ویژه کنید
عکس و تصویر «اسیدپاشی عین قتل است، باور کنید زندگی فردی که مورد اسیدپاشی قرار می‌گیرد، کاملاً نابود ...

«اسیدپاشی عین قتل است، باور کنید زندگی فردی که مورد اسیدپاشی قرار می‌گیرد، کاملاً نابود می‌شود، اسید تا سال‌ها پوست و عضلات را می‌خورد و تا آخر عمر باید درمان ادامه داشته باشد. نمی‌توان برای این جنایت مجازات کمی در نظر گرفت».
.
این سخن مرضیه ابراهیمی، از قربانیان مشهور اسیدپاشی در ایران است. او از جمله چند زن جوانی‌ست که در سال ۹۴ در جریان یک اسیدپاشی سریالی در اصفهان، قربانی آن جریان شدند.
.
به هرحال اسیدپاشی در ایران مسئله مهمی شده است و از آنجا که این جنایت عملا زندگی یک فرد را نابود می‌ کند، مجلس نیز مدت‌هاست که تصمیم دارد مجازات آن را و عاملان اسید پاشی را افزایش دهد.
.
این طرح در ابتدا از سال ۹۶ کلید خورد اما نوبت رسیدیگی به آن در صحن علنی در بهار ۹۸ رسید و مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد، این اقدام افساد فی الارض است و مجازات اعدام خواهد داشت و همچنین قطع دست و پا و یا تبعید نیز می‌ تواند برای آن اجرا شود.
.
طرح تشدید مجازات اسیدپاشی با ۱۶۱ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر تصویب شد. طیبه سیاووشی پیشنهاد کرد خرید و فروش اسید نیز محدود شود که این پیشنهاد رای نیاورد. کمال فروتن رییس انجمن حمایت از قربانیان اسید‌پاشی ایران در گفتگویی ضمن انتقاد از خرید و فروش راحت اسید در ایران گفت:«اسید نباید مثل آب خوردن در دسترس باشد، اما در حال حاضر اینطور است و هر فردی می‌تواند نسبت به خرید و تهیه اسید اقدام کند».
.
برخی قربانیان اسیدپاشی گفته‌اند که خواسته‌شان اعدام نیست و از جمله مرضیه ابراهیمی، گفته است خواستار آن است که چرخه خشونت متوقف شود نه اینکه مجازات اعدام به این مسئله ملحق شود. ابراهیمی گفت: «من شخصا نه قصاص میخواهم نه اعدام بلکه حبس ابد میخواهم. قرار نیست این چرخه خشونت ادامه داشته باشد. این افراد هم از حبس ابد بیشتر می‌ترسند».

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...