ویژه کنید
عکس و تصویر دو ماهی بر خاک... اگر نهایت زن بودن و اوج مقام زن، نیل به مرتبه ...

دو ماهی بر خاک...

اگر نهایت زن بودن و اوج مقام زن، نیل به مرتبه مردانگی بود، می‌گفتیم زینب سلام الله علیها اوج مردانگی است؛ اما چنین نیست، آسمان پرواز این دو متفاوت است. تضاد نیست؛ رقابت نیست؛ تفاوت است.

چنین نیست که عالم زن، عالمی باشد پایین‌تر از عالم مرد و اوجش تازه ابتدای مردانگی باشد.
عالم زنان نیز مانند عالم مردان، آسمانی دارد، خورشیدی، ماهی و ستارگانی. خورشید این آسمان بی تردید زهرا سلام الله علیها است و ماه آن، زینب است که پس از به قتلگاه افتادن خورشید، در آسمان تیره جهان درخشید تا مسیر، بی جهت و طریق و راه، تاریک و بی‌رهرو نماند.
مادری اوج مقام زنانگی است و زینب، سدره نشین مرتبه مادری است.
و اما...
فرزندان زینب سلام الله علیها، «عون» و «محمد» که هر دو را به میدان کربلا آورده است. این ایثار اگرچه تمامی دارایی زینب است اما همه مساله این نیست که نگاهی بس عظیم و عمیق می‌طلبد.

زینب در عاشورا مادر همه‌ی جوانان است و تیمارگر تمامی مجروحان و غمخوار همه‌ی کشتگان...
وقتی علی اکبر(ع) از اسب بر زمین می‌افتد و می‌غلتد، این زینب است که جامه می‌درد و روی می‌خراشد و با فریاد «مادر! مادر!»، خود را بر جنازه او می‌افکند و اشک مادرانه می‌ریزد.
وقتی سر و روی قاسم دلاور با خاک آشنا می‌شود، اولین سایه مهری که بر بالای خویش گسترده می‌بیند، مهربانی زینب است با نوای آرام بخش:
مادرم! عزیزم! فرزندم!
و اولین زلال کوثری که با گونه خویش می‌چشد، اشک حیات آفرین زینب است با ترانه و ترنّم:
پسرم! نازنینم! پاره جگرم!
و نه فقط علی اکبر و قاسم، که علی اصغر و عبدالله و هر جوان و نوجوان و کودکی که در خاک عاشورا به خون می‌غلتد، زینب را مادرانه بالای سر خویش می‌بیند و آخرین رهتوشه مهر را، برای سفر از او می‌ستاند.

حال دو جوان، دو سرو، دو رعنا، دو ماهی بر خاک می‌تپند، اما حضور هیچ دست مادرانه‌ای را حس نمی‌کنند که از این سو به آن سویشان کند، غبار از چشمانشان بسترد و خون از چهره‌هایشان کنار بزند.

لطفا ادامه را در پست بعدی بخوانید👇
http://wisgoon.com/pin/27226319/
#زینب_کبری #عقیله_بنی_هاشم #حضرت_زینب #بانوی_کربلا #عکس_نوشته #پیام_عاشورا #حق #باطل #سخن_بزرگان #سخن #یا_حسین #یاحسین #امام_حسین #اباعبدالله_الحسین #کربلا #عاشورا #تاسوعا #شهادت #علمدار_کربلا #ابوالفضل_العباس #حضرت_امام_حسین #حضرت_ابوالفضل #حضرت_عباس #محرم #اربعین #عزاداری #عزاداری_محرم #سالار_شهیدان

کانال تلگرام 🌸 مهر بانو ۲۰۱۸🌸
https://t.me/joinchat/AAAAAEZCXhtYKvSlLlU1Cw

اینستاگرام و تلگرام من: @MehrBanooo_2018

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...