ویژه کنید
عکس و تصویر ⁉ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) برای رسیدن به چه اهدافی مأمور شده بودند ⁉ 🔰 #حضرت_استاد_غفاری (حفظه‌الله) ...

⁉ اهل‌بیت (علیهم‌السلام) برای رسیدن به چه اهدافی مأمور شده بودند ⁉

🔰 #حضرت_استاد_غفاری (حفظه‌الله) :

🔴 اگر بگوییم که ائمه هدی (علیهم‌السلام) فقط یک سلسله نمازها را به ما یاد داده اند، این جفا در حق ایشان است؛ چرا که اگر ائمه آمده اند تا به ما بگویند این را بگو، این سوره را این‌طور بخوان، این رکوع و سجده را این‌طور انجام بده، لازم نبود حضرت علی و اولاد طاهرینش (علیهم‌السلام) با این عظمت بیایند و این‌ها را ابلاغ کنند؛ بلکه یک آدم عادی هم می‌توانست این‌ها را بگوید!!!

🔵 دیگر احتیاجی نداشت که خدا، اهل‌بیت (علیهم‌السلام) را با آن جایگاه بلند و نورانی‌شان به دنیا بفرستد! ابلاغ یک سری احکام، آیا پیغمبر و علی می‌خواهد؟ یک طلبه‌ی تحصیلکرده هم می‌تواند این احکام را ابلاغ کند! پس چه لزومی به آمدن رسول گرامی اسلام (ص) با این عظمت است؟! چرا علی (علیه‌السلام) باید بیاید؟! چرا زهرا (سلام‌الله‌علیها) باید بیاید؟ این همه سرمایه گذاری و خرج کردن چه معنایی دارد؟! خدا چه می‌خواهد به من و شما بگوید؟!

1⃣ محبت :
♥ اگر کسی قدری دلش باصفا باشد، این مطلب را خوب درک می‌کند که خدا، به خاطر محبتی که به ما دارد، اهل بیت (علیهم‌السلام) را برای هدایت و دستگیری ما فرستاده است؛ یعنی خدا برایمان سنگ تمام گذاشته است تا محبتش را به ما نشان بدهد. اگر می‌خواهی محبت خدا را نسبت به خودت بفهمی، ببین که چه عطایایی به تو ارزانی فرموده است! ببین که خدا ائمه هدی (علیهم‌السلام) را بـــرای هـــدایت تـــو فرستاده است. خدا آنان را با آن همه عظمتی که دارند، مأمور کرده تا ما را تربیت و راهنمایی کنند و به قرب خاصّ الهی برسانند.....!!

2⃣ قابلیت وجودی ما ؛
⁉ حالا سؤال دیگری مطرح می‌شود که مگر "من" که هستم و چه قابلیتی دارم که خدا، اهل‌بیت (علیهم‌السلام) را برای من و امثال من فرستاده است؟! به عبارت دیگر چرا خدا برای ابراز محبتش به ما اینقدر سرمایه گذاری کرده و از اهل‌بیت (علیهم‌السلام) مایه گذاشته است؟!

✅ معلوم می‌شود که اگر ارزش و قابلیت بالایی نداشتیم، پروردگار متعال یک فرد فسقلی مثل خودمان را می‌فرستاد و می‌گفت: برو این پیام ها را ابلاغ کن که اینطور نماز بخوانند؛ اینطور روزه بگیرند و... ولی وقتی اهل‌بیت (ع) با آن عظمت ، مأموریت پیدا کردند که برای هدایت ما بیایند، معنی اش این است که قابلیت و استعدادی در وجود ما هست که تنها می‌تواند توسط این بزرگواران شکوفا شود. لذا عظمت اهل‌بیت (ع) نشان از قابلیت وجودی تک تک ما دارد. اهل‌بیت (ع) آمده اند ما را بر سر سفره‌ی معنوی و توحیدی خودشان ببرند...می‌خواهند ما را هم از این وضع نجات دهند و به خودشان ملحق نمایند...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...