ویژه کنید
عکس و تصویر #کلام_وحی #روزی_یک_آیه_از_قرآن_مجید قُلْ أَ غَیْرَ اللَّهِ أَتَّخِذُ وَلِیًّا فاطِرِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ هُوَ یُطْعِمُ ...

#کلام_وحی #روزی_یک_آیه_از_قرآن_مجید
قُلْ أَ غَیْرَ اللَّهِ أَتَّخِذُ وَلِیًّا فاطِرِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ هُوَ یُطْعِمُ وَ لا یُطْعَمُ قُلْ إِنِّی أُمِرْتُ أَنْ أَکُونَ أَوَّلَ مَنْ أَسْلَمَ وَ لا تَکُونَنَّ مِنَ الْمُشْرِکِینَ
بگو: آیا #غیر_از_خدا را سرپرست خود بگیرم در حالی که او #آفریدگار_آسمان‌ها_و_زمین است او همه را طعام می‌ دهد، ولی کسی به او طعام نمی‌ دهد. بگو: همانا من مأمورم که اوّلین کسی باشم که #تسلیم_فرمان اوست. و (به من گفته شده که) هرگز از #مشرکان مباش.
نکته ها : در #شأن_نزول آیه آمده است که جمعی از اهل مکّه به #پیامبر_ص گفتند: تو به خاطر فقر، از بت‌ها دست کشیده‌ای، ما حاضریم تو را بی‌نیاز کنیم تا با ما مخالفت نکنی. این آیه نازل شد و به آنان پاسخ داده شد.
پیام ها :
1- انسان به دلیل نیازها ومحدودیّت‌ها به‌طور فطری به سراغ سرپرست وپناهگاه می‌رود، لیکن بحث اصلی بر سر آن است که به سراغ چه کسی برویم.
2- #خداوند_آسمان_و_زمین را بدون الگوی قبلی آفرید. فاطر، یعنی آفریننده مبتکر.
3- تأمین نیازها از شئون #ولایت_الهی است.
4- جز #خداوند ، همه‌ی #معبودها_و_مخلوقات نیازمندند.
5- چون خداوند هم #خالق_بشر و هم #رازق اوست و نیازهایش را برطرف می‌کند، به همین دلیل انسان باید نسبت به خدا تعبّد و ولایت‌پذیری داشته باشد.
6- #پیامبر_اکرم_ص مأمور به اظهار موضع عقیدتی خود می‌باشد.
7- رهبر باید پیشگام در آیین باشد و بالاترین درجه‌ی #اخلاص_و_تسلیم را داشته باشد.
8- پذیرش ولایت غیر خدا، شرک است.
منبع : #تفسیر_نور #استاد_حجه_الاسلام_محسن_قرائتی . جلد 2 . ص423 #گنجینه_علوی_ساوجی
@srazsaveh #قرآن_مجید #سوره_انعام_آیه14 #کلام_الهی #شف8396

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...