ویژه کنید
عکس و تصویر با خبر شدم دانشمند مسلمان شده ی فرانسوی، امروز در حادثه ای از دنیا رفتند. ...

با خبر شدم دانشمند مسلمان شده ی فرانسوی، امروز در حادثه ای از دنیا رفتند.
پروفسور کریستیان «بونو»ِ فرانسوی ، که پس از اسلام آوردن و شیعه شدن نام خود را «یحیی علوی» گذاشته است.
می گفت: یک شُک باعث می شود که احساس کنی این چیزی که داری دیگر جوابگویت نیست...

قرآن را کتاب عجیبی می دانست و با استناد به خود آیه قرآن کریم، می گفت: خداوند خودش فرموده است: اگر این قرآن را بر کوه نازل می کردیم از عدم قابلیت نمی توانست تحمل کند و فروپاشی می شد. (او قرآن را به زبان فرانسه ترجمه کرده است). می گفت: اسلام به تضادهای ذهنی اش پاسخ داده. او به معنویت عقل گرا و عقلانیت معناگرا رسیده و بجای دوگانگی هایش به وحدت دست یافته است.
تاسف می خورد که زمانی که امام خمینی در فرانسه بوده ایشان را نمی شناخته چون چهره ای که از ایشان آنجا معرفی می کردند فقط یک مرد سیاسی بوده است. در دانشگاه سوربن پاریس با دو کتاب از امام خمینی آشنا شده است که به زبان عربی و از لبنان! به آنجا رسیده بوده است.

«شرح دعای سحر» و «مصباح الهدایه الی الخلافه و الولایه». می گفت: تمام تصورش این بوده که حتما کتابی تماما سیاسی است. اما با کمال تعجب می بیند کتاب عرفانی ـ فلسفی است و تعجبش زمانی بیشتر می شود که می فهمد امام خمینی این کتاب را در سن 27 سالگی! نوشته است. می گفت: اگر کسی خیلی با استعداد هم باشد باز در این سن یک طلبه جوان است، این جامعیت که در آموزش های اهل بیت سلام الله علیهم پیدا می شود بهترین نمونه و انعکاسش نه فقط در این زمان ما بلکه حتی در این قرن های غیبت کبری یعنی این مدت زیاد در کسی بیشتر از شخصیت امام خمینی ندیده است.

تصمیم می گیرد درباره ی چهره تحریف شده ی امام خمینی در غرب بنویسد که محصولش کتابی با عنوان « امام خمینی عارف ناشناخته قرن بیستم» به زبان فرانسه می شود. برای تدوین رساله دکتری به ایران می آید اما در مشهد و در جوار حرم امام رئوف 15 سال ماندگار می شود. در حال حاضر در فرانسه برای فوق دکترا در زمینه «حکمت متعالیه ملاصدرا» به شکل موقت ساکن است...

پ.ن: دوست داشتم به ایشان بگویم ایران هم دست کمی از غرب ندارد و امام خمینی بیشتر با شخصیت انقلابی و سیاسی اش آن هم نه آن طور که باید، شناخته شده است. دوست داشتم به ایشان بگویم ما مردمی هستیم که آنچه خود داریم بعضا ز بیگانه تمنا می کنیم... الان اگر سری به بازار کتاب بزنید خرید و فروش کتابهای عرفانی بی ریشه و کتب روان شناسی خارجی، پر رونق است اما کتاب بی نظیر اخلاقی «چهل حدیث» امام خمینی که وصل به منبع وحی است که علمای اخلاق می گویند در مقابل سایر کتب اخلاقی، چون نور خورشید در مقابل نور شمع است حتی بین بسیاری از مذهبی ها گمنام و ناشناخته مانده است...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...