ویژه کنید
عکس و تصویر #حضرت_استاد_غفاری (حفظه‌الله) : ⭕ متأسفانه امثال بنده می‌آیند روی منبر می‌نشینند و از علی و ...

#حضرت_استاد_غفاری (حفظه‌الله) :

⭕ متأسفانه امثال بنده می‌آیند روی منبر می‌نشینند و از علی و اولاد علی و فاطمه‌ی زهرا علیهم‌السلام و از عظمت ایشان می‌گویند، اما اینکه ایشان برای چه چیزی آمده اند، آن، گفته نمی‌شود ، مطرح نمی‌شود. این عظمت برای چه آمده؟! اگر قرار بود برای هدایت ما به همین نمازی که رکوع و سجده‌ی ظاهری و اذکار لسانی است که به آن مشغولیم، خب این را یک فرد عادی هم می‌توانست به ما بگوید دیگر! امام علی(ع) نمی‌خواهد! امام حسین(ع) را نمی‌خواهد! وقتی انسان می‌بیند که چنین انوار مقدسی با این عظمت، برای هدایت ما می‌آیند ، نشان از آن قابلیت وجودی تک تک ما هست. اگر غیر این بود، آن وقت پروردگار متعال یک فرد فسقلی را به اندازه خودمان می‌فرستاد و می‌گفت برو آقا، برو این‌ها را ابلاغ کن! اینطور نماز بخوانند و...! دیگر علی(ع) نمی‌خواست! دیگر زهرا(س) نمی‌خواست! دیگر ائمه هدی علیهم السلام را نمی‌خواست! وقتی ایشان مأموریت پیدا کردند، معنی اش این است که آمده اند ما را با خودشان به سر سفره‌ی معنوی و توحیدی‌شان ببرند. در خیلی از روایات و آیات و دعاها هم همین را از زبان خودشان داریم. من یکی دوتا که شما بیشتر با آن ها سر و کار دارید را عرض میکنم. مثلا :

🔸 «وَ اَسَئلهُ اَن یُبَلغَنیَ المَقامَ الَمحمودَ لَکُمُ عِنْدَ اللهِ» این را در #زیارت_عاشورا می خوانید. تا دیروز فکر می کردیم مقام محمود خاصه ی رسول گرامی اسلام(ص) است. امروز داریم در زیارت عاشورا اقرار می کنیم : یااباعبدالله الحسین تو نیز این مقام را دارا هستی ، و «أسئله» : من هم می خواهم. یعنی من هم قابلیت رسیدن به مقام محمود را دارم. این را چه کسی به ما یاد می دهد؟ ائمه ی اطهار علیهم السلام.

🔴 👈 یا اینکه در #قنوت ماه مبارک رمضان ، #عید_فطر ، عید قربان ، چه می‌گوییم؟ می‌گوییم خدایا هر خیری که اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام را به آن داخل کردی، مرا هم داخل کن. هر خیری ، مطلق است، کل خیر را می‌گوید. هر سوئی که از اهل بیت علیهم السلام دور کردی، از من هم دور کن. این را چه کسی به ما یاد می‌دهد؟ ائمه هدی علیهم السلام!!
#هدف_ارسال_ائمه(ع) #قابلیت_وجودی_ما

صـــراط مستقیـــم در :
سروش :
https://sapp.ir/seratolmostaghim
ایتا :
https://eitaa.com/seratolmostaghim
گپ :
https://gap.im/seratolmostaghim110

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...