ویژه کنید
عکس و تصویر حسین(ع) سیاستمداری نیست که به خاطر شرابخواری و سگبازی یزید، با او درگیری پیدا کرده ...

حسین(ع) سیاستمداری نیست که به خاطر شرابخواری و سگبازی یزید، با او درگیری پیدا کرده باشد و این حادثه غم‌انگیز اتفاق افتاده باشد!
او وارث پرچم سرخی است که از آدم، همچنان دست به دست، بر سر انسانیت می‌گردد و اکنون به دست او رسیده است... این پرچم را دست به دست، به همه راهبران مردم و همه آزادگان عدالتخواه در تاریخ بشریت سپرده است... در آخرین لحظه پرچم را از دست بگذارد به همه نسل‌ها و در همه عصرهای فردا فریاد بر آورد که:
«آیا کسی هست که مرا یاری کند؟»
- حسین(ع)، در اتصال به آن تسلسل نهضتی که در تاریخ ابراهیمی وجود دارد معنی می‌دهد و باید معنی شود و انقلابش باید تفسیر و توجیه گردد. به صورت مجرد حسین(ع) را در تاریخ مطرح کردن و جنگ کربلا را، به صورت یک حادثه تاریخی مجرد عنوان کردن و آن را از پایگاه تاریخی و اجتماعی‌اش جدا کردن، موجب می‌شود که، آن‌چه را معنی ابدی دارد و همواره زنده است، به صورت یک حادثه غم‌انگیز گذشته در بیاوریم، چنان که درآوردیم و در برابرش فقط بگرییم چنان که می‌گرییم!
- این که حسین(ع) همه عزیزانش را در خون می‌بیند و جز دشمن کینه‌توز و غارتگر در برابرش نمی‌بیند، فریاد می‌زند که آیا کسی هست که مرا یاری کند و انتقام کشد؟ هل من ناصر ینصرونی؟ مگر نمی‌داند که کسی نیست که او را یاری کند و انتقام گیرد؟
این سوال، سوال از تاریخ فردای بشری است و این پرسش از آینده است و از همه ماست و این سوال انتظار حسین(ع) را از عاشقان بیان می‌کند و دعوت شهادت او را به همه کسانی که برای شهیدان حرمت و عظمت قائلند اعلام می‌نماید.

📗 #حسین_وارث_آدم
✏️دکتر #علی_شریعتی
#بریده_ای_از_کتاب
#دکتر_شریعتی #سخن_بزرگان #سخن #پیام_عاشورا #حق #باطل #یا_حسین #یاحسین #امام_حسین #اباعبدالله_الحسین #کربلا #عاشورا #تاسوعا #شهادت #علمدار_کربلا #ابوالفضل_العباس #حضرت_امام_حسین #حضرت_ابوالفضل #حضرت_عباس #محرم #اربعین #عزاداری #عزاداری_محرم #سالار_شهیدان

کانال تلگرام 🌸 مهر بانو ۲۰۱۸🌸
https://t.me/joinchat/AAAAAEZCXhtYKvSlLlU1Cw

اینستاگرام و تلگرام من: @MehrBanooo_2018

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...