ویژه کنید
عکس و تصویر #جنگ ! به استناد آیه زیر اگر در جامعه ای مردم به کارهای خداپسندانه مشغول ...

#جنگ !
به استناد آیه زیر اگر در جامعه ای مردم به کارهای خداپسندانه مشغول باشند، خداوند در راستای حمایت از بندگان که اهل اعمال صالح هستند ( مسجد، صومعه، دیر نماد و پایگاه اعمال صالحانه شناخته می شوند) خشم سران قدرت و سایر متجاوزان را با هم دفع می کند.
شاید پرسیده شود در کشورهایی که جنگ شد و اماکن مذهبی از قبیل مساجد نابود شدند چرا خداوند به یاری آنها نه شتافت! پاسخ در چگونه عملکرد مومنان است، اگر آنها خداوند را یاری میکردند، (به عنوان مثال یاری محرومان به معنی یاری خداوند است. امر به نیکوکاری یاری خداوند است و ..) دچار نابودی نمی شدند.


( الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِم بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ ۗ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا ۗ وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ )

الحج (40) Al-Hajj

(همان) کسانی که به ناحق از دیارشان رانده شدند؛ جز اینکه می گفتند:« پروردگار ما الله است». و اگر خداوند بعضی از مردم را به (وسیله ی) بعضی دیگر دفع نمی کرد، بی گمان دیرها(ی راهبان) و کلیساها(ی مسیحیان) و کنشتها(ی یهودیان) و مساجدی که نام خدا در آنها بسیار برده می شود؛ ویران می گردید، و مسلماً خداوند یاری می کند کسی که (دین) او را یاری دهد، بی گمان خداوند قوی پیروزمند است.

( #محمد )

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...