ویژه کنید
عکس و تصویر ‍ 🌀 #خاطرات_آقا_سعید |روزهایی که دکتر جلیلی ساعت ها برای نقد کارشناسانه برجام وقت میگذاشت ...

‍ 🌀 #خاطرات_آقا_سعید |روزهایی که دکتر جلیلی ساعت ها برای نقد کارشناسانه برجام وقت میگذاشت اما رسانه های زرد به او حمله میکردند!

🔸 هیچ وقت فراموش نمیکنم. روزهای سختی که #سعید_جلیلی و تیم مذاکره کننده هسته ای بعضا تا نزدیکی اذان صبح، مشغول مطالعه و تحلیل و بررسی متن برجام بودند تا شاید بتوانند با نقد صحیح و عالمانه کشور را از خسارت محض نجات دهند.

🔸 صدها ساعت جلسه با وزرا، مدیران، دیپلماتها، کارشناسان، تحلیلگران و نخبگان کشور از طیفهای مختلف برای جمع بندی و نقد و بررسی برجام برگزار شد. جلساتی که برخی روزها از شش صبح تا دو بعد نصف شب ادامه داشت.

🔸 جلیلی حاصل این تلاشها را دوازده ساعت تمام در جلسه شورای عالی امنیت ملی بیان کرد و بعد از درخواست مجلس مبنی بر ارائه نظرات در کمیسیون ویژه برجام حدودا دوازده ساعت هم در مجلس مباحثش را ارئه داد.

🔹 شاید بیراه نباشد اگر بگوییم شروطی که مجلس و شورای عالی امنیت ملی بر روی برجام گذاشتند حاصل همین تلاشها بود که منجر به روشن شدن فضا برای تصمیم گیران کشور شد.

خاطرم هست پس از جلسات کمیسیون برجام مدعیان آزادی بیان و زنده باد مخالف من، ساعتی یک تیتر علیه جلیلی در رسانه هایشان منتشر می کردند.

🔹 من و همکاران از شدت ناراحتی نشستیم و آرشیوی از این تهمتها و تخریبها را درست کردیم و به دکتر نشان دادیم. حتی نکات حقوقی آن را هم درآورده بودیم و به راحتی میتوانستیم از آنها شکایت کنیم. پس از کلی استدلال و بحث دکتر جلیلی گفت:
" اینها مسائل حاشیه ای است و ما را از مسئله اصلی دور می کند. وظیفه و تکلیف اصلی ما گفتن واقعیت برجام، کار جدی و عمیق، تولید محتوا و رساندن آن به مردم است. وظیفه ما این است که جامعه را به این فهم برسانیم که چرا باید مقاومت کرد و آمریکا قابل اعتماد نیست، چرا برجام مشکل ما را حل نمیکند و چه زیانهایی می تواند به ما برساند. پیگیری اینگونه مسائل فقط وقت ما را تلف می کند. این تیترها کارهای زرد رسانه ایست که فراموش می شود"

🔸 امروز که تیتر روزنامه اعتماد را دیدم به یاد روزهایی افتادم که اصلاح طلبان جلیلی را به باد تهمت و تمسخر می گرفتند و اصولگرایان با این توهم که ممکن است از تنور برجام نانی برایشان گرم شود و در انتخابات مجلس پیروز شوند، سکوت می کردند.
🔸 اما تیتر روزنامه اعتماد پس از شش سال نشان داد تنها گناه #جلیلی «فهم درست»، «دیدن واقعیت» و جلوتر بودنش از زمان است.
✔ ️ #آقا_سعید درست می گفت؛ آنچه امروز بیشتر در ذهن ها باقی مانده همان "تقوا" و "عقلانیتی" است که در هیاهوی آن روزها کمتر دیده شد. این معجزه تقوا و تکلیف گرایی است که مخالفانت هم بدون اینکه متوجه باشند دیروز چه گفته اند، حرف تو را تکرار کنند

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...