ویژه کنید
عکس و تصویر 💥 تشییع مظلومانه شهید محمود صارمی و روایتی ناگفته 🔰 روز 17 مرداد ماه روز ...

💥 تشییع مظلومانه شهید محمود صارمی و روایتی ناگفته

🔰 روز 17 مرداد ماه روز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و جمعی از دیپلمات های مظلوم ایران در مزار شریف افغانستان است.

✔ ️حجت صارمی برادر آن شهید بزرگوار
پس از گذشت 21 سال از آن جنایت و شهادت مظلومانه، در گفتگو با روزنامه همشهری از ناگفته های تشییع شهید محمود صارمی می گوید:

🔹 فشارهای جامعه بین‌المللی و دولت وقت موجب شد تا پیکر ۹ شهید از مزارشریف به کشور برگردانده شود. ‌پیکرهایی که از داخل یک گور جمعی درست پشت دیوار کنسولگری پیدا شد. پیکر‌های به خون و خاک آغشته‌ای که قابل شناسایی نبود.
🔹 حجت صارمی خاطراتی را مرور می‌کند که گواه مظلومیت این شهداست به‌‌ویژه روایت تشییع پیکر شهید صارمی که اشک را روی‌گونه برادر سرازیر می‌کند.

🔹 آقا حجت می‌گوید: «پیکر را به بروجرد بردیم. مردم بروجرد سنگ تمام گذاشتند. خانه‌های شهر خالی شده بود. همه شهر زیر تابوت شهید را گرفته بود تا به گلزار شهدا ببرند. پیکر شهید به خاک سپرده شد.»

🔹 برادر سکوت می‌کند و نگاهش با شعاع آفتاب تند و تیز ظهر تابستانی که روی دیوار بلوک‌های سیمانی شهرک اکباتان نشسته گره می‌خورد و می‌گوید: «البته چند روز بعد متوجه شدیم این پیکری که دفن کردیم، محمود نیست. پیکرها درست شناسایی نشده بود. ماجرا در سکوت خبری ماند. حتی به خانواده هم نگفتم. پس از شناسایی پیکر برادرم شبانه با یک تیم محافظ به قبرستان بروجرد رفتیم. چقدر غریبانه بود. چند نفری ایستادیم و برایش نماز خواندیم. همیشه می‌گویم برای اسم شهید محمود صارمی تشییع جنازه بزرگی گرفته شد ولی پیکرش در مظلومانه‌ترین حالت به خاک سپرده شد. راستش این واقعه را تا به حال جایی نگفته بودم.»

لینک عضویت اینجاست👇
https://t.me/joinchat/AAAAAFX8TFHZXlQgLaMuWA

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...