ویژه کنید
عکس و تصویر ☆محققان این تحقیق جدید از همین موضوع برای دستکاری مدل اصلی استفاده کردند. آن ها ...


☆محققان این تحقیق جدید از همین موضوع برای دستکاری مدل اصلی استفاده کردند. آن ها جهانی را شبیه سازی کردند که توسط ماده تاریک با خواص مختلف پر شده بود، سپس هاله های ماده تاریک به دست آمده از این شبیه سازی را با ساختار شناخته شده کهکشان راه شیری و کهکشان های موجود در مدارش را با یکدیگر مقایسه کردند تا ببینند چقدر شباهت دارند.
☆آن ها متوجه شدند برای اینکه مدل به دست آمده و مشاهدات واقعی تشابه داشته باشند، ماده تاریک باید از آن چه تصور می شود سبک تر و گرم تر باشد، که در نتیجه سرعت حرکتش هم بیشتر می شود.علاوه بر این معلوم شد واکنش پذیری آن با ماده عادی تا هزار برابر از آن چه قبلاً تصور می شد کمتر است. احتمالا دلیل بی نتیجه بودن تمام آزمایشاتی که تاکنون برای یافتن این ماده انجام شده اند نیز همین است.
☆ایتان نادلر»، نویسنده اصلی این تحقیق می گوید: «آن چه کار را هیجان انگیز می کند این است که تحقیق ما مشاهدات کهکشان های کم نور و تئوری های مربوط به رفتار ماده تاریک در روزهای اولیه جهان را به زیبایی مرتبط می کند. این تحقیق بسیاری از قطعات را به یکدیگر متصل می کند و با این کار، اطلاعاتی بسیار مهم درباره ماهیت ماده تاریک در اختیارمان می گذارد. با اینکه همچنان نمی دانیم ماده تاریک چیست، این تحقیق دامنه احتمالات درباره اینکه این ماده واقعا چه چیزی می تواند باشد را محدود تر می کند.»

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...