ویژه کنید
عکس و تصویر .#حدیث_مهدوی امام صادق «منا اثنا عشر مهدیا، مضی ستة و بقی ستة، یضع الله فی ...

.#حدیث_مهدوی

امام صادق

«منا اثنا عشر مهدیا، مضی ستة و بقی ستة، یضع الله فی السادس ما احب».

12تن هدایتگر از ما هست که شش تن از آنها گذشته، و شش تن دیگر باقی است. خدای در ششمی آنها، آنچه می خواهد قرار می دهد».

بحارالانوار/ ج51/ ص145

یک نشستن با کسی که اعتماد بر او داشته باشم نزد من بهتر است از عبادت یک سال.یک عشق بزرگ، به موجودات بسیار ساده قدرت و قابلیت تیزهوشی، از خودگذشتگی و اعتماد و اطمینان خاص می بخشد.هیچ میزان توانایی شخصی نمی تواند عدم اطمینان را جبران کند. گوهر درصدف این کتاب است و این کتاب منظور مطالب این کتاب است و این کتاب چه می گوید ؟ ولایت معنا و اسلام ناب حقیقت است می باشد و تازه اصلا وکالت قطعا هیچ حجتیت ندارد فقط نوکر مردم است نه فقط شعاری بلکه عملی و تازه معصومین ریشه بالنده اسلام درمحتوا و شاخه برافراشته آن درعین است و تازه اینکه هیچ قومی جز‌، با امانت (با قوم دیگر) همنشینی نمی‌کند. (یعنی تا اعتماد متقابلانه نباشد، ارتباطی هم نیست.)هرگز این چهار چیز را در زندگیت نشکن: اعتماد، قول، رابطه و قلب؛ زیرا اینها وقتی می شکنند صدا ندارند، اما درد بسیاری دارند.هر چه بیشتر بر بار حافظه بیفزایید، حافظه تان قویتر می شود و هر چه بیشتر به آن اعتماد کنید، قابل اعتمادتر می گردد.‌وعده دادن مؤمن (نوعی) بدهکاری است و وعده دادن مؤمن مانند گرفتن با دست است (یعنی آن چنان شخص مؤمن مورد اطمینان است که وعده دهد مثل این است که انجام داده است.)نیکی، آن است که قلب انسان با انجام دادن آن، آرام حقیقی بگیرد و روح با آن اطمینان پیدا کند و (ولی) بدی آن است که در روح اثر می‌گذارد و در سینه دگرگونی ایجاد می‌کند اگرچه مردم، خبردار شوند.نشاط و خوشدلی، اعتماد به نفس شما را تقویت و زندگی را دلپذیرتر می سازد و باعث می شود که اطرافیان شما شادی بیشتری را احساس کنند. خوشدلی به معنی خوش خیالی و فرار از مشکلات نیست، بلکه نشانه ی هوش و ذکاوت شما است.مهربانی که به کلام درآید، پدیدآورنده‌ی اطمینان خواهد بود. مهربانی که به اندیشه درآید، پدیدآورنده‌ی ژرف‌نگری خواهد بود. مهربانی که به دهش درآید، پدیدآورنده‌ی عشق خواهد بود.
مدیر واقعی و حقیقی به بشریت اعتماد نمی کند، اما به چند تن از مردان به تمامی اعتماد می کند.کارکنان لغزش های صادقانه را تحمل می کنند، اما اگر به اعتمادشان آسیب برسانید، دیگر به سختی می توانید اعتماد آنها را به دست آورید. می توان سر رئیس را شیره مالید، اما نمی توان سر همکاران و زیردستان را شیره مالید. کارکنان لغزش های اتفاقی را به شرطی که بر اساس توانایی رهبر باشد و او را در حال رشد و بالندگی ببینند، می بخشند. اما به کسانی که در منش خود مرتکب لغزش می شود اعتماد نمی کنند.قول ندهید، مگر آنکه بتوانید حتماً به آن عمل کنید. وگرنه، بدون توجه به شخصیت و دارایی‌تان، احترام خود را از دست می‌دهید و شخص قابل اعتمادی نخواهید بود.فن و هنر پیری آن است که انسان سالخورده خود را به منزله ی تکیه گاه زندگانی و به منزله ی مرد مورد اعتماد نسل های آینده قرار دهد، نه اینکه خود را در برابر جوانان به منزله ی یک دشمن و رقیب نمایان سازد. عقل بی عاطفه خطرناک است هرچند محتوایش به حق است و عاطفه بدون عقل، کلا قابل اعتماد نیست. آدم کامل آن است که هم عقل دارد و هم عاطفه(عقل عاطفی (گسترده تر) و عاطفه عقلی).عشق، عشق می آفریند. عشق، زندگی می بخشد. زندگی، رنج به همراه دارد. رنج، دلشوره می آورد. دلشوره، جرات می بخشد. جرات، اعتماد می آورد. اعتماد، امید می آفریند. امید، زندگی می بخشد. زندگی، عشق به همراه دارد و عشق، عشق میآورد.در هر زمینه ای هر چه بیشتر یاد بگیرید و دانش خود را بالا ببرید، اعتماد به نفس تان نیز بیشتر می شود.راحت طلبی، دشمن شماره یک شهامت و اعتماد به نفس است و راحت طلبی با رفاه و آرامش فرق دارد و راحت طلبی دوستان بددینان عملی و بدعملان است می باشد. و تازه بی اعتمادی کلی بدتر و خطر مفهومی تر از خطر عینی می باشد و خود فریب معمولی یک مسئله کوچک دربرابر آنان است و عاطفه بی عقل بزرگترین فریب درنزد خدا است می باشد. تنها، کسی که هنر دارد و کاری از او ساخته است می تواند به فردای خویش اطمینان کند.ترس، شک و تردید و نبود اطمینان و باور، هرگز نتایج چندان گهرباری ندارند و نخواهند داشت.به یاد داشته باشید، باور، اطمینان و قطعیت، یک مهارت و توانایی است که هرچه بیشتر آن را تمرین کنید، هر بار می‌توانید با سادگی بیشتری به آن دست یابید.به همه عشق بورز، به تعداد کمی اعتماد کن و به هیچ کس بدی نکن.به شخصی که به هیچ کس اعتماد ندارد اطمینان نداشته باشید! مثال : به پزشک (منظور هر متخصص فهمیده ای) خود ایمان داشته باشید و به گفته هایش، که جز دارویی شفا بخش نیست، اعتماد کنید و جرعه ی تلخ او را با خاطری آسوده سرکشید.یک همه‌چیزدان هم به ناگزیر همه چیز را نمی‌داند؛ حتی اگر یک نابغه‌ی همه‌چیزدان باشد.یک فرد هر چقدر هم که باهوش باشد، مشکل است که به تنهایی بتواند با تمام استعدادهای یک گروه کارآمد برابری کند.یک انسان عادی اگر بتواند این عادت را در خود ایجاد کند که کارهایش را به گونه ای روشن اولویت بندی کند و کارهای مهم را به سرعت انجام دهد، می تواند از یک نابغه که زیاد حرف می زند و نقشه های عالی می کشد، اما کمتر کاری را به انجام می رساند، پیشی بگیرد.


[خودی کیست ؟ خودی آن است که دلش برای اسلام می تپد؛ دلش برای انقلاب می تپد؛ به امام ارادت دارد؛ برای مردم به صورت حقیقی (نه اعایی) احترام قائل است. غیر خودی کیست ؟ غیر خودی کسی است که دستور را از بیگانه می گیرد؛ دلش برای بیگانه می تپد؛ دلش برای برگشتن آمریکا می تپد غیر خودی آن کسی است که از اوایل انقلاب درفکر ایجاد رابطه دوستانه با آمریکا بود؛ به امام اهانت میکرد؛ اما برای آمریکا اظهار علاقه می نمود! کسی به امام اهانت می کرد ناراحت نمی شد؛ اما اگر کسی به دشمنان بیرون از مرز ویا همدستان آنها اهانت می کرد ناراحت می شد!.]به اندازه تغییر قوانین زندگی قدرتمند نیستم اما به اندازه خم نکردن سر خود زیر این قوانین نظام سلطه ویا استکبار جهانی قدرتمند می باشد. نه طوطی باش که گفته دیگران را تکرار کنی نه بلبل باش که گفته خود را هدر بدهی و خودسر باشی. و تازه اینکه غذای دشمن را نخورید و لباس دشمن نپوشید و قدم دشمن را نپیماید که دشمن ما خواهید بود می باشد.

پنج شاخص انقلابی گری :
پایبند به مبانی ارزشهای اساسی اسلام و انقلاب
هدف گیری آرمان های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها
پایبندی به استقلال ملی
حساسیت دربرابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آن
تقوای دینی و سیاسی
هشت خطر برای جوان مومن انقلابی :
پشت کردن به انقلاب
یاس و ناامیدی
منزوی شدن
رفتار تکفیری
(غیر از معدود لله)
افراط و تفریط
نفوذ دشمن
ظلم به دیگران
انقلابی منفی شدن
شک هایت را باور نکن و هیچ گاه به باورهایت شک نکن. صعود ممکن است دشوار باشد اما منظره بالا بسیار ارزشمند است و اغلب مردم به قصد فهمیدن گوش نمی دهند به قصد جواب دادن گوش می دهند. سکوت با پشت فریاد استدلالی است که معانی دیگر به همراه خود می کشد و از زندگی لذت ببر زمان زیادی برای مردن است و من نمی توانم فکر کردن را بیاموزیم اما می توانم وادار به فکر کردن بکنم و لذتی که دربخشش است درانتقام نیست می باشد. وقتی اسبی توانا اجازه ورود به مسابقه ندارد هر الاغی میتواند به خط پایان برسد و اعمال و افکار دراعمال متحجرانه وفساد مخفی علمای دین بزرگترین عامل عقب ماندگی مسلمین است. و تازه فکری که عملی نشود ویا کم بشود اگر مبتنی بر معرفتی باشد مقبول است قرار نیست هرچه عملی و سودمند بشود تا مقبول (درعمل) بشود تازه اگر بخواهد چیزی مقبول نباشد فکری که ازعملی و سودمند و منافعی برسد نه آن فکری که معرفتی باشد بدون رو دروایسی بگویم (از مجبوری)خودتان بگوید خدا پرستیدن و دولا و راست شدن و واسطه گری خدا و اوامرش کجا زندگی فایده دارد ؟ غربی ها تلاش کردند بدون نیاز به اعقیده و اعقیده اسلامی به خصوص سوئدی ها و سوئیس ها و ژاپنی ها و دانمارکی ها پیشرفته و برتر درشاخص انسانی شده اند پس این ویا فایده ندارد ویا فایده آن آخرویی است معمولا هم فایده آخرویی دارد هرچند فایده اش دنیا درنمی یابد ویا فایده دنیایی آن اندک است پس ما اصل را می گویم پس پیشرفت و توسعه و منفعت دنیایی و اخلاق و انسانیت یک اصل اصولی نیست اما اصل درعمل است می باشد بله ما می خواهیم پیشرفته و برتر درشاخص انسانی باشیم اما باید بدانیم فکر معرفتی دراین دنیا زیاد سودی ندارد و زندان می باشد اما درعوض آزاد و سودمند درآخرت است می باشد و تکلیف ما این است که خدا بپرستیم و دولا و راست بشویم و واسطه گری خدا و اوامرش را بکنیم هرچند اندک فایده ای دردنیا باشد اما هیچ موقع غافل از دنیا و فوائد درآن نشویم می باشد تا هم دردنیا احسن باشیم هم دردین و آخرت و خدا احسن باشیم (به دَرَک دیگران درمورد من چه فکری می کنند) می باشد.
شیعه حقیقی ریشه استحمارگران را برمی دارد می باشد. و تازه اینکه وقتی دشمن خونین خندید چشمان را باریک کن و خشم ناک و ترسناک تا دلهره افتاد بعد بخند چنین می توان زیر نابودی روانی او را برد و دشمن خونین و دشمن با او جزء بایکد کاری نیست (غیر از اینکه دشمن غیر دشمن خونین بخشیده می شود) فقط درصورتی که بسیج و نظامی و حکومتی بود می توان او را برخورد کرد پس بایکد بهتر است نگویم بلکه بگوید شما خودتان را ارزش می دانید که با آنان برخورد نکنید می باشد پس اکثر عظیم شما اینطور نگیرید که استحمارگران و استثمارگران را بکشید مگر می خواهید سرتان باد بدهید اینطور بگیرید که بایکدشان کنید ویا ارزش ندارد با آنان برخورد بکنید و تازه اینکه هم عشق سلیم با پشتوانه شان الهی و عقل معرفت درمقابل وسط محض درمعنا می تواند بایستد و تازه که نباید از طبیعت حقیقتا حقیقی به معنا حقیقی رسید بلکه هردو باشد از طبیعت حقیقتا حقیقی به معنای حقیقی و از معنای حقیقی به طبیعت حقیقتا حقیقی رسید می باشد و تازه اینکه استحمار و استثمار درکل نامیده میشوند استکبار می باشد استکبار سه گونه است نفس اماره ویا فردی ویا جهانی که همانا استکبار جهانی جنگ اقتصادی و روانی و سیاسی راه انداخته است و آن برخورد کشتنشان با حکومت و بسیج و نظامی است و اکثر مردم که بیشتر مایم باید فقط بایکد کنیم و استکبار فردی مثل بافومت الرجیم و سلمان رشدی و نتان یاهو و . . . که باز کشتنشان نظامی و حاکم و بسیج است و فقط اکثر مردم که مایم بایکدش کنیم می باشد و استکبار نفس اماره همانا چه کم چه بیش جزء معصومین همانا در داخل نفس همه ماست که باید بایکدش کنیم و تقوا پیشه کنیم کنیم می باشد‌. و تازه بایکد فقط این نیست که نشنویم چه می گویند بایکد این هم است که بشنویم اما نپذیریم پس تا می توانید انتقادپذیر باشید اما انتقادپذیری به معنای پذیرفتن نیست به معنای گوش شنوا داشتن است می باشد و تازه انسان وقتی می آید بیرون با شان انسانی بیرون بیاید نه شان جنسی پس برای اینکه شان انسانی راحت باشد باید شان جنسی محدود شود تا شان انسانی آزاد باشد و این با پوشش و حجاب تکمیل می شود می باشد‌. و تازه نیکخوئی خلق بزرگ خداوند است.
و تازه اندکی استثناء موجود است میباشد و تازه اندکی باید راه خط شکنی لازم است هم درکنارش دولت نمونه باشد.

و تازه اینکه برای توسعه و پیشرفت باید دگم بودن نباشد و اعتقادات عاری از هرگونه تفکر سنتی (غیر از ۱۱ سنت باشد) می باشد و تازه برای توسعه کشور نیاز به توسعه سیاسی و توسعه سیاسی برای توسعه سیاسی نیاز به حزب است و در حزب پرورش وزیر باید بشود و "توسعه نیاز" یعنی توسعه اقتصادی و توسعه کشاورزی و توسعه نظامی و . . . با "توسعه هدف" یعنی توسعه علوم و وزیر آموزش و پرورش و وزیر فرهنگ و . . . باید تعامل بکند که هدف این توسعه کشور می باشد و تازه اینکه دوستی اگر از تقوا باشد از منافع نباشد دوستی سالم است می باشد و اگر دوستی سالم از تمام وجود باشد عشق حقیقی است و این عشق مقدس است می باشد. و تازه دریک کشور معلم و روحانی باید بیشتر قابل احترام تر باشد می باشد تا افراد دیگر می باشد. و مهربانی و عشق باید داشت تا عشق حقیقی باشد می باشد. حاضر چیزها بیند که غایب نبیند و غایب اگر آگاه و منتزع باشد مسائلی را می فهمد که درکنار حاضر ند اما حاضر آنان را درنیابد.وقتی خدا بخواهد قومی را بزرگ کند آنها را صاحب فهم و عفت و مهربانی بعد گذشت میکند و وقتی بخواهد قومی را منقرض سازد عقلشان به چشمانشان میکند.فریاد (جنب و جوش) والاترین عبادتهاست خداوند این دین را خاص خود کرده است، با دین شما جزء مهربانی بعد بخشش و اعتقاد داری و عقل محوری بعد خوش خلقی و خشونت با دشمنان سازگار نیست؛ دین خود را باین دو صفت آرایش دهید..اشدد من کفار و رحمانهم بینهم و تازه عدالت این است که استحمارگران را شما حاکمان و نظامیان و بسیجان بکشید و خدا استحمار گران را به هیچ عنوان نمی بخشد و نسبت به انسان متکبر و خونسرد و بلند پرواز خشمگین باش و دشمن باش که او دشمن خداست و اگر حضرت مهدی (عج) بود مغزشان را می زد. و ابلیس یک استحمارگر بزرگ است و مرض دارد خونسرد و متکبر و بلند پرواز باشد. و تازه اینکه این کتاب علم خدا یا کلید خزانه خدا می دهد هرچند اکثر مردم نفهمند می باشد و این کتاب کلید حق است می باشد. وتازه گذشته ما نور است می باشد.و به ماوراء طبیعی سلامی بیشتر کرد می باشد. و تازه اینکه هیچ لکه نیست اسلام و قرآن همچین دینی است که اشدد من کفار و رحمانهم بینهم می باشد. و تازه پیامبر (ص) می گوید سخن پیامبر اگر به حق نباشد بزن به دیوار. و تازه دشمن ما محتاج هویج برای عقل است چون عقلشان به چشمانشان است می باشد.و تازه حرمت جان و مال و ناموس همدیگر را نگه دارید تا حیا را داشته باشید و استحمارگر هم تا اثبات نشده استحمار گر است با او مهربان و بخشنده باشید و تا اثبات نشده چیزی باران مهربان و شاد و عاشق باش و نگو کاسه خالی ازکیست و دنبال اثبات نگرد اثبات تا خودش نیامد به همان حداقل مردم (که مردم بدون شان الهی لالقل بدون تقوایند)نیکوکاری حسن است می باشد (و کسی که مشکل دارد راحت گذاشته نمی شود تا پس از مرگ دنبالش می آیم) حتی آنکه نامسلمان و حتی بی خدا است و تقوا دارد راحت است اما اگر بی تقوا باشد مسلمان نام باشد برخورد می شود و اهل تقوا بدون شان الهی دودسته اند آزاده و راحت و همانا آزاده خدا و معاد لااقل دارند و راحت آن است که اهل خدا و معاد هم نیستند اما تقوا دارند پس اینان از تقوایشان شناخته می شوند و چون تقوا داشته باشند مسلمان نباشند هرچه باشند آزادند (آزاده و راحت) اما اهل تقوا نباشند برخورد عادلانه با آنان می شود حتی اگر تظاهر به انسانی بکنند که اگر تظاهر به انسانی کردند توسط حاکمان و بسیج و نظامی هرجا یافته شد کشته و توسط مردم که اکثرا مایم بایکد می شوند و تازه اهل انقلاب اسلامی ایران شان الهی دارد و با شان الهی شان انسانی با تقوا نیز دارد می باشد و پس اهل تقوا سه دسته اند مومن متقی مثل مسلمان انقلابی و آزاده مثل مسیحی و یهودی آرام و راحت مثل بی خدا آرام و از نظر انسانی درنزد خدا حتی بی خدای تقوا گر با مسلمان انقلابی برابر است می باشد اما مسلمان انقلابی حتما تقوا را دارد اما تقوا را با شان الهی دارد می باشد. و ازنظر الهی نه بلکه ازنظر انسانی بی خدا آرام با مسلمان انقلابی برابر است و همین که حضرت علی (ع) می گوید ویا هم کیش توست ویا مثل تو انسان است و تازه طبیعت خواهی بدون مبتنی همان شان انسانی خواهی بدون مبتنی الهی است و اگر لااقل ازعقلانی این طبیعت خواهی نباشد همان استحمارگری است می باشد وتازه عقل غربی بهتر از عشق شرقی که از عقل نیست است و عقل غربی بی شک بهتر از دل شرقی که از عقل نیست است و تازه سرشت و فطرت به حس نیست و عقل داشته باشید هرچه میل به مکان غربی باشد و تازه اسلام نصی نباشید نص قرآن را ۲۵% توجه کنید اما اسلام مضمون فهم باشید و مضمون فهم را ۷۵% توجه کنید می باشد. و تازه اینکه ما کسی را شبیه خود نمی کنیم بلکه شبیه آنچه یافتن حق یا اصالت حق است می کنیم می باشد.

.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...