگردد، خیانت و دزدی و شرابخواری و زنا. و تازه جذب توریست با جاذبه های بسیار بکنید تا بتوانید هم به آنان خوش بگذرانید هم مایه رفاه بیشتر کشور می شود‌. و تازه پرهیز از قطع درختان بر عمر آدمیزاد می افزاید و تازه هر زنی که لباس خود را جز در خانه خود بیرون آورد خدا پرده خویش را از او بر گیرد.
و تازه آنقدر بزرگ باشید که از بحث و گفتگو های بیهوده که به ختم گمراهی شما می شود ویا ختم دعوا و جدل بی خود می شود بپرهیزید فقط به سائلی جواب دهید که واقعا به نیت سائل آمده باشد که از تقوا و برخورد بدهکارانه داشتن آن می توان تشخیص داد که اگر واقعا سائل بود بی جواب نگذارید و تازه امید رحمت خدا برای امت من است اگر امید نبود مادری فرزند خود را شیر نمی داد و کسی درختی نمیکاشت. خدایا من نیکی هائی را که می دانم (که درحساب ملاک است) و نمیدانم از تو میخواهم (معمولا از یافتن) و از بدیهائی که میدانم و نمی دانم (مثل عملم و قرآت عملم) بتو پناه میبرم. هر یک از شما در شکم مادر خود چهل روز نطفه است پس از آن چهل روز علقه است پس از آن چهل روز مضغه است پس از آن خداوند فرشته ای بسوی او میفرستد و او را بچهار کلمه مأمور می سازد و میگوید عمل و روزی و۱ مرگ او را و اینکه خوشبختست یا بدبخت رقم بزن، پس از آن روح در او دمیده می شود. بدبخت آنست که در شکم مادرش بدبخت شده است.
پیغمبری با مردم برای دعای باران بیرون آمد مورچه ای را دید که دست خود را بطرف آسمان بلند کرده است گفت باز گردید که خدا بخاطر این مورچه دعای شما را پذیرفت.
خانه حرم است و هر که بی اجازه به حرم تو در آمد او را بکش جزء استحمارگران ویا تزویر وارد خانه آنان شو چون آنان حریم در دین و انسانی را شکانده اند که برای حفظ حریم بزرگ تر به معنا می باشد.
بدی استحمارگر و استمثارگر مربوط به خودش نیست آسیب که او می رساند از هر ترویج گر باطل هم پست تر است پس بد او به همگان مربوط می شود و هم باید هرجا یافته شود کشته شود می باشد تا با رفتن آنان زمین امنیت در آگاهی را پیدا بکند این حکم عدالت است می باشد.
زندگی جزء با سه چیز خوش نمی شود :
هوای پاک و آب فراوان و زمین نرم و هموار
از رحمت خدا ناامید نشوید.
و تازه اینکه برادر مؤمن خویش را بر حاجت وی اعانت کنم پیش من از یکماه روزه و اعتکافی در مسجد الحرام محبوب تر است.
و تازه اینکه بنا را بر براعت بگذارید اکثر مردم را به چشم پاک ببینید حتی اگر ناپاک باشند و برای شما نامشخص باشد مگر خلافش ثابت شود می باشد.
مثال : شتر ببند و توکل کن. یعنی توکل کن و تلاش و عملت هم به اندازه ی کافی بکن می باشد.
جهاد (تلاش و کوشش) کنید تا سالم باشید و بی نیاز شوید.
غریبان جهان هفتاند: قرآن در خاطر تاریکی داران، و مسجدی در ناحیه گروهی که در آن نماز نکنند، و مصحفی در خانه ای که نخوانند، و مرد پارسا با مردم بد و فرد استحمارگرستیز بین مردم عینی (ویا سطحی فهم) و زن سیاهپوست معلول و امام عصر (عج) میان شیعیان.
و تازه بخورید و بنوشید و صدقه دهید و بپوشید بی اسراف چون اسراف و تکبر فساد است.
وقتی خداوند بنده ای را دوست دارد روزی او را بقدر کفایت کند. خداوند ادامه دوستی دیرینه را دوست دارد، بنا بر این دوستی دیرینه را ادامه دهید. هر کس به زیر دستان خود رحم نکند خداوند بهشت را بر او حرام کند. وتازه اینکه هم رعایت محیط زیست و نظافت را بکنید می باشد که نشان شخصیت شما است می باشد. خدایا مرا دو چشم اشگبار بخش که دل را از ریزش اشگهائی که از بیم تو میریزد شفا بخشند پیش از آن که اشگها خون و دندان ها آتش شود.
حق را بگو و گرچه تلخ باشد.
رسول اعظم صلوات الله علیه و آله می فرمایند:
لقد أوذیت فی اللَّه و ما یوذی أحد و أخفت فی اللَّه و ما یخاف أحد، و لقد أتت علیّ ثلاثون من بین یوم و لیلة و ما لی و لبلال طعام إلّا شی ء یواریه إبط بلال.
هنگامی در راه خدا اذیت دیدم که هیچ کس اذیت نمی دید و هنگامی در راه خدا بیم ناک بودم که هیچ کس بیم ناک نبود بسی روز و شب بر من گذشت که من و بلال جز چیزی که زیر بغل بلال نهان میشد غذائی نداشتیم.
آسایش بخیل از همه کس کمتر است.
سلطان عادل متواضع سایه خدا و نیزه او بر روی زمین است و برای او عمل هفتاد صدیق را بالا می برند.و تازه کسی بگوید این کتاب معصوم است دروغگو است و کسی بگوید (محتوایش) معصوم نیست دروغگو است پس این کتاب بین معصوم و نامعصوم است می باشد. خداوندا مرا شاکر و صابر کن و مرا در چشم خویش خوار و در نظر مردم بزرگوار کن می باشد. آن کتابی که تماما معصوم است قرآن کریم است این کتاب فقط محتوایش معصوم است می باشد. و بزرگترین دشمنان آنند خودشان باید دیگران که ما باشیم خوب ببینند و خودشان هر غلطی باید بکنند مثلا ما باید خشم را کنترل کنیم اما کسان خدا را خشمگین نکنند و حق خشم شدن خودشان دارند مجازات آنان ستم نیست عدالت است اما عدالت ما نسبت به فاسدین ستم می باشد و... اینان خود استحمارگرند و باید کشته و تیکه تیکه شوند این عدالت ما به آن کثیفان تزویری است میباشد. زیردستان عینی را باید رحم کرد نه زیردست ارزشی که فرومایه حقیقی است و رحم نمی شود و تازه ستمکاری بد معمول است آنهم اگر درمقابل تزویر نباشد و تزویر یا ملبس به انسانیت و نیکوکاری بد قوی و "ابلیسس" است می باشد و تازه شان انسانی یا هم معنایش پرودگار و نظر و عشق و انرژی مثبت و . . . اگر مبتنی بر مبانی الهی یا هم معنایش الله و حق و عقل معرفت و ماوراطبیعی و . . . نباشد باطل است میباشد وتازه اینکه فقط عینی و به چشم و نص خیرخواهانه نباشد می باشد و خیرخواهانه حقیقی به انتزاع است آنکه دنبال فقط عین است (دنبال معنا نیست) باید گفت می تواند جامع خیر و شر به خیر جا افتاده ببیند  میباشد یعنی تزویر نیکوکار را همانطور بشناسد که خیر نیکوکار را میشناسد می باشد. و تازه بهترین از صدقه زبان، شفاعتی است که بوسیله آن اسیر را آزاد سازی و از ریختن خون به ناحق دوطرفه جلوگیری کنی و نیکی و احسان را به سوی برادر خویش بسیار بگیری و بدی را از او دفع کنی.
رسول اعظم صلوات الله علیه و آله می فرمایند:
أشدّ النّاس عذابا یوم القیامة من یری النّاس أنّ فیه خیرا و لا خیر فیه.
در روز رستاخیز از همه مردم عذاب آن کس سخت تر است که مردم می بینند خیری در او می باشد ولی خیری در او نیست.
نهج الفصاحه
و تازه اینکه بدانید که در تن قطعه از جان است که اگر صالح بود تمام تن بصلاح آید و اگر فاسد بود تمام تن بفساد گراید، بدانید که آن قلب است.
در قیامت آن قدر ننگ گریبانگیر انسان می شود که میگوید خدایا اگر مرا بجهنم بفرستی بهتر از این وضع است در صورتی که از سختی عذاب جهنم خبر دارد.
و تازه آن مردمان بگو انسانی را باشان الهی دارند آنان ایمان حقیقی دارند می باشد و بد معمول یعنی دست کمی نداشتن از دشمن خدا بودن و ستم هم فساد است و عشق بورزید و مبارزه کنید با هرفسادی و تقوا مهم تر از عمل صالح است و لبخند بزنید و بدانید دوستی و مهربانی است که تنها باقی می ماند و فردا مال همه ماست و بدانید اگر روال ایمان حقیقی را داشته باشید عین خیر خواهی مهم تر از انتزاع خیرخواهی می شود می باشد. و تازه وام با سود کم بدهیم تا بتوان پول و سرمایه ملی را تامین کرد می باشد
و تازه  دعائی که غائبی برای غائبی دیگر کند از همه دعاها زودتر مستجاب می شود. خداوند صد جزء رحمت آفرید و یکی را میان خلق نهاد که بوسیله آن بر یک دیگر رحم کنند و نود و نه جزء آن را پیش خود نگهداشت.
و تازه درمصادف نسبت بزنان مردم عفت کنید تا زنانتان عفیف بمانند با پدران خویش نیکی کنید تا فرزندانتان با شما نیکی کنند هر کس برادرش بعذر خواهی پیش وی آید باید عذر وی را حق باشد یا باطل بپذیرد و اگر نپذیرد بر سر حوض بنزد من نیاید.
تأنی از الله است و شتاب از شیطان. طمعکار از همه مردم فقیرتر است. و تازه کسی که استحمارگر و استثمارگر ویا در لباس نیکوکاری است پیشوای ستمکار است می باشد همین است که روز رستاخیز عذاب پیشوای ستمگر از همه کس سختتر است می باشد.
خیانت مایه فقر است. و منتزع و مضمون فهمی شدن همان فهم سخت می باشد و تازه بد گوی مردگان چون آن کس است که در معرض هلاک است.
در میزان اعمال، چیزی سنگین تر از خوی نیک یا اصالت نیک نیست. اگر کسی نصیحتی برای برادر خود در خاطر می باید باو یاد آوری کند. و تازه جستن علم بر هر مسلمانی واجب است و هر چیز، حتی ماهیان دریا برای جویای علم آمرزش میطلبند. حد همسایگی چهل خانه است.
در میان خودتان از گناهانی که موجب مجازات است درگذرید زیرا وقتی گناهی به اطلاع ولایت رسید مجازات آن واجب است مگر ایشان صرف نظر بکنند می باشد. از هوس بپرهیزید که هوس انسان را کور و کر می کند. احتکار خوردنیها در مکه کفر است.
هوشیار آن است که بر خویش مسلط است و برای پس از مرگ عمل کند و ناتوان آنست که هوسهای خویش را تبعیت کند و از خدا آرزوهای بسیار دارد. و تازه کار زنان به دست پدرهایشانست و رضایت آنها سکوت است. خداوند شراب را حرام کرده و هر چه مستی آرد حرام است.و تازه ران خویش گشاد و تمام بپوش که ران مرد و زن عورت است.
بدترین مردم آن کس است که خدا را در قضایش متهم کند.فرزندان خود را شنا و تیراندازی آموزید و چرخ نخ ریسی برای زن مؤمن در خانه اش چه سرگرمی خوبیست، وقتی پدر و مادرت ترا خواندند اجابت مادر کن. از حسد بپرهیزید زیرا حسد کارهای نیک را می خورد چنان که آتش هیزم را می خورد. نیک کردار باش و از کار بد بپرهیز ببین میل داری دیگران در باره تو چه بگویند همان طور رفتار کن و از آنچه نمیخواهی در باره تو بگویند برکنار باش.
و تازه اینکه انتزاع وقتی همان فهم سخت و عمیق است وقتی فلان سخن می گوید قطع درخت عامل فقر می شود فهم سخت و عمیق می خواهد تا رابطه دقیق و عجیب را فهمید وگرنه سطحی فهم می گوید قطع درخت چه ربطی به فقر دارد باشد پس منتزع باشید ازسطحی فهمی بپرهیزید  و تازه تمام مخلوقات خواه و ناخواه و فهمیده و نفهمیده ذکر  خدا و یاد خدا را می کنند می باشد.
و تازه شاهد دروغ از جا نرود تا خداوند جهنم را بر او واجب کند. پروردگارم بمن فرمان داده که سخنم ذکر باشد و نظرم مایه عبرت.
بهترین از زنان شما زن بچه آور مهربان است که شریک و مطیع شوهر باشد اگر از خدا بترسند (که مدیر و مدبر و متخصص نیز باشد) و بدترین زنان شما آرایش کنان (غیر از همسر) و متکبرانند و آنان منافقانند و از آنها جز باندازه کلاغی که خط سفید بگردن دارد ببهشت نمیروند.
میانه روی یک نیمه معیشت است و خوش خلقی یک نیمه دین است. و تازه نیکی و بدی چیزها را از دل خویش بپرس، دیگران هر چه میخواهند بگویند.
فروتنی کنید و با فقیران بنشینید تا در پیش خدا بزرگ باشید و از تکبر برکنار مانید. هر دردی را دوائیست و دوای گناهان آمرزش و اصلاح خواستن است.
سه چیز است که در هر که باشد سزاوار ثوابست و ایمانش کاملست اخلاقی که بوسیله آن با مردم زندگی کند و تقوائی که وی را از محرمات خدا دور سازد و حلمی که او را از جهالت با جاهل بر کنار دارد. وقتی کار بدی از تو سر زد از آن توبه کن برای گناه نهانی توبه نهانی و برای گناه آشکار توبه آشکار.
خداوند روزی که رحمت را آفرید صد قسمت آفرید نود و نه قسمت را پیش خود نگهداشت و یک قسمت را بهمه مخلوق داد اگر کافر میدانست چقدر رحمت پیش خدا است از بهشت مأیوس نمیشد و اگر مؤمن میدانست چقدر عذاب پیش خدا است از جهنم ایمن نبود.
بهترین از غذاهای شما آنست که بآتش پخته شود. و تازه بروز رستاخیز عذاب دانشمندی که خداوند او را از دانشش منتفع نکرده از همه مردم سختتر است. هر که نعمتی دارد بمعرض حسد است مگر آنکه به تواضع لااقل به اندازه دارد.
ربا اگر چه بسیار باشد سرانجام آن به کمی است.
دعا درباره آنچه فرود آمده و آنچه نیامده نیک است و مفید آخرتی است و بندگان خدا از دعا غافل مشوید.
و تازه اینکه بدانید که بهترین از مردان آنست که دیر بخشم آید و آسان خشنود شود و بدترین مردان آنست که زود بخشم آید و دیر خشنود شود، اگر مردی دیر بخشم آید و دیر خشنود شود یا زود بخشم آید و زود خشنود شود آنهم چیزیست.
حکمت حضرت علی (ع) 226-
 [و فرمود:] طمعکار در بند خواری گرفتار است.
خنده سه قسم است خنده ایست که خدا آن را دوست دارد و خنده ایست که خدا آن را دشمن دارد، اما خنده ای که خدا آن را دوست دارد، آنست که مرد به روی برادر خویش از شوق دیدار وی لبخند زند اما خنده ای که که خدای والا آن را دشمن دارد آنست که مرد سخن خشن و ناروا گوید که بخندد یا بخندند بسبب آن هفتاد پائیز در جهنم سرنگون رود لیکن که یک خنده ای تیکه ای باشد نشان حساب خریت شخص دانا و منتزع باشد بسبب آن ده هزار پائیز در بهشت رود.
اگر قطره ای از آتش الله بچکانند آتش زقوم هم دوام نمی آورد می باشد براساس قرآن...
از خریت جزء عقل به چشم به تنهای برنمی آید.
وقتی خداوند خواستگاری زنی را بدل کسی انداخته باشد مانعی نیست که او را بنگرد.
نیک اصالتی بالاتر از نیک سیرتی و نیک سیرتی بالاتر از نیک صورتی است.
توحید ستون اصول دین و نماز ستون فروع دین است.
سلام درود ملت ما و حافظ ذمه ماست.
قرآن را بخوانید زیرا خداوند دلی را که قرآن را دریافته معذب نمیکند. خدایا مرا هنگام خفتن و ایستادن و نشستن بوسیله اسلام حفظ کن و مرا به سرزنش دشمنم و حسود به من مبتلا مساز، خدایا همه نیکی هائی که گنجینه آن را بدست داری از تو می خواهم و از همه بدیهائی که گنجینه آن را بدست داری و من آن ها را می یابم بتو پناه می برم.
نیکخوئی گناهان را محو می کند چنان که خورشید یخ را آب میکند.
دین ما به روز است و همچون ویندوز به ویندوز که دست آخر ویندوز است و دین ما پیچیده در ساده است می باشد و اهل سطحی یا فرومایه نیستیم که خود را ساده بگویم و پیچیدگی ما ریشه گرفته ازدین پیامبر (ص) درمعنا میباشد.
خدا رباخوار و رباده و نویسنده معامله ربا و مانع صدقه را لعنت کند.
و تازه شیطان محکمترین و نیرومند ترین یاران خود را برای گمراهی کسی فرستد که با دارائی خود کار نیک انجام میدهد. با احمق آمیزش مکن. زیتون خورید و با آن روغن کاری کنید که از درخت مبارک است می باشد.سخاوت درختی از درختهای بهشت است که شاخهای آن در دنیا آویخته است هر که شاخی از آن بگیرد همان شاخ وی را سوی بهشت کشاند و بخل درختی از درختهای جهنم است که شاخهای آن در دنیا آویخته است و هر که شاخی از آن بگیرد همان شاخ وی را سوی جهنم کشاند.
و تازه اینکه همانا مسئله ای که نه معصوم باشد نه نامعصوم محتوایی این مسئله خوب قلمداد می شود پس راستترین قول درباره این کتاب این است کتاب خوب است اما بی اشکال نیست می باشد و ما دروغ نمی گویم این روی ثابت است می باشد و تازه غذا خور شکرگزار چون روزه دار صبور است. عامل خیر یا خیر حقیقی از خیر بهتر و عامل شر از شر بدتر است.
یار را بیار توان سنجید. بهترین از امت من تندخویانند که وقتی بخشم آیند زود آرام شوند. هر که بدانش از دیگران پیش تر است، قیمتش از دیگران بیشتر است. نیک خوئی باشید و بدانید درعالم چیزی بالاتر از نیک خوئی نیست می باشد. دروغ همه اش گناه است مگر دروغی که مسلمانی را سود دهد. مردم بیشتر از همه بواسطه دو چیز مجوف بجهنم میروند: دهان و عورت چونکه هم دهان صورت کلام است و صورت کلام باید اندک باشد و کیفیت کلام باید نیک سرشت باشد می باشد.
روزه دارید تا تندرست شوید. هر چیزها بد و خوب از جانب خداوند است. وقتی کسی از سفری می آید ارمغانی با خود بیاورد اگر چه سنگی در توبره خود بیندازد.(سوغاتی) می باشد. خوشا آنکه باسلام هدایت شود و معیشت او بحد کفاف باشد و قناعت کند. کمک یک روزه که کسی به برادر خود کند بهتر از اعتکاف یک ماهه است. دو چیز را خداوند در این جهان کیفر می دهد تعدی و ناسپاسی پدر و مادر. خدایا من از ناتوانی و تنبلی و ترس و بخل و پیری  دل و سنگدلی و غفلت و تنگدستی و ذلت و مستمندی بتو پناه میبرم و از فقر و کفر و فسق و اختلاف و نفاق و تزویر استحمارگری و استثمارگری و ریا بتو پناه می برم و از کری و گنگی و دیوانگی و خوره و برص و امراض بد بتو پناه میبرم. اعمال نیک انجام دهید که از سقوطهای بد جلوگیری میکند و صدقه نهان دهید که خشم خدا عز و جل را خاموش میکند. هر زمامداری چیزی از کار امت مرا بدست گیرد و در کار آنها مثل کارهای خصوصی خود دلسوزی و کوشش نکند روز رستاخیز خداوند او را وارونه در آتش اندازد. با مردم از آنچه توانند دانست سخن گوئید آیا میخواهید خدا و پیغمبر را تکذیب کنند. با هر که از تو ببرد پیوند گیر و با آنکه با تو بدی کرده نکوئی کن و حقرا بگو و گر چه بر ضرر خودت باشد. و تازه اینکه استحمارگری ستیز و استثمارگری ستیز و تزویر ستیز تا بتوانید که پیروزی حقیقی باشید می باشد.
رسول اعظم صلوات الله علیه و آله می فرمایند:
سئلت جبریل: هل تری ربّک؟ قال: إنّ بینی و بینه سبعین حجابا من نور لو رأیت أدناها لاحترقت.
از جبریل پرسیدم آیا پروردگارت- را می بینی؟ گفت میان من و او هفتاد پرده از نور است که اگر نزدیکترین پرده را بنگرم خواهم سوخت.
نهج الفصاحه
دو جور قرض هست هر که بمیرد و در دل دارد که قرض خود را بپردازد من ولی او هستم و هر که بمیرد و در دل دارد قرض خود را ندهد، در مقابل آن از اعمال نیک وی بردارند زیرا در آن روز دینار و درهمی نیست. بهترین از مؤمنان کسی است که قانعست و بدترین آنها کسی است که طمعکار است. و تازه در باره کسی که جز خدا یاوری ندارد خدا را در نظر داشته باشید و تازه اینکه غلط است که هرکسی مومن حقیقی نیست مسلمان نیست اما مومن حقیقی همانا مسلمان است و اکثر مسلمین ایمان ندارند (تروریست واقعی مسلمان نه تنها ایمان ندارد بلکه پشت آن صهیونیست جهانی است) و دوکس به پیروان اسلام ضربه زدند : ۱_ تکفیری و ستمکار ۲_ استثمارگران و تزویر ؛ ما درچشمان دشمنان خدا را تکفیری و ستم بیشتر گرفتیم و درفکرمان دشمنان خدا را استثمارگر و تزویر بیشتر گرفتیم اما یک جان گرفتن به حق است یکی هرجایی یافتید جانش را بگیرید است که جان گرفتن به حق را از تکفیری و قاتلین می گیریم و هرجایی یافتید جانش را بگیرید را از استثمارگران و تزویر می گیریم تا نه خاری درچشم ما باشد نه هم خاری درفکر ما می باشد. سه کس به پیروان اسلام خوبی رساندند: ۱_ ملاکداران ۲_ آزادگان ۳_ مسلم اینان درمقابل اینان ایستاده اند و هدایت کردند می باشد.
جواب نامه نیز مانند جواب سلام لازمست. اما بی خود نباشد. علم جوئید که علم یار مؤمن است و بردباری وزیر اوست و عقل دلیل اوست و عمل سرپرست اوست و ملایمت پدر اوست و مدارا برادر اوست و صبر امیر سپاهیان اوست. سه کس از سه کس انتقام نگیرند آزاد از بنده و دانا از نادان و توانا از ناتوان. حق پسر بر پدر آنست که نام او را نیک کند و همین که ببلوغ رسید زنش دهد و خط نوشتن بدو بیاموزد وقتی حیا نداری هر کار می خواهی بکن اما به حق است که حیا داشته باش چون حیا همان شعور است و کسی حیا ندارد شعور ندارد. نخستین چیزی که در ترازوی بنده میگذارند خرجی است که برای کسان خود کرده است.دانشمندتر از همه مردم کسی است که دانش دیگران را بدانش خود.و تازه اینکه وقتی مطلبی می شنوی شنونده باش تا گوینده و یافته ها را درجایی درذهنت کنار بگذار (اما رها نکن) درکنارش سخن دیگری را بشنو بعد اگر اختلاف داشت و نادرست نبود قرار نیست یافته را کنار بگذارید(چون یافته در معنا ذاتی به حق است) بلکه مسئله را تفکیک کرده و آنهم قبول کنید هرچند (به خاطر تفکیک : به ظاهر) متناقض باشد می باشد مثلا ما هم ثبات می خواهیم هم تغییر هم جهان ملیتی می خواهیم هم سرزمینی هم عقل می خواهیم هم عشق می خواهیم هم نرمی میخواهیم هم سختی هم . . . تا مثل هدف خدا درعیان و مبنا خدا درمعنا می باشد پس اختلاف کم و بیش که هیچ حتی تاب تناقض به ظاهر داریم می باشد. در قبرها بنگر و از رستاخیز پند آموز می باشد. صبر یک نیمه ایمان است و یقین نیمه دیگر ایمانست. پس یقین تحمل دار و صبر پذیر ایمان باشد می باشد این یقین (که خود از عقل است) صورت نمی گیرد مگر اینکه به یقین عشق بی کران کشید (پذیرش شده (یقین ۱۰ سنت) پذیرش می ماند اما پذیرش با چون و چرا به سمت بپذیرش بی چون و چرا(حتی چون وچرایش)کشیده شود) این همان عشق آسمانی محافظ یافته عقلی است می باشند. هر گناهی را شاید خدا ببخشد مگر کسی که مشرک مرده یا مؤمنی را بعمد کشته باشد و استحمارگر و استثمارگر مومن نیست می باشد چون فرق است بین انسانی بدون الهی و تقوا با انسانی با الهی ویا با تقوا می باشد. وسط درمعنا رحیم نیست و وسط درعیان رحیم است (رحیمان امت من متوسطانند) می باشد و وسط درمعنا پیرویی از ابلیس است و تازه هر کس چیزی از کار مسلمانان را بدست گیرد و در کار آنها مانند کار خود دلسوزی نکند بوی بهشت بدو نخواهد رسید. در نعمتها و صفات خدا بیندیشید اما درباره خود ذات خدا میندیشید. وقتی میخواهی عیوب دیگران را یاد کنی عیوب خویش را بیاد آر چون وقتی می توانی عیوب دیگران را بگوید که خودتان لااقل قانع و متواضع و منافع جمع طلب شده باشید می باشد. بهترین از یاران کسی است که وقتی خدا را یاد کردی ترا کمک کند وقتی یاد خدا را فراموشی کردی او را بیاد تو آورد.
و تازه مکه مقدسترین مکان است فقط به دست کسی می رسد (پس از ظهور) مستحقترین اش است نه آنکه به دست کسی است مستحقش باشد می باشد و تازه با سرعت و شتاب درپیشرفت و توسعه زمان بخرید اما این سرعت و شتاب هم از حرکت تدریجی باشد تا هم بقاء باشد هم پیشرفت با سرعت باشد می باشد.
و تازه وحدت مسلمین به عمل عامل ظهور است.
 #حدیث_مهدوی

امام صادق«عبدالله بن منصور بجلی می گوید: از محضر امام صادق (علیه‌السلام) پرسیدم: نام سفیانی چیست؟ فرمود:- «و ما تصنع باسمه اذا ملک کور الشام الخمس: دمشق و حمص، و فلسطین، و الاردن، و قنسرین، فتوقعوا عند ذلک فرجا».- «ترا با نام او چه کار؟ هنگامی که پنج ناحیه ی شام را بگیرد: دمشق، حمص، فلسطین، اردن و قنسرین را، پس منتظر فرج باشید».عبدالله بن منصور پرسید: آیا نه ماه سلطنت می کند؟ فرمود:- «نه، بلکه هشت ماه حتی یک روز هم از هشت ماه تجاوز نمی کند».

اعلام الوری/ ص428
 #حدیث_مهدوی

امام صادق

«ان الله تبارک و تعالی خلق اربعة عشر نورا قبل خلق الخلق باربعة عشر الف عام، فهی ارواحنا. فقیل: یا ابن رسول الله و من الأربعة عشر؟ فقال: محمد و علی و فاطمة و الحسن و الحسین و الأئمة من ولد الحسین (علیه‌السلام) آخرهم القائم (عجل الله فرجه) الذی یقوم بعه غیبته، فیقتل الدجال و یطهر الأرض من کل جور و ظلم».

«خدای تبارک و تعالی چهارده هزار سال پیش از آفرینش جهان خلقت، چهارده نور آفرید، که آنها ارواح ما می باشد. گفته شد: ای فرزند پیامبر! آن چهارده تن کیانند؟ فرمود: محمد (صلی الله علیه وآله وسلم)، علی (علیه‌السلام)، فاطمه (سلام الله علیها)، حسن (علیه‌السلام)، حسین (علیه‌السلام) و امامان معصوم ازاولاد حسین (علیه‌السلام) که آخر آنها «قائم» (عجل الله فرجه) است که پس از دوران غیبت قیام می کند و دجال را می کشد و زمین را از هرگونه جور و تاریکی (و مخفی کاری ها) پاک می سازد».

کمال الدین صدوق/ ص336
خدایا از استحمارگری و استثمارگری که آخر فساد است پناه به ستم ظاهری درمقابل آن می برم که این خود نیکوکاری درمعنا است می باشد. دعای دجال و استحمارگر برآورده نمی شود چون خدا با درمعنا است می باشد پس خدا درراه جنگ برای او برای نابودی استحمارگران را برآورده می کند نه استحمارگران و استثمارگران که مظلوم نما حقیقی اند و مظلوم حقیقی مایم که بردگان آنان درجهان شده ایم می باشد پس اولا جنگ یا کربلا است یا بدر برای ما است اگر کربلا شد دعای ما هم باز برآورده شده هرچند دشمن نداند و حتما دشمن استحمارگر است که حمایت از(حفظ جان)آنان (استحمارگران)می کنند می باشد.
استحمارگری و استثمارگری کم و بیش دارد ما با بیش آن کار داریم. و تازه نظام ایران جزء رهبری دچار فساد شده است و کسی بگوید رسانه نماینده رهبری است یک عین گرا است درحالی درانتزاع رسانه نماینده شیطان می باشد. بهترین از عبادت ها آنست که پنهان تر است. بهترین از کسب ها کسب تجاری است که بهنگام سخن دروغ نگویند و در امانت خیانت نکنند و بوعده وفا کنند و در پرداخت قرض خود تعلل نکنند و در مطالبه سخت گیری نکنند و بهنگام فروش در ستایش جنس خود مبالغه نکنند و بهنگام خرید از جنس دیگران بد نگویند. و تازه اینکه هر بدکاری (که جزء درمقابل استحمارگران و استثمارگران و تزویر که استثناء است) فساد است و تازه نشانه کماب ایمان مرد اینست که درهمه سخن خود استثنائی بیاورد می باشد. بهترین از کارها پس از ایمان به خدا دوستی با مردم است. و تازه روزه دار از آن هنگام که صبح میکند تا بشب در رود مادام که غیبت نکند در عبادت است و همین که غیبت کرد روزه او پاره شود. یاد خدا شفای دلهاست می باشد. خاموشی زبان مایه سلامت انسان است. ساعتی علم جستن بهتر از نمازگزاری یک شب است و روزی علم جستن بهتر از سه ماه روزه داری است. اهمال شعار شیطان است که آن را در دل مومن می افکند. چه آموزگاریست روزگار و چه جماعت پراکنی است مرگ. چه نیکند از امت من آنها که در وضو و غذا مسواک میکنند. میان بنده و کفر (مسلمان) نماز فاصله می باشد.
چون آخرالزمان برسد مرگ خوبان امت را گلچین می کند همانطور که شما برای خرما خوب از طبق خارج می کنید می باشد. و تازه به برادر و خواهر دینی خود مهربان و دلسوز باشید و هرگز نه تنها تعدی نکنید و وحدت را حفظ کنید بلکه نیکویی نکردن به آنان خود تعدی محسوب می شود می باشد. ایمان شما چون لباسی که به تن دارید کهنه می شود از خدا بخواهید که ایمان را در دل شما تازه کند. صدقه دادن به نیکوکاری است و هرکسی صدقه دهد از بلا و فقر درامان است می باشد. آنکه با تو دردوستی به واقع بخواهد دوستی بیاورید تا دوستی ها پایدار شود می باشد و تازه خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد ، بخشنده است و بخشش را دوست دارد ، پاکیزه است و پاکیزگی را دوست دارد و زیبایی فراتر دوست داشتن است و همانا باور است می باشد. و چشم به هم چشمی اگر بخل و حسادت نباشد و رقابتی باشد خوب است وگرنه همانا مشکل دارد می باشند.
وقتی خداوند برای بنده ای نیکی خواهد او را شیرین کند گفتند شیرینی او چگونه است گفت پیش از مرگش کار نیکی را پیش پای او میگذارد و در اثنای انجام آن جانش را میگیرد. خدا چون وجود به الذات است (چونکه بی نهایت مطلق) کسی او را خلق نکرده است می باشد بلکه خود خلق کننده است می باشد و زیباترین سخن قرآن کریم است و زیباترین صوت نیز بی شک قرآن کریم دارد می باشد. هر چه خواهید بیاموزید زیرا خداوند شما را از علم منتفع نکند مگر آنکه هر چه را میدانید بکار بندید. مردمی از بهشتیان بسوی گروهی از جهنمیان نگران شوند و گویند برای چه بجهنم رفتید؟ بخدا ما به کمک چیزهایی که از شما آموختیم ببهشت درآمدیم جهنمیان گویند ما میگفتیم ولی عمل نمیکردیم و معلوم نیست من از حق بویی برده باشم اما این کتاب به حق برده است می باشد. و سخاوت در رانندگی هدیه بخش زندگی است. غیر از حقیقت به معنا هر چیزی حقیقتی ازاستعاری دارد و بنده بحقیقت ایمان نمیرسد مگر اینکه بداند که هر چه باو رسیده ممکن نبود نرسد و هر چه بدو نرسیده ممکن نبود برسد. ایمان عقل و صبر و بخشش است می باشد. موی سپید را رنگ کنید و چون یهودان مشوید. همه چیز مسلمان خون و آبرویش بر مسلمان دیگر حرام است می باشد. و تازه تنها دعا و درخواست عزم تغییر است که می تواند قضا را عوض کند وگرنه قضا آنطور می خواهد ما را پیش می برد می باشد‌. و تازه کسی که حاجت درمانده ای را به بزرگان برساند پاهیش بر پل صرات استوار می ماند می باشد. طرح حمایت از اشتغال ها را دنبال کنید که روزی را افزون کند و دوام حکومت را بیشتر بکند باشد.
وتازه خواب صبحگاهی منع قسمتی از روزی است می باشد.
وتازه خیر بسیار سود می دهد و حق مردم این است که تمام کار و تلاش خود را برای آنان کرد می باشد. قسم درمعامله نابودی نعمت در زندگی و برکت در زندگی می برد می باشد. وتازه اینکه هم صیانت با صادرات شروع می شود می باّشد.
و تازه به جزء دیگران خوب که از شما بالاترند نگذارید بقیه دیگران برای شما تصمیم بگیرند می باشد اما سعی کنید اگر شد به دیگران بالاتر خود برسید می باشد. خصلت مومن از امام رضا(ع) : از او امید خیر باشد می باشد. راستی آن است که یافتن از معنایی حقیقت باشد می باشد. و تازه ما کافر به اسلام نیستیم‌که پیامبر و اوامر ندیده فقط عرش را بخواهیم می باشد.  راستی این کتاب به معنا نه عین است می باشد. پدرمردهترین مردم کسی است که برای نپذیرفتن مسئله ای بهانه ها بیاورد تا بتواند از تکلیف معنا فرار کند می باشد و بپندارد که راست ها ما به او دروغ گفته می باشد. اکثر مردم جهان مرده ذهن و عینی فهم محسوب می شوند و این کتاب از گفتار آسمانی فروتر و از گفتار معمولی فراتر است و تصدیق کننده و اثباتگر گفتار آسمانی و گفتار همانندش باشد و این کتاب تضمین بهشت می دهد.شرح زبان این کتاب پاک روی ثابت است می باشد و حدیثی که تحریف ترجمه داشته باشد نوشته نمی شود و تازه یک فرد از معنایی حقیقت بگوید بهتر از شاهد بودن همه اهل زمین است می باشد. بیشترین ثواب آدم از زبان و بیشترین بلا از سکوت اوست به خصوص سکوتش درمقابل فساد می باشد و بزرگترین دشمن تو آن است که تو را بکشی نور تو می شود "اگر" او هم تو را بکشد تو هم ببهشت میرویی که همانا کسی که استحمارگر و استثمارگر را بکشد مستقیم به همسایه حضرت مهدی (عج) درببهشت می رود می باشد. و از بسیاری ها گمان و مشکوک آوری دوری کنید که فساد آور است می باشد و امنیت حقیقی همین تعریفش در این کتاب است می باشد. و تازه اینکه مسلمانی شرط بهشت است می باشد و تازه اینکه به جای بدظاهری می توان گفت عمل ظاهری و تازه نزد خدا عملی درحساب عمل مورد مقبول است به شرطی که از استحمارگر و استثمارگری و تزویر نباشد بلکه درمقابل آن باشد وگرنه نمی توان عملگرا به عیان بود و تازه بی همتی شخصیت را نسبت به اعتقاد منفعل و همت مضاعف شخصیت را نسبت به اعتقاد فعال می کند و تازه استکبار آن نیست که بدکار درمعنا باشد (آن ستمکار است) استکبار آن است که استحمارگر و استثمارگر و دیکتاتور بّزَک باشد ما به این می گویم استکبار که همیشه خونسرد و متکبر و بلند پرواز است می باشد و استکبار فردی هم داریم مثل سلمان رشدی و نویسندگانی که مثل اویند می باشد. استکبار نرم داریم مثل گفتن بعضی جمله ای از بزرگان همچون بزرگان غرب که استحاله حق را بکند می باشد. فقط خدایی که اگر بدون درنظرگرفتن منهای اوامرش تا ولایت فقیه معادل معنایی کفر سلیم است می باشد. و این فقط خدا منجر نمی شود از اندیشیدن درذات خدا به خودی خود ^این از خودپرستی بدتر^ می باشد. و  تازه ما به ظاهر دین فردی سازی آوردیم اما دین جمعی دراصلترین داریم که امروزه درآخرالزمان متروک (ترک شده) شده است درصورت جدید به خاطر همین است که به ظاهر دین فردی سازی دیده می شود می باشد. و تازه آخرین علم این است که انسان به غیب متصل می شود می باشد و دست خدا وقتی وارد زندگی می شود که انسان هفت مسئله را تمام داشته باشد حتی کوچکترین آدابش ۱_ نیکی به پدر و مادر ۲_ نماز ۳_ زکات ۴_ حج ۵_ روزه ۶_ امر به معروف و نهی از منکر ۷_ تلاش درزندگی ؛ که از آنجا به بعد است دست خدا درزندگی حس می شود می باشد همانا آنجا است به زبان دشمن"شانس" (درواقع پرودگاری خدا) سراغ آدم و کار آدم می آید می باشد. و تازه استکبار تجاوز و تعدی درپشت پرده ها می کند اما با ظاهر طوری می نماید که انسانیت و حقوق بشر دارند چنین استکبار جهانی از این کار اشک تمساح می ریزد و مردم ایران اسلامی آگاه اند می باشد. و تازه اینکه اسلام می خواهد مرکز کنترل انسان را از بیرون به درون بیاورد و تازه اینکه دروغ مصلحت آمیز را خدا دوست دارد تا راستی که اختلاف انگیز باشد باشد چونکه راستی به معنا مهم است نه مهم راستی به عین می باشد و همین است که راستی حقیقی راستی به معنا است می باشد و این کتاب یافتن دقیق است و هیچ شرکی با ذات خود به خوی خدا نیست می باشد اگر انسان می دانست "اثباتگر دین" مهم تر از عین دین است هیچ موقع انحراف پیدا نمی کرد می باشد. خوب دیکتاتوری درمقابل دیکتاتوری بَزَک است این خوب دیکتاتوری مثل چاقو جراحی است و دیکتاتوری بزک مظلوم نیست بلکه مظلوم نما حقیقی است می باشد و امام عصر (عج) بزرگترین جنگ را با دجال خواهد داشت که بزرگترین جنگ تاریخ بشریت می شود که جنگ بین خوب دیکتاتور یا دیکتاتور نما درمقابل دیکتاتور بزک است می باشد و این دلیل بسیار تاکید است وتازه از همه مردم گرسنه تر دردنیا و سیرتر درآخرت آن کس است که در پی دانش میرود و از همه مردم سیرتر آن دردنیا و گرسنه تر درآخرت آن کس است که طالب آن نیست. وقتی کسی بخواهد خانه یا ملک خویش را بفروشد باید نخست به همسایه خویش پیشنهاد کند. خداوند برای این امت آسانی را پسندیده و سختی را (جزء سختی درآسانی) نپسندیده است. هر چیزی را ستونی هست و ستون این دین دانائی است. هیچ معنای ستم در استحمارستیز و استثمار ستیزی و استکبار ستیزی نیست می باشد و بس نمی شود چون بحق است می باشد و کسی مشکل دارد مشکوک است که استکبار نباشد می باشد.بی شک عمل بد درمقابل استحمارگری یک نیاز برای هدایت که که هدایت فراتر از نجات بشر است می باشد.وتازه درخطوط حق افراط درخوبی نداریم چه خوبی استنثائی باشد چه غیر آن باشد می باشد. عدالت نیکست ولی از زمامداران نیکوتر است، سخاوت نیک است ولی از اغنیا نیکوتر است، تقوی نیکست ولی از علما نیکوتر است صبر نیکست ولی از فقرا نیکوتر است. توبه نیکست ولی از جوانان نیکوتر است شرم نیک است ولی از زنان نیکوتر است. گفتار ادم به ضرر اوست مگر اینکه نیاز او باشد ویا اثباتگری باشد ویا امر به معروف و نهی از منکر باشد ویا هم ذکر خدا باشد می باشند. از نخستین مسئله ها درقیامت درباره ی خون ها دادرسی میشودبهنگام رقت دعا را غنیمت شمارید که رقت مایه رحمت است. درمقابل استحمارگران ایستادن و ستیز با آنان کردن یک عقلانیت و اشدد من کفار حقیقی است و ظلم حساب نمی شود و قاتل عمد غیر از قاتل معدودلله مستحق مرگ است می باشد تازه کسی که ترس از خدا دارد باید این اقدام را بکند و استحمارگر و استثمارگر و تزویر بنده ی خدا حساب نمی شود و استحمارگران و استثمارگران دل نمایی حقیقتا دارند می باشد و دل دادن به آنان فساد است می باشد وگرنه غیر از آنان دل داد و برابر دل داد می باشد آنها چون درالهی لااقل درتقوا پست اند می باشد برابری انسانی آنان ظاهری می باشد بقیه برابری با آنان اصیل می باشد و تازه یک درهم ربا که انسان دانسته گیرد در نظر خدا بدتر از سی و شش زناست. و تازه بر کودکان خویش درود فرستید که آنها پیشاهنگان شمایند و تازه اینکه حق ، حقترین مسئله اش چشم و دست اوست اگر بداند به تنهایی معنا حقیقی غالب بر چشم است و ساختگی نیست و عیسی بن مریم مردی را دید که دزدی میکند ، بدو گفت آیا تو دزدی کرده ای ؟ گفت بخدایی که جزء او خدایی نیست نه،  عیسی گفت من به خدا ایمان دارم و چشم من خطا کرده است و تازه اینکه بدانید ستمگر نیست کسی که استحمار گر و استثمارگر و تزویر را تیکه تیکه می کند اگر این طور بود مجازات زنا هم ستم به چشم بود این از این از این طرف است که نمی توان ساخته ذهن را اعتماد کرد اما به چشم بیشتر آن می شود اما ذهن مفهومی را اعتماد کرد اما آن از چشم بیشتر می شود می باشد و تازه هرکه خرد داده اند رستگار شده است می باشد و بهترین از عمل مومن جهاد و تلاش و کوشش درراه خداست و تازه پنج چیز است که خدا مرتکب آن را زود کیفر میدهد ستم و خیانت و بد- رفتاری با پدر و مادر و بریدن از خویشاوندان و حق نشناسی. آیا خشنود نیستید که وقتی یکی از شما از شوهر خود آبستن است و شوهرش از او خشنود است ثواب کسی دارد که روز روزه گیرد و شب برای عبادت خدای بپا خیزد و هنگامی که بار گذارد هر جرعه ای که از شیر او درآید و هر دفعه که پستان او مکیده شود برای هر جرعه شیر و هر مکیده شدن پستان ثوابی دارد، و اگر برای مراقبت طفل خود شبی بیدار ماند پاداش او چنانست که هفتاد بنده در راه خدا آزاد کرده باشد. زن بگیرید که زنان توانگری می آورند. و تازه هم نیم دین با ازدواج تعمیم می شود. بی نیازی بفراوانی مال نیست بی نیازی حقیقی بی نیازی ضمیر است. از نفرین مظلوم بترسید زیرا نفرین وی بر ابرها میرود و خداوند می گوید بعزت و جلال من سوگند که ترا یاری میکنم اگر چه پس از مدتی باشد. و تازه هیچ شرکی با خدا نیست این شرک خدا داشتن ما پنداری است که کافران به خدا درلباس مسلمان دارند چون یافتن دقیق به معنا خود از بالاتر پیدا کردن است می باشد. و تازه بالاتر ظاهری بالاتر حقیقی نیست می باشد و تازه پیامبر (ص) زیرک بود می باشد و ما از مسلمانی دنبال تقلب و ضرر نیستیم می باشد و خداوند مهربان و بخشنده است و مهربانی و بخشش را دوست دارد و اخلاق عالی را دوست دارد و اخلاق پست را دوست ندارد می باشد. در نظر من بهترین سخنان آنست که راست تر به معنا باشد. از معنای حقیقی یعنی از اراده الهی می باشد که پس خود را ملک ملکان و این کتاب گرفته نشده بلکه خدا را ملک ملکان گرفته و این (کتاب) را از دست خدا می دانیم می باشد. چیزی به بین چیزها بالاتر از علم نیست و علم بعد از دین اسلام ناب مهدوی و انسانیت هدایتگرایی ترین مسئله است می باشد. زنای چشم نگاه ناروا می باشد. محبوبترین بندگان خدا بنزد وی کسی است که کار نیک را محبوب او ساخته و میل انجام آن را در دلش انداخته است. مملوک و خادم حق طعام و غذای شایسته دارد و کاری که تاب آن ندارد بعهده او نگذارند. نیکوکاری داشته باشید و تازه اینکه استکبار جهانی همان فساد آور مخفی درلباس انسانیت و عشق است با این کار است که مستحق ستیز با او می شود می باشد با او از قلم گرفته تا جنگ و ستیز درگیر شوید همینکه با آنان ستیز کنید ستمکار شناخته می شوید همانا توسط همان کسانی که استکبار دارند و دشمن را بیشتر بشناسی دوست را بیشتر می شناسی تا وقتی که دوست را بیشتر بشناسی تا دشمن را از جدایی آن بشناسی می باشد چون دشمن شناسی کمال دوست شناسی از جدایی آن است می باشد. سخنان مختصر و جامع را به کتب آسمانی دادند و سخنان شرح مفصل و جامع را بما داده اند تا مادربزرگ هم دین را بفهمد می باشند. وتازه امنیت و صلح و آرامش و آگاهی مستحق همگان است دربرابر ستم های پنهان (یا ستم آشکار درمعنا) یا استکبار و آشکار مثل تکفیری می باشد تا هیچ کس ستم و کفر نبیند می باشد و تازه اینکه شرق و غرب عالم دست ابلیس همان شخص بافومت است قرار نیست به خاطر این ستم همه جا از انسان را بگیرد چون ابلیس ستم (عینی) نمی خواهد بلکه تزویر میخواهد می باشد که تزویر همه جا ازانسان را گرفته فقط تعداد اندکی درامان اند. و تازه از مدح کردن بپرهیزید که مانند سر بریدن است.دنیا بر اهل آخرت حرام است و آخرت بر اهل دنیا حرام است و دنیا و آخرت بر اهل خدا حرام است چون اهل خدا یا اهل مهدی دنیا را درحد نیاز دارند و آخرت را به میزان ورود بهشت می خواهند بقیه فقط خدا (به منظور حق) را می خواهند می باشد داشتن معنایی حقیقت تا کف مرز اعتدال خود دارای حق شناسی روی ثابت می باشد و تازه وقتی خدا برای کسی نیکی خواهد سر و کار او با مردم حقشناس می افتد و موقعی که برای کسی بدی خواهد سر و کار او با مردم حق ناشناس می افتد می باشد. و تازه علم از علم آموزی و حلم از ظاهر و باطن یکی و باطنی بودن حلم حاصل می شود و حلم تظاهری بدون حلم باطن (که ازعملی است) باطل است هرکه جویای خیر باشد همانش دهند و هرکه از شر بگریزد از آن برکنار ماند. و چه خوب گفت قرآن مردم همه برابرند """"مگر به تقوا"'"" و تظاهر به انسانیت و عشق و شان انسانی برابر با دیگر انسان ها نیست و همین است که ستیز و جنگ با بی تقوایان که ملبس به انسانیت و عشق است می باشد. زن را برای چهار چیز گیرند : اخلاق و شرف و جمال و دین و مال و تو زن دین دار بجوی‌. نیک خوئی باشید و بدخوئی را پرهیز بکنید می باشد‌. و چشم را به خواب رفت دل را به خواب نبرید می باشد و دل تظاهری نداشته باشید و دل حقیقی داشته باشید و دوستی های منافعی را اندک کنید و دوستی های واقعی را بیشتر بکنید می باشد. طبیعت و انرژی مادر و پدر انسان اند می باشد. وتازه خداوند همانا استعاری پدر و مادر انسان است میباشد.
 #حدیث_مهدوی

پیامبر اکرم

الا انه هو المخبر عن ربه المنبه بامر ایمانه .

آگاه باشید که مهدی (عج) آنچه بگوید از پروردگارش می گوید و به امر ایمان هشدار می دهد .

بحارالانوار/ ج37/ ص213
و تازه اینکه ایمان جوهره ی آن از عقل است تا اینجا یقین شد اما وقتی یقین به ایمان تبدیل شد که قلب آمد اما ایمان از قلب نیست بلکه از عقل معرفت و یقین است اما با قلب ایمان می شود و آنها تسلیم شدند و ایمان آوردند می باشد.
یقین=از عقل + قلب؛تقدیم به یقین =ایمان(فقط)
__________/_________ ایمان
...
خداوند بنده ثروتمند پرهیزکار و مهربان را دوست دارد. و تازه با مفاسد اقتصادی به شدت برخورد بکنید با رانت و ربا و رشوه و قاچاق و . . . جلوگیری کنید و لقمه حرام می آورد که عامل فرزند ناصالح آوری است و آن فرزند جلوی امام عصر (عج) می ایستد و فساد اقتصادی یعنی نداشتن تقوا می باشد. مدارا(جزء درمقابل استکبار)قرین فزونی و برکت است و هر که از مدارا بی بهره باشد از خوبی بی بهره است. هر که در دنیا دورو باشد روز قیامت بیاید و دو رو از آتش داشته باشد میباشد. مانع از راه مسلمانان دور کن. جمال مرد به فصاحت اوست. وتازه بدگویی و بد زبانی از صفات اسلام نیست و از همه مردم اسلام آن کس بهتر است که اخلاقش نیکتر است می باشد و تازه به روز شدن و ترقی و پیشرفت کردن و رقابت درتوسعه کردن خود یک نیاز است می باشد و  تازه کسی که ایمان را می رود می تواند هم درک کند هم بفهمد اما آنکه ایمان ندارد معلوم نیست بفهمد اما حتما درک نمی کند می باشد و ایمان داشته باشید و ایمان راه نجات و هدایت است و دوستی و ایمان راه حق کمال است بخصوص مومن متقی می باشد. دهنهای شما معبر قرآن است آن را مسواک بزنید می باشد. اگر میدانستید از پس مرگ چه خواهید دید هرگز غذائی با اشتها نمی خوردید و هرگز نوشیدنی ای برغبت نمی آشامیدید و بخانه ای در نمیشدید که در سایه آن آرام گیرید و بر بلندی ها رفته سینه خویش میخراشیدید و بحال خویش گویان بودید. بهترین از شما کسی است که بدنیا بی رغبتتر و بآخرت راغب تر است. با هوسهای خود مبارزه کنید تا برنفس خود تسلط یابد. از مصاحبت دروغگو بپرهیز که دروغگو چون سراب است دور را نزدیک می نماید و نزدیک را دور می کند می باشد. و تازه تا ابد قیامت هم دنیا هم آخرت هیچ رحمی برای استحمارگر واستثمارگر واستکبار که^بازنمیگردند که عفو آنها بخواهند^ نیست بعد از تکلیف الهی و روند اثباتگرش همانا آرامش حق همگان است میباشد. بهترین از توشه سفر تقواست میباشد. خداوند دنیا را بنیت آخرت می دهد ولی آخرت را به نیت دنیا نمی دهد... همسایه پیش از خانه و راه حق پیش از رفیق و توشه را پیش از سفر باید جست. صحت و فراغت دونعمت است که نباید کفران آن کرد می باشد (و امروزه که دزدی و انواع آن با مغز شده مجازات کشیده باید مغز باشد این عدالت آن است می باشد) سه چیز است که هیچ کس بترک آن نیست نیکی به پدر و مادر مسلمان باشد ویا کفردار تقوادار باشد وبرابر انسانی گرفتن مسلمان و کفردار تقوا دار میباشد.خداوند همانطور که از صرف علم فزون یافته بپرسد همانطور ازصرف مال فزون یافته میپرسد می باشد. صدقه بدهید زیرا زمانی بیاید که انسان برای صدقه دادن برود وآنکه صدقه را برای او برده اند گوید اگر دیروز آورده بودی قبول کردم اما امروز بدان حاجت ندارم و کسی را نیابد که صدقه او را قبول کند.آنکه درراه خدا دوستی کند درسایه عرش جا داردوتازه دل بهانه می آورد و می دهد اما خود بهانه نیست همین کتاب که خود جایی می گوید دل ملبس مشکل دارد حتی آسمانی اش همین کتاب می گوید دل واقعی حتی به ناچیزترین مسئله به شرط حق هم دلیل خلقت انسان است می باشد پس همین است که هیچ چیزی مقدس تر از عشق آسمانی واقعی نیست که نشانش تقوا است می باشد و تازه از حیا جز نیکوکاری نمی آید. مداوا کنید آنکه درد را فرستاد دوا را نیز فرستاد و این کتاب می گوید سه چیز درمیان شما نهاده شده که با داشتن آنها گمراه نمی شوید کتاب خدا و روش رسول خدا و عترتش و از هم جدا نشوند تا برسر حوض بمن برسند می باشد. عقل وقتی به کمال می رسد که با مردم مدارا شود می باشد‌. مومن شیطان خود را لاغر می کند. و آنکه به تو بدکاری کرده بخشش کن می باشد. زن سیاه که فرزند بسیار آرد بهتر از زن خوبروئی است که فرزند نیارد که من بفزونی شما بر امتهای دیگر تفاخر میکنم. گفتار حکمت آمیز گمشده هر خردمندیست. نیکی را به مبنا درنظر بگیر اگر نیکی مبنا خوبی داشت نیکی حقیقی است اگر نداشت نیکی جعلی است می باشد و تازه کسی که می دانی یک عیبی ریشه ای دارد اما نمی دانی چه عیبی دارد به تظاهر انسانی و اخلاقی او توجه کن می باشد معمولا از نداشتن تقوا متکبر بلند پرواز خونسرد است می باشد. دخول بهشت که بعض است دخول جهنم سطحی بر مردم متکبر بلند پرواز خونسرد محال می باشد. خداوند شخص متکبر بلندپرواز خونسرد را جنگ دارد و خیر بر او باد بالاتر از خوشا برکسی که فروتن خونگرم بلندپرواز است می باشد دنیا عقل و سخن و زبان نیست بلکه دنیا دل است می باشد که باید تقدیم آخرت شود چنین دل از آخرتی خواهان می شود و آنچه او از پیش فرستاده است یافته ایم می باشد. ببهشت در آمدم و دیدم که در دو نمای آن سه سطر بطلا نوشته بود سطر اول چنین بود: «خدائی جز خدای یگانه نیست و محمّد پیغمبر خداست.» و سطر دوم چنین بود: «آنچه را از پیش فرستادیم یافتیم و آنچه را مصرف کردیم از آن سود بردیم و آنچه را عقب (نه پشتوانه بلکه رها) گذاشتیم از دست دادیم.» سطر سوم چنین بود: «امتی گناهکار است و پروردگاری بخشنده». از مال خویش بهره نداری جز آنکه بخوری و تمام کنی یا بپوشی و کهنه کنی یا صدقه کنی و ادا کنی. و هیچ مجازاتی درخطا نیست برای کشتن استحمارگران می باشد. دنیا متغییر است منفعتی که نصیب تو است اگر ضعیف هم باشی بتو میرسد و ضرری را که نصیب توست دفع آن بقوت نتوانی کرد می باشد و دل تغییر پذیر درمعنا می باشد و دلها درمعنا متفاوت می باشند.
کور آن نیست که چشمش کور است کور آن است بصیرتش کور است و نفهم آن نیست که بصیرتش نفهم باشد بلکه مبنا معرفتی آن نفهم باشد می باشد. و تازه اینکه شرح این کتاب معنای شرح است پس آن شرح تعریف غلط و بی نادرست تمام عالم بیاورند مطابقت با شرح معنای این کتاب نداشته باشد ^ باطل است^ و تازه اینکه مرموز آن نیست که مداوم نیکوکار است فقط استنثاء درمقابل دیکتاتوری بزک همانا دیکتاتور نما می شود بلکه مرموز آن است که برای همیشه دیکتاتوری که بزک شده است می باشد. و تازه با قرآن مانوس شوید و آن را پیشوا و رهبر خویش گیرید که قرآن گفتار خدای جهانیانست که از اوست و بسوی او میرود بمتشابه آن ایمان داشته باشید و از مثل های آن عبرت گیرید. هرکه قرآن را با آهنگ نخواند از ما نیست می باشد و تملق از اخلاق مومن نیست و اساس دین خیرخواهی برای خدا و دین خدا و پیغمبر خدا و کتاب خدا و پیشوایان مسلمان و همه مسلمانانست و وحدت اسلام را زیر سایه قرآن حفظ کنید می باشد و بسیار مسائل را به گوش بدآید بپرهیز جزء آنچه به معنا خوب باشد و زنانی که بی حضور شاهد زن می گیرند زنا کارند و طمع سنگ لغزانی است که پای دانشمند بر آن استوار نمی ماند و تازه در موقع آسایش خدا را بشناس تا در موقع سختی ترا بشناسد. درجوانی همسر بگیرید بدانید شیطان از همین می ترسد می باشد‌. سفر کنید تا تندرست شوید و روزی یابید.
ظلم سه قسم است ظلمی است که خدایش نمی آمرزد و ظلمی است که خدا می آمرزد و ظلمی که خدا نمی گذرد شرکست خدا گوید : حقا که شرک ظلمی بزرگ است.
پس از شرک دوری کن می باشد و توجه ات را به خدا خالص بگردان می باشد و تازه هرکس بزمامداری برسد و با مردم بملایمت و مدارا رفتار کند خداوند روز قیامت با او مدارا کند و تازه آینده دشمن را نسبت به جهان نیز باید دید و تازه جهاد دانشگاهی را تقویت کنید و گسترش بدهید و به روز کنید و پیش ببرید می باشد. و تازه آمریکا شاخص ششم انسانی و اولین فساد های مخفی درجهان است این یکی از همان دیکتاتور بزک است اسرائیل و انگلیس و سوئیس و اتحاد عرب (عربستان آل سعود) نیز چنین است باشد. و استکبار نرم توسط جنگ نرم با پشت پرده ی همینان که درلباس بعضی سخنان بزرگان(که بعضی سخنان بزرگان خوب است)و بعضی نقل قول و بعضی داستانک ها و . . . درفضای مجازی باشد که اصلشان زدن همولوژیک و هرمونتیک دین است باشد و استکبار فردی مثل سلمان رشدی باشد.هر که ایمان قلبش اخلاص باشد و قلب خویش سالم و زبان خویش راستگو و جان خویش آرام و خوی خویش مستقیم و گوش خویش شنوا و چشم خویش نگران کند. رستگار شود. خاک بر سرش، خاک بر سرش خاک بر سرش که پدر و مادرش یکی یا هر دو پیش او به پیری رسند و او بهشتی نشود. نیکی با پدر و مادر بعد از درحساب خدا جای جهاد را می گیرد. خوشا آنان که زودتر از همه بسایه خدا روند آنها که وقتی با حق روبرو شوند آن را بپذیرند کسانی که برای مردم همان حکم کنند که برای خویش کنند و استکبار ستیز و استحمار ستیز و استثمار ستیز باشد می باشد. ۱۰‌سنت به علاوه فروع دین درحساب خدا است و تازه تواضع مایه رفعت است تواضع کنید تا خدا شما را رفعت دهد. عفو مایه عزت است عفو کنید تا خدا شما را عزت بخشد. صدقه موجب فزونی مالست صدقه دهید تا خدا مالتان را زیاد کند.
(هیچ رحمی درکشتن استحمار و استثمار و تزویر و استکبار که توبه نمی کنند نمی شود (وقتی به حق معنا است دیده از آن هم درامان است) می باشد.) استوارترین کارها سه چیز است یاد خداوند در همه حال و رعایت انصاف بر ضرر خویش و تقسیم مال با برادر دینی. بطلب علم بشتابید که از راست گوئی به معنا (دروغ مصلحتی خود راستی است) حدیث گفتن از دنیا و همه طلاها و نقره آن بهتر است. جهنم بر دیده ای که از بیم خدا گریسته و دیده ای که در راه خدا بیدار مانده و دیده ای که از محرمات خدا بسته شده یا در راه خدا بیرون آمده حرام است. از همه مؤمنان اسلام آن کس بهتر است که مسلمانان از دست و زبانش در امان باشند و منافقان (همه ی انسانیت را برتر از همه ی دین اسلام می دانند (نه آنکه بعد از دین اسلام لااقل با تقوا انسانیت داشته باشند) می باشد)و استحمارگران و . . . که از گمراهی بازنمی گردند ناامن تر باشند و از همه مؤمنان ایمان آن کس بهتر است که اخلاق وی نیکتر است. خداوند شما را از گفتگوهای بیهوده نهی کرده است. وقتی کسی آشنای خود را دوست دارد بدو خبر دهد که این کار موجب بقای الفت و دوام مودت است. شش صفت نیکست پیکار و ستیز با دشمنان خدا یا (بیشتر) معدود لله (استحمارگران و استثمارگران و استکباران و . . .)و ستمکاران بوسیله سلاح و روزه در روز تابستان و نیکصبری به هنگام مصیبت و ترک مجادله و انفاق در نهان و دوستی در راه خدا می باشد. صلاح متقدمان این امت برهد و ایمان است و متأخرانش ببخل و آرزوی دراز هلاک می شوند. عمل بهشت راست گوئی به معنا (حتی دروغ مصلحت آمیزش) است و چون بنده راست گوید نیکی کند و چون نیکی کند ایمن شود و چون ایمن شود ببهشت در آید و عمل جهنم دروغ است و چون بنده دروغ به معنا (حتی راست مخرب است) گوید بد کار شود و چون بدکار شود بکفر گراید و چون بکفر گراید بجهنم رود. نماز چون ترازوست هر که کامل کند پاداش کامل یابد. بهترین از امت من دانشمندانند و بهترین دانشمندان امت من بردبارانند. وقتی کسی بمیرد ویرا بگذارید و از او بد نگوئید. بهترین از امت من دانشمندانند و بهترین دانشمندان امت من رحیمانند بدانید که خدا پیش از آنکه یک گناه نادان را ببخشد چهل گناه دانشمند را می بخشد و بدانید که دانشمند رحیم روز رستاخیز می آید و در نور خود که فاصله میان مشرق و مغرب را چون ستاره های درخشان روشن کرده راه رود. بهترین کارها آنست که هنگام مفارقت از جهان زبانت به نام خدا گویا باشد. بگذارید خداوند بعضی مردم را بوسیله بعضی دیگر روزی دهد. تفاهم دوصورت می گیرد : ۱_ درنظر گرفتن اشتراک نظر ها ۲_ دوری از تفاوت ها می باشد
مثلا یک دوست می خواهیم پایدار بگیریم باید اشتراکات را پیدا کرده درآن مشغول شویم و هرجا اختلاف شد بحث را دوطرفه همان اول قطع کنیم می باشد. هر که زکات خود را بپردازد و مهمان بخانه ببرد و هنگام سختی بخشش کند از بخل بر کنار است. دو صفت است که بیشتر مردم بدان دلباخته اند صحت و فراغت. لغزش دانشمند بزودی مشهور شود و لغزش نادان را جهل مستور دارد. خدا اجل و آرامگاه و روزی هر بنده ای را از پیش معین کرده و هرگز از آن تجاوز نخواهد کرد. اوج از مسلمانی جهاد در راه خدا است که جز مسلمانان برجسته بدان نرسند. شعر چون سخن است شعر نیک سخن نیک است و شعر بد سخن بد است. کسی که از روی تکبر جامه خود را میکشد خدا روز رستاخیز بدو نمینگرد. صدقه مال را افزون میکند. دلهای خویش را بمراقبت عادت دهید و اندیشه بسیار کنید. خدایا از زوال نعمت و تغییر عافیت و غضب ناگهانی و همه چیزهائی که مایه ناخشنودی تو است بتو پناه میبرم. وقتی خداوند بخواهد بنده ای را در سرزمینی بمیراند برای وی در آنجا حاجتی پدید می آورد. دندانها را تمیز کنید زیرا مایه نظافت است و نظافت باعث ایمان است و ایمان با صاحب خود در بهشت است. و تازه آگاهی آوری و امنیت و صلح و آرامش خود عافیت آور است و ضد آن استحمارگری و جنگ پرستی و نابرابری و خشونت است می باشد که با ضد آن ستیز است می باشد و خدایا من ازانواع فساد از شرقی گرفته تا غربی آن به تو پناه میبرم باشد. و تازه هرکسی خواست از ما جدا شود بین او را درعمل جدا کنید می باشد.نور بودن خدا تمثیلیست وخداوند درآسمان بودنش استعاری است و پس بهترین از اقسام ایمان آنست که بدانی هر جا هستی خدا با تست حتی درزیر قدم هایت و دردرون خودت. و تازه میخواهی ترا از کسی که از همه مردم بدتر است خبر دهم؟.، آن کس که تنها غذا خورد و بکسی چیزی ندهد و تنها سفر کند و بنده خویش را بزند، میخواهی ترا از کسی که بدتر از اوست خبر دهم؟ آنکه از شر او جزء شر بترسند و بخیرش امید نداشته باشند میخواهی ترا از کسی که بدتر از اوست خبر دهم؟ آنکه آخرت خویش را بدنیای دیگری فروشد میخواهی ترا از کسی که بدتر از اوست خبر دهم؟ آنکه بوسیله دین از دنیا بهره مند شود. و تازه مهم نیست استحمارگران و استثمارگران از شر ما بترسند باید بترسند مشکل دارند که باید بترسند مگر مردم واقعی که نباید از شر کسی بترسند می باشد. ریشهای خود را شانه کنید و کوتاه کنید و ناخنهای خود را کوتاه سازید زیرا شیطان میان گوشت و ناخن روانست. مرگ را بسیار به یاد آرید زیرا یاد مرگ گناهان را پاک می کند و حرص دنیا را کم می کند، اگر مرگ را بهنگام توانگری به یاد آرید اهمیت آن را کم میکند و اگر بهنگام تنگدستی یاد کنید، شما را از زندگی تان خشنود می سازد. گذشتن از دنیا از صبر تلختر و از شکستن سلاح ها در راه خدا سخت تر است. وتازه کار هم سازنده خود است هم سازنده اجتماع است اگر با نیت خدایی باشد ثواب است می باشد و نیرومند آنست که بر خویشتن مسلط شود. هر که بزرگتر را محترم ندارد و به کوچکتر رحم نکند و به نیکی واندارد و از بدی باز ندارد از ما نیست. خداوند بمن فرمان داده با مردم بمدارا رفتار کنم، همچنان که مرا بادای واجبات مأمور ساخته است. بدترین گناهان بزرگ بدگمانی بخداست. خدایا از ناتوانی و تنبلی و ترس و بخل و پیری بتو پناه میبرم و از عذاب قبر بتو پناه میبرم و از عذاب جهنم بتو پناه میبرم و از رسوائی در زندگی بتو پناه میبرم. خدایا از چیرگی قرض و غلبه دشمن و سرزنش مخالفان بتو پناه میبرم. اهل مهدی یا اهل خدا درملاک انسانی بیشتر موظف تر درنزد خدا به برخورد ستیز با استحمارگران و تزویر و استثمارگران می باشد و تازه جهنمیان که در جهنم ماندنی هستند در آن مرگ و زندگی ندارند ولی مردمی که بواسطه گناهان خود جهنمی شده اند (جهنمی غیردائمی دارند) در جهنم می میرند و همین که ذغال شدند اجازه شفاعت داده می شود و آنها را گروه گروه می آورند و بکنار نهرهای بهشت میاندازند سپس به بهشتیان گویند آب بر آنها بریزید و آنها چون دانه ای که در گذرگاه سیل باشد از نو میرویند. منفورترین بندگان خدا بنزد وی شخص سرکشی است که در مال و فرزند مصیبت ندیده است. بیمار را عیادت کنید و جنازه را مشایعت کنید که آخرت را بیاد شما آرد. سه کس روز رستاخیز هنگامی که سایه ای جز سایه عرش نیست در سایه آن جای دارند، کسی که با خویشان نیکی کند خداوند روزی او را زیاد و عمرش را دراز کند و زنی که شوهرش بمیرد و اطفال صغیری باقی گذارد و وی گوید من با وجود یتیمان خود شوهر نمیکنم تا بمیرند ویا خداوند آنها را بی نیاز کند و کسی که غذائی فراهم آورد و بمهمان خود بخوراند و پذیرائی او را کامل کند سپس یتیم و فقیر را بر آن دعوت کند و آنها را برای رضای خدا غذا دهد. مؤمن هر صفتی تواند داشت مگر خیانت و دروغ. تفریح کنید و بازی کنید زیرا دوست ندارم که در دین شما خشونتی به ناحق دیده شود و اکثرا آرام باشد می باشد. هر که پدر و مادر خویش را حتی به حق لعن کند خدایش لعنت کند. پس از خودم بر امتم از سه چیز بیم دارم، گمراهی هوسها و پیروی خواهشهای شکمها و فرجها و غفلت پس از معرفت. و تازه  برخورد ستیز با استحمارگران و استثمارگران و... شبهه ناک نیست بلکه ضروری است اما از آنچه شبهه ناک است در گذر و آنچه را شبهه ناک نیست برگیر زیرا فقدان چیزی را که برای خدا رها کرده ای احساس نخواهی کرد. خدایا دین مرا که حافظ کار من است و دنیای مرا که زندگی من در آنست و آخرت مرا که باز گشتم بسوی آنست بصلاح آر زندگی را برای من مایه افزایش نیکیها ساز و مرگ را برای من مایه آسایش از بدیها کن و آگاهی آوری از آسایش برایم مهم تر است پس قبل از آسایش آگاهی آوری بکن حتی اگر با نبودن آسایش باشد می باشد. "دل" فرزند آدم از دیگی که سخت جوشان باشد تغییر پذیرتر است. و تازه اینکه استحمارگر است کسی که از جان استحمارگران حمایت می کند و خانه ها میسازید که در آن سکونت نمیگیرید و چیزها فراهم میکنید که نمی خورید و آرزوها دارید که بدان نمیرسید. خدایا گناه مرا ببخش و خانه ام را وسعت بخش و روزی مرا برکت ده. استحمارگران و یارانشان در آخر جهنم اند. از جمله منابع پرهیزکاری این است که ندانسته ها را بیاموزی و بدانسته ها ضمیمه کنی، اگر افزایش دانش کم شود مایه نقصان آن می شود و کسی که از دانسته های خود کمتر سود برد، در آموختن ندانسته ها سستی میکند. وتازه قضاوت به عین مورد قبول نیست مگر قبلش ازقضاوت به معنا باشد (نه بلعکس) می باشد. سه چیز است که در هر که نیست کارش سرانجام نگیرد تقوائی که ویرا از گناه باز دارد و مشخص برایش کند که تظاهر گر به نیکوکاری و نیکوکاری واقعی کیست و اخلاقی که با مردم مدارا کند و حلمی که با آن سبکی سبکسران دفع کند. پراجرترین عبادت ها آنست که نهانتر باشد. هر که را خرد داده اند رستگاری یافته است. سلام نامی از نامهای خداست که آن را در زمین نهاده است سلام را میان خودتان فاش کنید زیرا مرد مسلمان وقتی به قومی گذر کند و بر آنها سلام کند و جوابش دهند، وی را بر آنها فزونی مرتبت است که سلام را بیادشان آورده است و اگر جوابش ندهند کسی که از آنها بهتر و پاکیزه تر است جوابش دهد. خدایا سحر خیزی را بر امت من مبارک ساز. و تازه اینکه سه جبهه است که نمی دانم کدام برکدام پیشی می گیرند جبهه بنیادی با رنگ سرخ و جبهه ی میانه با رنگ نارنجی و جبهه ی تجدید گرا با رنگ فیروزه ای انتخاب با شماست درکدام ازاینان باشید البته بدین معنا نیست که تجدیدگرایی هم بنیادی ندارد و بنیادی دارد اما تجدیدگرا بیشتر توجه تجدیدگرا و بنیادی کمتر دارد البته شاید هرسه جبهه بهشتی باشند و تازه اینکه شهر های فضایی بسازید و آنها را از فضا بر کرات حیات دار قرار دهید و چنین بتوانید تمدنی فراتر از زمین برقرار کنید آن زمان است که پیروان اسلام اکثر اهل انسان را می گیرد و تمدن فراتر از زمین آینده ما است می باشد و برزخیان درعجب اند که انسان به جایی برسد و تازه اینکه آینده تمدن فراتر از زمین روزی که حال بشود آینده ما است می باشد و آنجاست که پیروزی آشکار برای انسان می رسد می باشد و همین است که تمدن فراتر از زمین بعد از دوره ی نوین میباشد و تمدن فراتر زمین آنجاست که تمدن ما برقرار می شود می باشد‌. و تازه تکنولوژی فضایی داشته و درآن پیشرفت بکنید و پیشی بگیرید و تازه اینکه زنی که فرزندی «بخطا پدید آورد» و بر خانواده ای در آورد که بناحق محارم آنها را ببیند و در اموالشان شرکت کند خشم خدا نسبت بوی بسیار سخت است. و تازه اینکه این کتاب خود اسلام ناب حقیقی است می باشد و آیا نمیدانی که اسلام ناب حقیقی آنچه را پیش از آن بوده محو میکند و هجرت آنچه را پیش از آن رخ داده از میان می برد و حج آنچه را پیش از آن بوده نابود میسازد. و تازه شما را به اسلام ناب حقیقی دعوت می کنم آن اسلامی که ناب تر از اسلام ناب محمدی و ... است و خلاصه این کتاب ایمان آوردن به اسلام ناب حقیقی است می باشد که حتی اسلام ناب غیرحقیقی را کنار می زند و این است راه هدایت شاید که اندیشه کنند و این اسلام ناب حقیقی است که حق را روشن کرده درحالی که تاریکی دور آن را گرفته بود و بقیه اسلام ها دروغین اند یا ساختگی اند چه اسلام آمریکایی باشد چه اسلام ناب محمدی باشد و و تازه چهار چیز نشان خوشبختی مرد است، زنش پارسا باشد و فرزندانش نیکوکار باشند، و معاشرانش صالح باشند و روزی خویش را در شهر خود بدست آورد. و تازه امنیت و عافیت دو نعمتست که بسیاری از مردم در آن مغبونند. معنای اسلام همان اسلام ناب حقیقی است و اسلام ناب حقیقی معنای اسلام است می باشد و فتنه مخفی همان است که درگذشته ساخته شده تا با نیروی آینده مبارزه کند وتازه خدا راستگوست با او راست باش. اسلام ناب حقیقی تنها راه هدایت است بقیه غیر از او فقط گمراهی می باشند. اگر روزی بر من بگذرد و در آن روز دانشی نیاموزم که مرا بخداوند نزدیک کند، طلوع آفتاب آن روز بر من مبارک مباد. و تازه از تمدن فراتر از زمین (دوره ی اشغال فضا توسط انسان می باشد که بعدش به جهان موازی دسترسی پیدا می کند و . . .) آنجا است که هردوره ای با ما خواهد بود می باشد. سکوت زینت کمال دانا و پرده و ظاهرسازی نادانست. و تازه اینکه دانسته شود همانا اسلام ناب حقیقی مطالب این کتاب است چون محصول جدا ناپذیر اسلام ناب است و روند اثبات معنایی حقیقت درملاک انسانی است پس ^اسلام ناب حقیقیست می باشد^. دو خصلت است که در منافق جمع نشود نیکنامی درنزد خدا نه نزد بشر و دانائی در امور دین درمعنا حقیقی نه درتخصص. مردم بیشتر بواسطه ترس خدا و نیکخلقی ببهشت میروند. بنیکی به معنا وادارید و از بدی باز دارید و گرنه خدا بدانتان را بر شما مسلط کند و نیکانتان دعا کنند و استجابتشان نکنند. روزه سپری است مادام که آن را بدروغ یا غیبت ندرد. عمل بهشت راست گوئی به معنا است و چون بنده راست گوید نیکی معنا کند و چون نیکی معنا کند ایمن شود و چون ایمن شود ببهشت در آید و عمل جهنم دروغ است و چون بنده دروغ گوید بد کار شود و چون بدکار شود بکفر گراید و چون بکفر گراید بجهنم درآید به جزء دراین استنثائی اینکه بدکاری درمقابل استحمارگران و استثمارگران به معنای نیکی می باشد و تازه مخالف خود استحمارگر و استثمارگر به حتم ^می باشد^. و تازه اینکه در رفتار با بندگان خود خدا را در نظر داشته باشید، تنشان را به پوشانید و شکمشان را سیر کنید و با آنها بملایمت سخن گوئید.با هم غذا خورید و پراکنده مشوید که غذای یکی برای دو تن کافی است و غذای دو تن برای سه تن و چهار تن کافی است، با هم غذا خورید و پراکنده مشوید که برکت قرین جماعت است اهل مهدی یا اهل خدا درملاک انسانی هم غذای هردشمنی شود هم غذای استحمارگر و استثمارگر و تزویر نمی شود این قضیه یافتن حتمی می باشد. خداوند از بنده خشنود می شود باینکه غذا بخورد و خدا را سپاس گزارد، یا آب بیاشامد و خدا را سپاس گزارد. محبوبترین بندگان خدا بنزد وی کسی است که با بندگان او مهربانتر باشد. خداوند مؤمنی را که عقل (معرفت) ندارد دشمن دارد.
بدان که ظفر قرین صبر است و گشایش قرین رنج و بدنبال سختی سستی ای است. وتازه عالم اگر به تخصص نباشد و به دانش ریشه ای باشد ما شناسنده مطلب این کتاب عالم می باشیم و تازه ^اینکه رسالت علم است^ ما دنبال جزیره قدرت نیستیم بلکه دعا و آرزو نابودی برای استحمارگران و استثمارگران و تزویر و تظاهر به انسانیت و اخلاق از گمراهی بازنمی گردند است می باشد و تازه اینکه حق پارادوکس به ظاهر است می باشد و بیشتر فریاد درکیفیت سخن و کمتر سکوت درکیفیت سخن داشته باشیم و تازه اینکه همانا مومن غبطه می خورد و منافق اهل حسادت است و تازه فقط نسبت به استحمارگر و استثمارگر و تزویر و خود طلبکار باشید نسبت به بقیه مردم یا اکثر مردم بدهکار باشید می باشد و مومن علاقه دارد و منافق هوس دارد و کسی که نیتش را اصلاح کند خدا روزی اش را زیاد کند و تازه اینکه مومن دنبال انسانیت و اخلاق واقعی است می باشد و تازه خداوند درمصادف کمک را بقدر احتیاج نازل میسازد و صبر را باندازه بلا می دهد. و تازه اینکه برای همه خیربخواهید (خیرخواهی برای استحمارگر این است دعا کنی توبه کند و ازگمراهی بازگرددجزء بافومت که ازگمراهی بازنمی گردد) پس حتی برای جهان خیربخواهید می باشد و چنین است آگاهی و صلح و امنیت و آرامش همه جا را باید بگیرید می باشد. و تازه هیجان را برای درتکاپو علمی باشد می باشد. هر که زنی گیرد و در خاطر داشته باشد که مهر او را نپردازد هنگام مرگ چون زناکاران بمیرد و هر کس چیزی از مردی بخرد و در خاطر داشته باشد که قیمت آن را نپردازد هنگام مرگ چون خائنان بمیرد وخائن در آتش است میباشد. و تازه سپاسگزارتر از همه مردم کسی است که سپاس مردم را بیشتر می گذارد. خداوند چون بنده مؤمن خود را دوست دارد او را از دنیا پرهیز میدهد چنان که شما مریض خود را از بیم مرض از خوردن و نوشیدن پرهیز میدهید. و علم از عبادت بهتر است و کمال اساس دین ترس خداست و عالم واقعی آنست که عمل کند. و تازه اینکه مسلمان واقعی با مسلمان حقیقی تفاوتی دارد مسلمان هم مسلمان حقیقی را دارد اما مومن غیر از مسلمانی حقیقی همانا مسلمانی واقعی هم دارد می باشد و تازه هرچیز مال پرودگار است و معنای همه چیز خداست می باشد. آبرویتان را بوسیله اموالتان حفظ کنید. قرآن را بخوانید و بدان عمل صالح درحساب عمل کنید و از آن دور نشوید و در آن غلو نکنید بوسیله قرآن نان نخورید و به کمک آن فزونی مجوئید. شرط بندی روی اسب مباح است. بهترین از غذاهای شما آنست که بآتش پخته شود. در طلب دنیا معتدل باشید زیرا بهر کس هر چه قسمت اوست میرسد. خدا رحمت کند کسی را که سخنی از ما بشنود و حفظ کند و بکسی که بهتر از او حفظ تواند کرد برساند. بنده یک پاره نان صدقه می دهد و پیش خدا بزرگ می شود تا مثل بزرگترین کوه می شود. ایمان خویش را اخلاص کن که اندکی عبادت ترا کفایت کند. هر قرضی که دو برابر خویش آرد ربا است. خداوند دردی پدید نیاورده جز آنکه علاجی برای آن قرار داده بجز پیری. سپاسگزارتر از همه مردم کسی است که سپاس مردم را بیشتر می گذارد. مؤمن بوسیله خوش خلقی به مقام نماز شب گزار و روزه دار میرسد. آقای کسان خدمتگزارشان است و سقایتگر کسان پس از همه نوشد. داوود فرمود اگر دست خویش را تا مرفق بکام اژدر کنی که آن را در هم شکند بهتر است تا از تازه بدوران رسیده چیزی بخواهی. و تازه اینکه پیش ازآنکه مرگ آید برای آن آماده باش و تازه تمدن فراتر زمین را توسعه بخشید و گروه های متعدد و مراکز علمی متعدد بسازید و درآنجا جا باز کنید و رشد بکنید و شهرهای ثابت و متحرک را راه اندازی کنید اما بعد دنیا سبز و شیرین است و خداوند شما را در آن جای داده و نگران است که چگونه رفتار میکنید، از دنیا بپرهیزید و از جنسی بازی نیز بپرهیزید زیرا نخستین گمراهی مردان یهودان در خصوص زنان بود. دل آدمیزاد چون گنجشک است و هر روز شش بار دگرگون می شود. ای مردم از خدا بترسید و در ‌کار طلب معتدل باشید زیرا هیچ کس نمیمیرد تا روزی خود را بپایان برد اگر چه روزی او دیر برسد از خدا بترسید و در کار طلب معتدل باشید. و تازه اینکه وقتی دو کس ترا با هم دعوت کردند دعوت کسیرا که خانه اش نزدیکتر است بپذیر زیرا آنکه خانه اش نزدیکتر است در همسایگی مقدم است و اگر یکی زودتر دعوت کرده است دعوت او را بپذیر. مردان چهار قسمند بخشنده و جوانمرد و بخیل و فرومایه، بخشنده آنست که بخورد و بخوراند جوان مرد آنست که نخورد و بخوراند، بخیل آنست که بخورد و نخوراند و فرومایه آنست که نه بخورد و نه بخوراند. و تازه اینکه اشدد و ستیز با استکبارگران (استحمارگران و استثمارگران و تزویر) است که آنان که از گمراهی بازنمی گردند حق زیست ندارند و کسی که مخالفت کند شر به معنا است و بعضی مردم کلید خیرند و قفل شر و بعض دیگر کلید شرند و قفل خیر خوشا بحال آن کسی که خداوند کلید خیر را در دست او قرار داده و بدا بحال آن کس که خدا کلید شر را بدست او سپرده است. پنج کس را خدا دشمن دارد خریدار قسم پذیر و رباخوار جوان و ثروتمند ستمگر و استحمارگران و تازه از فراست مؤمن بترسید که چیزها را با نور از خدا یا از معنای حقیقی مینگرد. آنچه از خویش می دانی ترا از (معایب) مردم باز دارد، زبان خویش را نگه دار مگر از خیر به معنا که بدین وسیله بر شیطان چیره می شوی. تغنی نفاق را در قلب میرویاند چنان که آب زراعت را فرق مومن با نفاق دار دریک چیز است هردو اهل قلب اند اما مومن قلب را از عقل معرفت (علاقه) دارد و نفاق دار قلب را از قلب (هوس) دارد آنهم بدون تقوا دارد می باشد. و تازه کسی تقدیر را تکذیب نمی کند آن تکذیب است که تقدیر با تغییر همراه است می باشد. و این یافتن به معنا است بالاتر از خود را می فهمد می باشد و آنچه ما مطرح می کنیم حق درملاک انسانی است که همان انسان درنزد خدا است می باشد کسی که بر کتاب مسلط نباشد کفر می آورد و دوروریی آن نیست که با دو گروه متفاوت اخلاق متفاوت متقابل داشت دورویی آن است که با یک گروه دریک حال به طور متقابل برخورد متفاوت داشت می باشد. تعلیم دهید و خشونت مکنید که آموزگار بهتر از خشونتگر است. خدایا تو جان مرا آفریدی و تو آن را میگیری زندگی و مرگ آن متعلق بتو است اگر زنده اش داشتی محفوظش دار و اگر دچار مرگش ساختی بر او ببخش. خدایا من از تو عافیت به معنا میخواهم و تازه کسی که اصرار کند استحمارگر جانش نجات یابد به میزان اصرار نزدیکی خودش به استحمارگران را نشان می دهد که تفاوت دارد با آنکه استحمارگر نیست و او هم به همان جرم می رود و کشته و سوزانده می باشد‌ تا عافیت آگاهی درمعنا نه به ظاهر و عین که با مرگشان پیش آید می باشد. این کتاب استدلال الله یا استنباط در الهی است و وقتی خادم شما غذائی می آورد که آن را تهیه کرده و دود آن را خورده باید وی را با خویشتن بنشاند و اگر او را ننشاند یک یا دو لقمه باو بدهد. انتظار از مردم نفهم و بی عقل بعید نیست که این کتاب را نفهمند آنان نسبت کر و کور می دهند. ^دوستی ما مورثی نیست و دشمنی ما مورثی نیست^ می باشد. دین طلایه دار ندار مگر وظیفه شناسی و وفا و حمد. جواب خیر استحمارگران که ازگمراهی بازنمی گردند به شر  پشت سرهم درعمل بدهید تا معنای خیر استثناء بدهد باشد. یک ساعت ایستادن مرد بصف در راه خدا از شصت سال عبادت بهتر است. حیا مایه زینت و تقوی مایه بزرگی است و بهترین وسیله وصول بمقصود صبر است و انتظار گشایش از طرف خداوند عبادت است. خداوند از عبادت ها جز آنچه خاص او باشد و بخاطر او انجام گیرد نمیپذیرد. و تازه اینکه به غیراز استکبار که از گمراهی بازنمی گردد بقیه جواب شرشان هم به خیر درعمل و نیت بدهید تا معنای خیر بدهد و چنین است که خداوند کسانی که در نیکی روراست اند را دوست دارد می باشد می باشد. سه چیز است که در هر که باشد خداوند او را در پناه خود جای دهد و رحمت خویش را بر او بگستراند و داخل بهشت کند آنکه وقتی عطا بیند شکر گزارد و وقتی قدرت دارد عفو کند و وقتی بخشم آید سستی پیشه نماید فقط استکبار عفو بخواهد تا عفو پذیریم بقیه بدی ها عفو پذیریم لااقل به عدالت برخورد می کنیم می باشد. روراستی همان است که باطن و ظاهر یکی باشد می باشد. خداوند که درد را آفریده درمان را نیز آفریده پس دردهای خویش را درمان کنید. خدای والا فرماید هر که یقین دارد که من قدرت آمرزش گناهان دارم بیامرزمش و مادام که چیزی را با من شریک نیارد مهم نیست.* اساس عقل پس از ایمان بخدا حیا و نیکخوئی است.* دست خویش را نگهدار. خداوند را یاد کن زیرا او در کارها یاور تو است. بدترین مردم آن کس است که مردم را دشمن دارد و او را دشمن دارند. سه چیز محبت دوست را خالص میکند سلامش کنی وقتی او را دیدی در مجلس جای او را باز کنی و او را ببهترین از نامهایش بخوانی. دوست داشتن دنیا سر همه گناهان است. حیا و خشونت با دیکتاتوری بزک و مهربانی و رحمت با هر کسی غیر استکبار وکمزبانی کمیت آن ،سه شعبه ایمان است و دیکتاتوری بزک و زبان آوری کمیت بدون کیفیت زبان از لوازم نفاق است.سه چیز از لوازم نیکوکاریست جانبازی و نیکی گفتار و صبر بر آزار. و تازه اینکه هیچ جنگ درراه خدا مقدس تر از جنگ با استکبار و استکبار ستیزی و‌ استحمار ستیزی و استثمارستیزی و تزویر ستیزی نیست می باشد.
کیفرشان هم دنیا هم آخرتیست#حدیث_مهدوی

امام محمد باقر

«کأنی باصحاب القائم علیه‌السلام و قد احاطوا بما بین الخافقین، فلیس من شی ء الا و هو مطیع لهم حتی سباع الأرض و سباع الطیر، یطلب رضاهم فی کل شی ء، حتی تفتخر الأرض و تقول: مربی الیوم رجل من اصحاب القائم علیه‌السلام».

«گویی اصحاب قائم علیه‌السلام را با چشم خود می بینم که شرق و غرب جهان را تحت سیطره ی خود در آورده اند و در روی زمین چیزی نیست جز اینکه از آنها فرمان می برد، حتی درندگان زمین و پرندگان  آسمان. هر چیزی در جهان، رضایت آنها را جستجو می کند و قطعات زمین بر یکدیگر مباهات کرده می گویند: امروز یکی از یاران قائم علیه‌السلام بر فراز من قدم نهاد».

الامامة و التبصرة/ ص131.
خدایا من از تو صحتی میخواهم که قرین ایمان باشد و ایمانی که با نیک خوئی همراه باشد و موفقیتی که رستگاری دنبال آن باشد. خانه که بچه در آن نیست برکت در آن نیست. خداوند کسانی از خلق خود را برای نیکوکاری قرار داده و نیکی را محبوب آن ها ساخته و میل و دانش انجام آن را در دلشان انداخته و طالبان نیکی را بسویشان روان کرده و انجام نیکی را برای آن ها آسان کرده است چنان که باران را آسان بزمین بی آب میرساند تا آن را آباد و مردمش را منتفع سازد و خداوند کسانی از خلق خود را دشمن نیکوکاری قرار داده و نیکی را منفور آنها ساخته و انجام آن را بر آنها ممنوع گردانیده چنان که باران را بر زمین بی آب ممنوع میکند تا آن را خراب و مردمش را هلاک کند. وقتی یکی از شما با برادر خود مشورت می کند وی باید رأی خود را صریح بگوید. بنده مؤمن بر دشمنان ستم نمی کند و برای رعایت دوستان مرتکب گناه نمیشود. امانت را تلف نمی کند. حسود و بدگو و لعنتگر نیست حق را میگوید اگر چه از او شهادت نخواهند. لقبهای بی جا به کار نمیبرد. در نماز خاشع است و در کار زکاة سریع است. در مصیبت موقر و بهنگام نعمت شاکر است بدان چه دارد قانع است و آنچه ندارد نمی جوید بخل او را از کار نیک باز نمی دارد با مردم آمیزش میکند تا چیز یاد گیرد و با آن ها گفتگو میکند تا چیز بفهمد اگر ستمی دید و بر او تجاوزی شد صبر میکند تا خداوند ستم را از او دفع کند. می خواهید شما را بآن کس که از همه زورمندتر است رهبری کنم؟ آنکه هنگام خشم بهتر خود را نگاه می دارد. بهترین جهاد آنست که انسان با نفس و هوس خود پیکار کند. بوسیله دشمنی گناهکاران به خدا نزدیک شوید و با آنها با چهره های عبوس دیدار کنید و خشنودی خدا را در ناخشنودی آنها بجوئید و بوسیله دوری از آنها بخدا تقرب جوئید. ببهشت در آمدم و بر در آن نوشته دیدم، صدقه را ده برابر پاداش است و قرض را هیجده برابر پاداش، گفتم ای جبرئیل چگونه صدقه را ده برابر و قرض را هیجده برابر پاداش دهند، گفت برای آنکه صدقه بدست بی نیاز و نیازمند افتد و قرض جز بدست محتاجان نیفتد. خدای تو ستایش را دوست دارد(ستم ظاهری خوداستثنائی اگر درمقابل استکبار باشد خود ستم نیست بلکه عدالت است ^می باشد^ وگرنه ستم ظاهری هم معنای ستم دارد اگر درمقابل استکبار نباشد میباشد و بجهنم به حتم(دریافتن)ختم می شود می باشند.) مؤمن با سلاح و زبان خود جهاد میکند. خدا را از فضل او طلب کنید که خدا دوست دارد که از او بخواهند بهترین عبادتها انتظار گشایش است. و شهرهای محیط زیستی به خصوص شهر های جنگلی را بسازید و اندکی تجلل دار بی اشکال است و فضای تعاملی داشته باشید می باشد و این طرح را جهانی کنید و پیش ببرید و سلول های خورشیدی فراهم کنید و خود را به سوی تمدن فراتر زمین بکشانید و تازه هرکسی دست دوستی داد همانا دوستی با آنان بکنید می باشد و شهرهای محیط زیستی و ارتباط زیست محیطی بسازید و داشته باشید و حقوق بشریت را همیشه به خاطر داشته باشید و حقوق بشری را رعایت کنید و هم نوع دوستی باشید و نیکی که هیچ حتی نیکوکاری که هیچ بلکه ظاهر نیکوکاری هم بکنید و از ظاهر ستم جزء درمقابل استکبار بپرهیزید و چنین بتوانید تا می توانید به همگان نیکی کنید و بدانید هرکاری وابسطه به نیت است و نیت خیرخواهانه درهرحالتی داشته باشید و مهربان باشید و هیچ ستم نکنید و عافیت و رحمت ملموس داشته باشید می باشد و تازه اینکه غیراستکبار باران رحمت باش و ببار و نگو کاسه خالی ازکیست ‌... می باشد. وقتی دیدی که مردم پیمان هایشان سست شده و امانتشان سبکی گرفته و چنین شده اند- و انگشتان خود را از هم باز کرد در خانه خود بنشین و زبان خویش را نگهدار و آنچه را میشناسی بگیر و آنچه را نمی شناسی رها کن؛ بکار خویش مشغول باش و از کار مردم کناره گیر. بهترین مردم کسانی هستند که اخلاقشان نیک تر باشد. حکمت گمشده مؤمن است از هر که بشنود فرا گیرد و اهمیت ندهد که از کجا آمده است. شر خویش را از مردم کوتاه کن که این صدقه ایست که بخویشتن می دهی. بهترین کارها دوستی و دشمنی در راه خداست.  کارها وابسطه به نیت است. راستی پیشه کنید که راستی قرین نیکیست و هر دو در بهشتند از دروغ بپرهیزید که دروغ با بد کاریست و هر دو در جهنمند. از خدا یقین و عافیت بخواهید که هیچ کس را بعد از یقین، بهتر از عافیت نداده اند، حسادت نورزید و دشمنی بین هم  شما مسلمین نکنید پیوند مبرید بندگان خدا، چنان که خدا فرمان داده برادران باشید. هر زمامداری چیزی از کار امت مرا بدست گیرد و در کار آنها مثل کارهای خصوصی خود دلسوزی و کوشش نکند روز رستاخیز خداوند او را وارونه در آتش اندازد. وقتی دو مسلمان سلاح بدست با یک دیگر روبرو شوند و یکی از آنها دیگری را بکشد قاتل و مقتول به جهنم میروند، گفتند ای پیغمبر خدا قاتل بجای خود مقتول چرا گفت برای آنکه او نیز بکشتن دیگری راغب بود. مردمی که در میان آنها کسی از خویشاوندان بریده باشد، رحمت خدا بر آنها فرود نمی آید. روی اسلام هوشمند و فراتر ازآن سرمایه گذاری تمام به کمال بکنید و این را اولویت اول مسئله اول (درروال تکلیف) حتما بگذارید می باشند‌. قدسیتی که چون و چرا نیاورد ویا بدون عقلانیت (درنزد حق) نداریم می باشد و همین است ایمان حقیقی ایمان اسلامی است نه ایمان مسیحی و هندو و بودایی می باشد و تازه تبعیض باطل است و علم مکتب جامعه شناسی اسلامی ناب و مکتب روانشناسی اسلامی ناب و فرهنگ اسلامی ناب و . . . باید داشت می باشد و تازه کسی که نفس را به کمال بشناسد خدا هم می شناسد و کمال نفس که هیچ کمال دین تولی و تبری و خودشناسی است می باشد.
 #حدیث_مهدوی

کلام امام زمان

والعاقبةُ لجمیل صُنعِ الله سبحانه تکون حمیدةً لهم ما اجتنبوا المنهی عنه من الذنوب

ای شیعه ما
عاقبت با زیبایی صنع خداوند سبحان برای ایشان پسندیده خواهد بود، بشرط آنکه از گناهان ممنوع و نهی شده اجتناب ورزند.

منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / مقدمةج 1 / 39 / 13 - التوقیعان المبارکان ..... ص : 37الإحتجاج علی أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 499 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات علی أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم ..... ص : 479بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 53 / 177 / باب 31 ما خرج من توقیعاته ع ..... ص : 150بهترین پیشوایان شما کسانی هستند که آنها را دوست دارید و شما را دوست دارند شما آنها را دعا کنید و آنها نیز شما را دعا کنند و بدترین پیشوایان شما کسانی هستند که آنها را دشمن دارید و شما را دشمن دارند و آن ها را نفرین کنید و شما را نفرین کنند. از نفرین مظلوم بترسید زیرا نفرین وی بر ابرها میرود و خداوند می گوید بعزت و جلال من سوگند که ترا یاری میکنم اگر چه پس از مدتی باشد. بدمعنایی یا تزویر   یا تظاهر کننده (بفسق) که عفو نمی پذیرد (می گوید کاری نکردم که عفو کنم) هرگز مظلوم و دوست نمی شود حتی اگر واقعا صدای مظلوم و دوست از او در بیاید می باشد. آنکه با تو در دوستی حقیقی لااقل واقعی می زند با وی ره دوستی گیر که این گونه دوستی پایدارتر است. و تازه از شان الهی به تمام لااقل تقوا همانا می توان فهمید پشت پرده کسی خوب است ویا بد است این نشان او است می باشد و تازه خدایا تو را به غیب غیب دانی و قدرتی که بر آفرینش داری سوگند می دهم که من یابنده ام از آنچه گونه تو است آنهم فقط از باور و الزام و ملزوم ها پس تا موقعی که زندگی را برای من بهتر میدانی مرا زنده نگهدار و موقعی که مرگ را برای من بهتر میدانی مرا بمیران خدایا از تو می خواهم که ترس خود را در آشکار و نهان نصیب من کنی و در حال خشنودی و خشم کلمه اخلاص را بزبان من جاری نمائی و در حال فقر و توانگری میانه روی درعمل را شعار و کردار من سازی و من هم سعی ام را می کنم. وقتی کسی با مالی که حلال نیست بحج رود هنگامی که گوید لبیک خدا یا لبیک، خدا گوید نه لبیک و نه سعدیک این ها به تو خوبت که فطرت انسان است باز میگردد. خداوند از گناه قاتل مؤمن نمیگذرد و توبه او را نمی پذیرد. از مصاحبت احمق بگریز که می خواهد بتو نفع رساند ضرر می رساند. خداوند این دین را بمرد بدکار یاری میکند تا آنکه ضربه بزند. با استاد و با شاگرد خود تواضع کنید و ازدانشمندان سرکش مباشید. دوباره برسیاره دیگر فساد نکنید و عامل آلودگی نشوید و علم و دانش محیط زیستی را گسترش بدهید می باشد. وتازه اینکه از چهار کس درزندگی باید قدردانی یا شکر گذاری آن را بکنی یکی خدا و دوم پدر و مادر و سوم معلم و استاد و چهارم خودت می باشد و تازه اینکه نماز مرد که بدلخواه در جایی که مردم او را نبینند کند برابر بیست و پنج نماز است که در دیده مردم کند. ستمی که معنای ستم داشته باشد تاریکی روز قیامت است و پیشوایان ستم یا تزویر بر شما مردم درآخرالزمان استیلا می یابند و *نیکی عملی می کنند حتی بیشتر از خوبان* و باور فسق یا استحمارگری شما را دارند با اینان مبارزه کنید و هرکس با اینان مبارزه کند و کشته شود پیشوای شهدا است می باشند. قاضی راستین قدم برندارد تا بهشت بر او واجب شود می باشد. عمل نهان (سالم) بهتر از عمل عیان (سالم) است اما عمل عیان برای آنکه خواهد سرمشق کسان شود بهتر است. بهترین کار نیت پاک است. هر امتی را بلیه ای هست و بلیه امت من مال است. این دین درآخرالزمان به مردانی که پیش خدا (نه درنظر هرمردمی) بهره ای ندارند خواهد رسید هرچند بسیار متخصص باشند (چون تخصص رابطه ای اصلی با بهره درنزد خدا ندارد) و تازه اینکه یاد خدا به ذکر و دعا و عبادت (فقط) نیست خدا به اثبات او و امتداد اثبات های از او و فرهنگ سازی و علم آوری می باشد. روزی را درنهانگاه آسمانها بجوید. معدود لله یا تزویر و استحمارگران یکسره دشمن خداست و دشمنی با او دشمنی به خاطر خدا است می باشد. بهترین اقسام ایمان اینست که تعقل کنی و اثبات خدا و اوامرش را بیابی و بفهمی بعد به آن دل بدهی که برای خدا دوست بداری و برای خدا دشمن بداری و آنچه برای خود میخواهی برای مردم بخواهی و آنچه برای خود نمیخواهی برای دیگران نخواهی و سخن نیک بگوئی یا خاموش مانی. اثبات گری خدا و اوامرش از هرچیزی بهتر است می باشد. وقتی خدا بیکی از شما چیزی داد در دادن آن از خود و کسان خود آغاز کند. هشت کسند که روز رستاخیز از همه خلق خدا منفورترند، دروغ گویان و متکبران و آنها که دشمنی برادران خود را در دل دارند ولی وقتی آنها را ببینند گشاده روئی کنند و آنها که وقتی بسوی خدا و پیغمبر دعوت شوند کند باشند و همین که بسوی شیطان دعوت شوند تند باشند و آنها که وقتی بچیزی از مطامع دنیا رغبت کردند آن را بقسم جلب کنند اگر چه بدان حق نداشته باشند و سخن چینان و آنها که میان دوستان واقعی جدائی اندازند و کسانی که آنان که به عدالت به تزویر برخورد می کنند همانا (تزویر را بی گناهان از پا افتاده دانسته) ستم کننده می دانند آنها را خداوند کثیف و آشغال و نجس میشمارند. کرامت بپرهیزکاری است و شرف بتواضع و بی نیازی (نه از اثبات داشتن بلکه بینیازی ازامتداد بعد ازآخر اثبات (کف مرز اعتدال)) بیقین می باشد. و از سه کس انتقام نگیر بنده از آزاد و ناتوان از توانا و نادان از دانااعمال نیک را به انجام دهید که از سقوطهای بد جلوگیری میکند و صدقه نهان دهید که خشم خدا عز و جل را خاموش میکند. همه کارها وابسطه به باور و اعتقاد است (اما نشان یا قضاوت از عین همه کار ها برای باور و اعتقاد نیست اما برای شخصیت و نیت است) قبل از اینکه به نیت باشد. و تازه زمین پایدار برای انسان نیست همانا پس زمینی دیگر درانتظار انسان است ممکن است این سیاره فرق کند اما آن سیاره هم زمین است می باشد و پس هرجا روید خدا و فرشتگان نامه اعمال آنجا دنبالتان می باشند پس زمین زمین است اما سیاره فرق می کند می باشد پس همان وظایف همراه ما خواهند بود چه همان باشد چه امتداد آن باشد و تازه خداوند گوید روزه برای من است و من پاداش آن را میدهم روزه دارد و خوشحالی دارد، وقتی افطار کند خوشحال می شود و همین که خدا را دیدار کند و او را پاداش دهد باز خوشحال می شود. آیا میدانید سخن چینی چیست ؟ سخن چینی آنست که سخنی را از کسان پیش دیگران نقل کنند و میان آنها را بهم بزنند. خط نیکو وضوح حق را افزون می کند. بر کودکان خویش درود فرستید که آنها پیشاهنگان شمایند. جهاد (تلاش و کوشش با پشتکار) کنید تا سالم باشید و نیازتان برطرف شود. خداوندا یک لحظه مرا بخودم وامگذار و چیزهای خوبی که بمن بخشیده ای از من باز مگیر. نیکخوئی کن و خموشی طولانی (درکمیت زبان) گزین، قسم بخدائی که جان من بدست اوست خلایق زینتی مانند آن ندارند. بهترین بندگان درپیش خدا کسی است که خلقش نیکتر باشد. کسی که از گناه توبه کند (یعنی عفو از خدا بخواهد و اصلاح بکند) چنانست که گناه نکرده باشد و وقتی خدا بنده ای را دوست داشت گناه او را زیان نمیرساند. وقتی یکی از شما خشمگین شد مکانش را بیشتر جا گیر کند تا خشمش بکاهد یعنی اگر ایستاده بنشیند و اگر نسشته بخوابد می باشد. دو وقت است که درهای آسمان در اثنای آن گشوده می شود و کمتر ممکنست دعای دعاکننده ای رد شود: هنگام نماز و صف آرائی در راه خدا. این کتاب میتواند دروال تکلیف یا درروال روند رفتن معتبر تر از حتی پذیرفتن خدا باشد اما درروال ذاتی برتری یا درروال ارزش برتری است که پایین تر است و  وقتی پروردگارم عز و جل مرا بالا برد بقومی گذشتم که ناخن های مسین داشتند و صورت و سینه خویش میخراشیدند گفتم ای جبرئیل این ها کیانند گفت اینان آن کسانند که گوشت مردم به ناحق می خورند و از عرضشان سخن کنند. آنکه ظاهر را اصل گرفته باید گفت کافر حقیقی است می باشد و تازه آن کس که بینوائی که بجز خدا پناهی ندارد و*تقوا دارد* ستم میکند خشم خدا نسبت باو بسیار سخت است می باشد. خوش بینی و بدبینی نداریم واقع بینی داریم و خوش بینی باید از واقع بینی باشد و تازه واجبات خدا را بجای آر تا عابدترین مردم باشی. و از محرمات خدا بپرهیز تا پارساترین مردم باشی. به قسمتی که خدا برای تو تعیین کرده راضی باش تا بی نیازترین مردم باشی. و تازه بلیه امت  اسلام عشق ملبس و تظاهری است می باشد و چه بلیه است نفهمی ذهن که بدتر از کوری ذهن که کوری ذهن بدتر از کوری چشم است می باشد. و تازه بیماری مسلمانان این است که عملا دنیا را رها کرده اند درحالی که درعمل دنیا را نباید رها کرد می باشد و خواستار این دنیا بود هرچند سراب باشد گذر از این سراب خود برای آنکه آخرت را باور دارد خود مایه پیشرفت و توسعه با سعادت می باشد و اصلا علم تکثری ویا علم تخصصی سراب است این سراب نیاز است و دلیل این دنبال سراب افتادن چیست ؟ که اصلا این سراب به سراب بودنش می ارزد پس دنیا طلب باشید درحالی که باور به آخرت دارید اما دنیا نیکو و آخرت نیکو باشید و استحمار ستیز و استکبارستیز باشید به غیر از اینان ستیز نکنید می باشد و بهترین دعاها دعائیست که انسان برای دیگری میکند بهترین عمل عملیست که برای خود میکند. و تازه به سخن متخصصین گوش دهید تا بتوانید درهمه مسائل رشد کنید و و سعی به کمال بودن برای همه واجب است و تازه کمال آن نیست که فقط اصل را دارد بلکه کمال آن است که اصل و فرع را باهم دارد می باشد به طوری که همانا ترتیب اصل و فرعش را بداند می باشد. جاه طلبی و ریا شرک است. آب را چیزی نجس نمیکند جزء آنچه بو و مزه و رنگ آن را تغییر دهد. خدا نیکوکاران گمنام پرهیزکار را دوست دارد. وقتی خدا اثبات نشده نمی توان خدا را پذیرفت (اما خدا وجود دارد چون یافتیم وجود دارد) پس همین است درروال تکلیف مقدم بر خدا می باشد. کسی می گوید خدا را اثبات نکنید خلق خدا اثبات کنید خود ذات خدا را با صفات خدا یکی گرفته است و یکی از اثبات ها وجود درحساب صفات است که از معنایی کردن به طور امتداد پیوسته می باشد و تازه خداوند جوانی را که عمر خود را در عبادت خدا بسر میبرد دوست دارد. و تازه خداوند بنده پرهیزکار ثروتمند مهربان را دوست دارد. و تازه خدا از بندگان خود شخص غیور را دوست دارد‌. نادان با معاشران غیر تظاهری ستم کند می باشد. و تازه سخن این کتاب از روی ثابت به تمیز می باشد.اگر باور کنی کارها درست پیش میروند فقط فرصتها را می بینی اگر باور کنی کارها درست پیش نمیروند فقط موانع را خواهی دید. برای مدیریت خودتان از فکر خود استفاده کنید و برای مدیریت دیگران از قلبتان. همیشه قبل از اینکه دست کسی را بگیرید قلب او را لمس کنید. مواظب افکار منفی حتی کوچکترینشان باشید کوچکترین سوراخ ها هم میتواند بزرگترین کشتیها را غرق کنند. و تازه مدیریت را کنار بگذار و رهبری کنید. مواظب محیطی که انتخاب می کنید باشید زیرا شخصیت شما را شکل می دهند و مواظب دوستانی که انتخاب می کنید باشید زیرا امکان دارد شبیه آنان شوید. رهبر شدن زمانی معنا پیدا می کند که انسانها خودشان قربانی شرایط ندانند بلکه درتلاش برای خلق شرایط جدید و مناسب تر باشد. مهم ترین خصوصیت سرمایه گذار خلق و خویش است نه ذکاوتش ؛ آدم برای این کار ، به خلق و خویی نیاز دارد که ، نه از همراه بودن جماعت ، خیلی سرخوش شود و نه از حرکت ، درخلاف جهتشان. ذهن های بزرگ اهداف دارند و دیگران آرزو. برنده ها از شکست نمی ترسند و بازنده ها از شکست می ترسند قرار نیست شکست خورد اما با شکست باید نترسید می باشد. دنیا پوچ درمعنا و سراب درعین است اما باید لذت از فرصت و دنیا برد [با توسعه و پیشرفت و کیف مداوم از پیشرفت و توسعه متعدد و مراتب متعددش بردن] می باشد. ویژگی های سازمان دانش محور : ۱_بکارگیری دانش ۲_مدیری افراد جهت توسعه ۳_یادگیری مهارت توسط اعضا ۴_تصمیم براساس دانش ۵_نبود ساختار سلسله مراتبی ۶_توانایی اعضا عامل مزیت رقابتی و تازه اینکه ما بدعت را سنت و سنت را بدعت نکرده ایم بلکه سنت بدعت و بدعت سنت بود ما سنت را سنت و بدعت را بدعت کردیم و علمای دین این زمان (مدرن) اکثرشان علمای آخرالزمان اند می باشد.
و تازه ببینید دوستان کتاب خوان شما محور تصمیمات عملی خودتان می باشید و شما اصل تصمیم تغییرات خودتان می باشید پس قصد ما بندگی شما نیست مگر بندگی خدا شدن و شما اید که همه کاره اید می توانید به اختیار خود بعضی جاهای کتاب را بپسندید و بعضی جا ها را به اختیار خود نپسندید و طور دیگر بدانید (و بدانید معجزه ی این دین کتاب است) پس کتاب مطالعه کنید و نه فقط این کتاب بلکه هرکتابی که شما را انحراف از حق نکشاند مطالعه بکنید می باشد و شما پس از خوددرکی به خودعملی بروید و نیکوکار حتی درظاهر و عمل تا حد بی نهایت باشید (جزء درمقابل استکبار که مدعی حقوق بشر است) می باشد و مهربان باشید و تمیز و مرتب باشید و با اتحاد و هم دلی به سوی توسعه ملت و جهان خودمان حرکت کنیم که منافع برای ما دارد و همین است که از اختلافات دوری کنید اگر دارید در خود نگه دارید و بروز ندهید تا اصطکاک نشود می باشد.
شما اکنون آزاده اید و از بندگی شیطان خارج شده اید و اکنون می توانید درراه حق قدم بردارید می باشد و تازه در راه تازه بروید به سوی پیشرفت و توسعه و عمران حتی فراتر از مدرن بروید می باشد و تازه اسلام پاکیزه است و پاکیزگی را دوست دارد و ناپاک بهشت نمی رود و یاحسین و تازه تا می توانید در رشد و پیشرفت پیشی بگیرید و سبقت بگیرید که تقوای شما دراین است می باشد و تازه اینکه دوستان دنبال عشق ورزی واقعی غیرتظاهری و انسانیت واقعی داشته باشید (که راه حل فرج ظهور همین است می باشد*) و تازه اینکه بدون چشم داشت عشق بورزید و ^رحمت^ بر داشته باشید می باشد. و تازه هر صلحی میان مسلمانان رواست مگر صلحی که حرامی را حلال ویا حلالی را حرام کند.‌ وتازه عافیت دین و دنیا داشته باشید می باشد.
خدا دعای بدون عمل کردن را نمی پذیرد می باشد (مثل این است که شتر را نبندی و دعا کنی خدا نگه دارد) و دعا چه اثری به عمل دارد ؟ آن را درحساب عمل تقویت می کند می باشد. خداوند کسی را که در مقابل برادران انسانی خود عبوس باشد دشمن دارد. همه خوبیها را بعقل معرفت می توان دریافت و هر که عقل ندارد دین ندارد. شش چیز را از طرف خود برای من تعهد کنید تا من بهشت را برای شماها تعهد کنم وقتی سخنی می گوئید راست گوئید و وقتی وعده میدهید وفا کنید. وقتی امانت به شما سپردند رد کنید، خویشتن را از آمیزشهای ناپاک حفظ کنید، چشمهای خود را «از نگاههای ناروا» ببندید و دست خویش را «از اعمال ناپسند» نگهدارید و تا می توانید اهل توسعه و پیشرفت و پیشی گرفتن درآن تاجای ممکن باشید می باشد. رژیمی که رفته رفته است می باشد بازگشت آن عامل کهنگی درعمل ویا فساد می شود و رژیم حق نظام انقلاب مقدس اسلامی ایران است می باشد.
 #حدیث_مهدوی

امام صادق

«ان الصاحب هذا الامر غیبة فلیتق الله عبد و لیتمسک بدینه».

«برای صاحب این امر غیبتی هست، باید هر بنده ای از خدا تقوی پیشه کند و محکم به دین او تمسک جوید».

کمال الدین/ ص343
وقتی همت فرا رسد اعضای تن درمقابل زبان تعظیم کنند و گویند درباره ما از خدا بترس زیرا صلاح کار ما بتو وابسته است ، اگر باستقامت گرائیدی ما نیز باستقامت گرائیم و اگر بکجی نرو که کج میشویم.و تازه طبیعت محض درمعنا مسئله نیست که *ابلیسس* طبیعت محض درمعنا است که انسان را برده شهر و تمدن کرده است (نه شهر و تمدن برده انسان) و بافومت الرجیم همین را می خواهد و وقتی می گویید پرودگار مواظب باشید غیرخدا خوانده نشود چون پرودگار نوع ابلیس است نه خدا و نشان خدا حقیقی و خواندن حقیقی او این است که ذات اقدس الهی باشد می باشد و طبیعت محض درعین با پشتوانه ماوراطبیعی میانه درمعنا مسئله است و مورد مقبول است که الله اکبر همین را می خواهد به نام پرودگار ذات اقدس الهی می باشد و تازه اینکه مظلوم نمایان ویا تظاهرگران به انسانیت مستضعف نیستند همان ها را می گویم که مدعیان حقوق بشرند می باشد. چهار چیز است که هر که دارد خدایش بر آتش حرام و از شیطان حراست کند آنکه بهنگام رغبت و هنگام بیم و وقت شهوت و موقع غضب عنان خویش از کف نگذارد. و تازه اینکه از سلاح مرگبار تولید نکنید لااقل استفاده نکنید و این است که حقوق بشری باید رعایت شود و حق زیست بشریت دارند که هیچ هر انسانی ارزش درجان داشتن دارند می باشد و کشتن یک بشر برابر کشتن همه بشریت است چون هرانسانی یک جهانی برای خود دارد پس یک نفر هم مستحق زنده بودن به حتم است مگر آنکه فسق و جور درپشت پرده می کند (که باید روی پرده با تقوا شود تا مشخص شوند) و ملبس به حقوق بشر است که توبه هم نمی کند پس فقط از این شخص قابل گذشت نیست می باشد و حتی از قاتل هم شده می گذریم فقط از او می خواهیم لااقل جان یک نفر را نجات دهد می باشد تا اینقدر دین ما مهربان و بخشنده است می باشد و تازه ظلم و ستم مثل برف بالای کوه است که برف می رود اما اثرش به جا می گذارد می باشد پس ظلم و ستم نکنید که اثرش به خودتان برمی گردد می باشد. و تازه نظام جمهوری اسلامی دو بخش می شود واقع بین ها و خوش بین ها همانا واقع بینان با مایند و خوش بین ها که خودشان را همه انقلاب می پندارند واقع بین ها را انقلابی نماها میدانند ما دوجبهه نکردیم دوجبهه شده بودند درواقع خوش بین های انقلاب انقلابی نمایند وقتی می گویم خوش بین نیستیم یعنی از واقع بینی می گوید خوش نیست و خوش معنای خوب نیست و کسی معنای خوب بداند ما را بدبین می پندارد تا واقع بین ویا ماوراء خوش می باشد و تازه وقتی فکر کنیم هرانسانی جهانی است مرگ برایش یعنی زیر و رو شدن جهان درواقع جهان جای خود باقی است اما درذهن طرف طوری شکل می گیرد که با رفتنش جهان زیر و رو شد همانطور که همانا ترکش کوچک وقتی به سر بخورد همچون برخورد بیل به سر است می باشد این هم شرح حال کسانی بود درحال مرگ اند پس هیچ هم شده اید یک لحظه جهان را درک می کنی و لحظه بعد خودت هم درک نمی کنی می باشد وقتی بدانی چنین حالتی همراهت با آمدن مرگ است خودت را آماده مرگ می کنی و هم می توانی با این دانستن که چنین حالتی را باید بگذرانی آماده باش برای مرگ باشید و می توانید شهادت طلبی را آماده باشید می باشد فقط به حدی برسید که حس آمادگی برای اینکه یک لحظه جهان را درک می کنی و لحظه بعد خودت هم درک نمی کنی عادی شود و شیرینی جدید برایتان رسیدن به خدا (که ارزش به معنا است) باشد می باشد که پس از مرگ با شهادت بدست می آید آنجاست که مرگ از عسل شیرین تر می شود می باشد. و تازه اینکه پس از مرگ درکی از خودتان ندارید مگر فقط یک بودن از خود دارید و از زمانه خبر دارید اما از دیگرانی که جسمشان زنده است می باشد و می بینید همانطور که درخواب می بینید و اگر مصلح باشید می توانید شفاعت کسی را بکنید می باشد اما این را به دانایی و باور خود بگیرید و به حال بپردازید و وقت خود را به این مسائل تلف نکنید همینقدر بدانید کافی است و من به جای شما بودم به رشد و توسعه دراین دنیا می پرداختم و همانا برای خدمت به مردم با رسیدگی به خود می پرداختم و پیشی و سبقت درنیکوکاری ها می گرفتم و دانش شهودی داشته و نیکی را با حسم تشخیص می دادم وبه سوی آینده ای روشن حرکت می کردم و توجه فکری خود را به حال بپردازید و به لحظه بچسبید و فساد نکنید که خداوند مفسدین را دوست ندارد و اخلالگر اجتماعی نباشید و مصلح اجتماعی باشید که تظاهری هم نباشد و واقعی باشد و دلتان از باورتان باشد می باشد و درتوسعه و پیشرفت شتاب بگیرید و به علم توسعه ای و پیشرفت و دانش بنیانی بپردازید و نوآوری داشته باشید و هیجان خود را آنجا بگذارید و قدرت درعلم داشته باشید که وقتی تظاهری نباشد و تازه اینکه انسانیت و عشق واقعی همراه آن علم تکثری خواهد بود می باشد و علم و مال هر عیبی را بپوشاند و جهل و فقر هر عیبی را نمایان کند. خبر خوب را مرد خوب می آورد و خبر بد را مرد بد می آورد. وتازه تقوای شما درتوسعه و پشرفت می باشد. خداوند مرا ادب آموخت و نیک آموخت. وتازه وقتی به کاری تصمیم گرفتی ببین به کدام طرف درکار دلت مایل است به آن سو برو. خداوند بحکمت و فضل خویش آسایش و شادی دریقین و رضا قرار داده و غم و اندوه را درتردید و غضب قرار داده است.وتازه آنچه ارزش درجهان خارجی است فطرت ثابت است و آنچه ارزش درجهان درون است فطرت متغییر است می باشد. و تازه رنگ درخوب برتر از خوب دررنگ است می باشد اما خوب دررنگ هم نیاز است می باشد. و تازه ما همه جایم رو به هرجا کنید ما آنجایم ما ول نمی کنیم.
و تازه روانشناسی که درامتداد این کتاب نباشد باطل است و فقط خدایی که منظور جامع اسلام ناب حقیقی نباشد آن شخص همانا ابن رجس نه ابن آدم است که از اهلبیت دور حتمی است می باشد و همانل فساد مخفی و بزرگ می باشد.
وتازه اینکه دشمن بهانه اش زیاد است و اسلام ناب محمدی نفاق است اگر از اسلام ناب حقیقی نبرد می باشد. و تازه اینکه رسانه داخلی نماینده رهبری نیست بلکه رهبری ایران حق است اما رسانه اگر اهل انتزاع باشید استکبار داخلی می باشد.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...