ویژه کنید
عکس و تصویر من دارای ویتامین‌های A، B1، B2، C پروتئین، چربی، قند، حاوی مقدار زیادی فسفر، کلسیم ...

من دارای ویتامین‌های A، B1، B2، C پروتئین، چربی، قند، حاوی مقدار زیادی فسفر، کلسیم می باشم. به خاطر داشتن مقدار فسفر و کلسیم بالا، یکی از میوه‌هایی هستم که در تشکیل استخوان و اسکلت بدن مؤثر می باشم. و به دلیل داشتن منیزیم، در فعالیت ماهیچه‌ها، دستگاه گوارش و دستگاه عصبی مؤثر هستم.
خواص من مثل سایر مرکبات است و علاوه بر عناصر مفیدی که آن‌ها دارند مقداری هم شبه کلر، برم دیده می‌شود و به همین جهت در لطیف کردن پوست دست و صورت بهتر از سایر برادرانم عمل می‌کنم.
نوع شیرین من در تسکین اعصاب اثر بیشتری دارد عده‌ای مرا به جای پرتغال سلطان مرکبات و شاه میوه زمستانی می‌نامند.
من از جمله میوه‌هایی هستم که برای قلب و معده مقوی بوده و به‌عنوان یک اشتهاآور طبیعی برای بیماران کم‌اشتها و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، تجویز می‌شوم.
مصرف من به افرادی که مبتلا به سرفه‌های خلط‌دار هستند، بسیار توصیه می‌شود. من همانند شربت اکسپکتورانت خاصیت خلط‌آور دارم و موجب تخلیه اخلاط موذی از گلو و کاهش سرفه‌های بیمار می‌شوم.
افرادی که دچار مسمومیت با الکل می‌شوند می‌توانند این مسمومیت را با نوشیدن آب من برطرف کنند. خاصیت سم‌زدایی من به بیمار کمک می‌کند تا خیلی سریع بر مسمومیت و ضعف خود غلبه کند.
اگر به فشار خون مبتلا هستید، نوشیدن آب من به شما کمک می کند تا فشار خون خود را کاهش داده و آن را کنترل کنید.

زیاده روی در خوردن هر چیز ضررهایی هم دارد، من نیز از این امر مستثنا نیستم و مصرف بیش از پنج عدد از من در روز ممکن است دردسر آفرین باشد.
افراط در مصرف من موجب افزایش گاز روده شده و ناراحتی‌های گوارشی برای مصرف‌کننده به همراه می‌آورد.
از آن جهت که راحت‌ترین میوه برای خوردن هستم و پوست من به سادگی جدا می‌شود بیشتر توسط بچه‌ها خورده می‌شوم. بنابراین باید مراقب بچه‌ها بود زیرا مصرف بیش‌ازاندازه من آن‌ها را به اسهال و کندی عملکرد روده‌ها مبتلا می‌کند.
#بخون

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...