ویژه کنید
عکس و تصویر #هفته_جهانی_تغذیه_با_شیر_مادر امروز اولین روز از هفته جهانی تغذیه با شیر مادر هست. تاکید شعار امسال ...

#هفته_جهانی_تغذیه_با_شیر_مادر

امروز اولین روز از هفته جهانی تغذیه با شیر مادر هست. تاکید شعار امسال بر حمایت از مادران شیرده و توانمندسازی اونها برای تغذیه کودکشون در محیطی امن و آروم هست.

اگر مادر و فرزند در سلامت کامل باشن، بهترین و سالم‌ترین شیوه برای تغذیه کوچولوی تازه متولد شده، شیر مادر هست. چون تغذیه با شیر مادر از انواع سوء تغذیه جلوگیری می‌کنه، به نوعی امنیت غذایی نوزاد رو تامین می‌کنه، میزان مرگ و میر مادر و کودک رو کاهش میده و خطر ابتلا به اضافه وزن و چاقی رو حدود 10 درصد کاهش می ده.

تعذیه با شیر مادر امن‌ترین و مطلوب‌ترین روش تغذیه شیرخواران حتی در زمان بحران هست.
برای کسانی که امکان شیردهی دارن تغذیه کودک تا 6 ماهگی بسیار ضروری و حیاتی هست و از شش ماهگی به بعد به خاطر استفاده از غذای کمکی میزان شیردهی به مرور کاهش پیدا می‌کنه، اما نباید قطع بشه.

برای کسانی که امکان تغذیه کودک با شیر خودشون رو ندارن ذکر این نکته مهمه که شیردهی بخشی از فرایند مادری کردن هست، نه همه اون. در درجه اول حضور روانی، برقراری ارتباط چشمی، تغذیه بدون اضطراب، محیط امن و پر از عشق و آرامش هست که مغذی بودن یک مادر رو تعریف میکنه. پس اگر به هر دلیلی از امکان ارائه شیر خودتون به فرزندتون محروم هستین خودتون رو سرزنش نکنین، غصه نخورین و تمرکزتون رو روی رابطه عاطفی قوی با فرزندتون ببرین.

هر بچه‌ای در درجه اول به یک مادر سرشار از زندگی، و در دسترس از نظر روانی نیاز داره، چه با شیر مادر تغذیه بشه چه با شیر خشک.

#بخون #شیردهی #شیر_مادر #هفته_جهانی_شیر_مادر #بارداری #نوزاد #نوپا #کودک #مراقبت #روانشناسی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...