ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 چند ورق از انچه در کوی دانشگاه گذشت... بازخوانی حوادثِ فتنه کوی دانشگاه ۲ ...

🔴 چند ورق از انچه در کوی دانشگاه گذشت... بازخوانی حوادثِ فتنه کوی دانشگاه ۲

🔺 هنوز ساعاتی نگذشته است که افراد جدیدی از خارجِ دانشگاه، به حلقه‌ی تجمع کنندگان ملحق میشوند. از همان جا زمینه برای آشوب و خرابکاری، فراهم می‌شود. این افراد اقدام به پرتاب اشیاء به سمت نیروهای انتظامی می‌کنند. یکی از پرسنل نیروی انتظامی توسط دانشجویان به گروگان گرفته می‌شود.
نیروی انتظامی جهت آزاد کردن نیروی خود وارد عمل می‌شود. به‌تدریج، درگیری‌ها شدیدتر شده و نیروی انتظامی وارد کوی دانشگاه می‌شود.

🔹 درگیری‌ها که از نیمه‌شب آغاز شده بود، تا صبح روز جمعه ادامه می‌یابد و افراد نقابدار مستقر در کوی و پشت‌بام‌های با پرتاب سنگ و سردادن شعارهایی علیه ارکان نظام، درصدد تهییج دانشجویان از یک سو و تحریک نیروهای انتظامی و از سوی دیگر برمی‌آیند.

🔺 ساعت ۱۱ صبح، بالاخره جلسه شورای تأمین استان در تشکیل می‌شود. ظهر روز جمعه به نیروهای انتظامی دستور داده می‌شود که از صحنه خارج شوند.

🔹 مجید انصاری، موسوی لاری، مصطفی معین، فائزه هاشمی، خانم کروبی، مصطفی تاج‌زاده، عبدالله نوری، اکبر گنجی، ابراهیم اصغرزاده و... بهانه ابراز همدردی با دانشجویان وارد کوی دانشگاه می‌شوند.

🔺 با وجود خروج نیروی انتظامی اما هنوز فضای دانشگاه متشنج است. سخنرانی افراد فوق‌الذکر در کوی، آتش خشم دانشجویان را شعله‌ور میسازد و سازماندهی جدیدی از افراد خارج دانشگاه را برای خروج از کوی و ادامه‌ی آشوب‌ها فراهم می‌آورد. از جمله ضرب و شتم مردم و ایراد خسارت به اموال عمومی، درگیری‌ با نیروهای انتظامی و توهین به مسئولین بلندپایه نظام و...

🔹 شب هجدهم تیرماه 78، دانشگاه تهران آبستن هرگونه حوادثی است. ضد انقلاب با ورود در کوی و نفوذ بین جمعیت دست به اقدامات خشونت آمیز میزند و همزمان عده‌ای دیگر از عناصر آنها به دانشگاه هجوم می‌آورند، مشارکتی‌ها و اوپوزیسیون حکومتی با شایعه پراکنی، شهید سازی و سخنرانی‌های تحریک امیز و آکنده از دروغ، در تنور احساسات میدمد تا در روز بعد، حوادث غم‌اگیز دیگری رقم بخورد.

🔺 صبح شنبه، 19 تیر78، روزنامه‌های زنجیره‌ای برای تکمیل رکن اول آشوب وارد عمل میشوند. روزنامه خرداد تیتر میزند«کوی دانشگاه به خون کشیده شد» و روزنامه نشاط با تیترِ«گزارش ویژه از درگیری‌های خونین» با هدف کامل کردن توطئه‌ی #کشته_سازی در کوی دانشگاه، ایفای نقش میکند!
#بسیج_سایبری

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...