ویژه کنید
عکس و تصویر عفونت مثانه عفونت جهاز ادراری عفونتی است که به مجراری ادرار و یا مثانه و ...

عفونت مثانه
عفونت جهاز ادراری عفونتی است که به مجراری ادرار و یا مثانه و یا هر دوی آن ها مربوط می شود. مجاری ادرار لوله هایی است که ادرار را از مثانه به بیرون از بدن منتقل می کند.

مثانه و مجاری ادرار بخشی از سیستم ادراری را تشکیل می دهند به این علت است که عفونت مثانه عفونت جهاز ادراری نیز خوانده می شود.
منبع : www.dr-safavi.ir
علائم عفونت مثانه
اگر شما به عفونت مثانه مبتلا شده باشید در زمان ادرار در اغلب موارد احساس سوزش خواهید کرد و یا فشار یا احساس درد در قسمت پایین شکم خواهید داشت. به این شکل که شما احساس می کنید هنوز ادرارتان تمام نشده است اما علی رغم فشار ادراری بیرون نمی آید به گونه ای که ادرار شما بسیار بدبو شده و گاهی ممکن است لکه های خون در آن دیده شود.
منبع : www.dr-safavi.ir
علت عفونت مثانه
علت اغلب عفونت های مثانه باکتری است که معمولاً مثانه را از راه مجاری ادرار دچار عفونت می سازد. علل مختلفی احتمال عفونت را افزایش می سازد که علت عفونت باکتری آن زیاد تر است. عللی مانند
منبع : www.dr-safavi.ir
نخوردن آب کافی
دخول جنسی
بهداشت نامناسب
سنگ کلیه یا مثانه
حاملگی
یائسگی
دیابت قندی
ورود سموم
عیب مادرزادی
و یا استفاده از مواد شیمیایی .
عفونت مثانه در زنان بیشتر از مردان شایع است زیرا مسیر مجاری ادراری زنان کوتاه تر است و این امر باعث می شود ورود باکتری از بیرون به مثانه راحت تر انجام شود حتی زمانی که مثانه تحت کشش یا تماس با سرمای بیرون باشد ممکن است باعث عفونت شود .عفونت مثانه دارای درد شدید و آزاردهنده است اما به خوبی قابل درمان است پزشک ممکن است با تجویز آنتی بیوتیک سرعت و رشد باکتری در مثانه را ترمیم و ناراحتی از عفونت مجاری ادرار و ادرار و لگن را کاهش دهد .
منبع : www.dr-safavi.ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...