ویژه کنید
عکس و تصویر دو گلدسته بعضی گفته‌اند که این دو جوان عبدالله و عبدالرحمن غفاری بوده‌اند و برخی ...

دو گلدسته

بعضی گفته‌اند که این دو جوان عبدالله و عبدالرحمن غفاری بوده‌اند و برخی گفته‌اند این دو جوان جاهد بوده‌اند با نام‌های سیف بن حارث بن سریع و مالک بن عبدالله سریع.
به هر حال فرقی نمی‌کند؛ آنچه مهم است ادبی است که میان دو جوان کربلایی، دو جوان عاشورایی و مولایشان - و مولایمان - حسین(ع) جاری گشته.

از قرائن چنین برمی‌آید که زمان ظهر عاشورا است، در گیرودار جنگ و دفاع، دو پسر عمو در مقابل حسین(ع) زمین ادب می‌بوسند و عرضه می‌دارند:
السلام علیک یا ابا عبدالله! ما آمده‌ایم که در محضر تو عزیز شربت شهادت بنوشیم. عشق و آرزویمان این است که دفاع کنیم از تو نازنین و کشته شویم پیش پای تو آقا!
امام حسین(ع) - عالم به فدایش - بر آنها دیده مهر می‌گشاید، سلام‌شان را به گرمی پاسخ می‌دهد و می‌فرماید:
"مرحبا بکما! ادنوا منی!" خوش آمدید عزیزان من! آفرین بر شما! پیش بیایید، نزدیکتر و آن دو را - چون باغبان، دو گل را - در آغوش می‌‌گیرد و می‌بوسد و می‌بوید.
... و ناگهان حباب بغض این دو در آغوش حسین(ع) می‌ترکد و دوشانه حسین(ع) از اشک چهار چشم تر می‌شود و آنچه می‌آید اشک نیست که باران بی امان بهاری است. انگار راه کلام بسته شده است و جای آن را هم سیلاب اشک گرفته است.
ادامه دارد...
🌸 لطفا ادامه را در پست بعدی بخوانید🌸
http://wisgoon.com/pin/27226251/

📗 #ادب_در_کربلا
📝 ️ #سید_مهدی_شجاعی
#بریده_ای_از_کتاب #پیام_عاشورا #یا_حسین #یاحسین #امام_حسین #اباعبدالله_الحسین #کربلا #عاشورا #تاسوعا #شهادت #علمدار_کربلا #ابوالفضل_العباس #حضرت_امام_حسین #حضرت_ابوالفضل #محرم #اربعین #عزاداری #عزاداری_محرم #سالار_شهیدان

کانال تلگرام 🌸 مهر بانو ۲۰۱۸🌸
https://t.me/joinchat/AAAAAEZCXhtYKvSlLlU1Cw

اینستاگرام و تلگرام من: @MehrBanooo_2018

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...