ویژه کنید
عکس و تصویر استویا یک شیرین کننده طبیعی استویا ربادیانا برتونی بومی شمال شرقی پاراگوئه می باشد همچنین ...

استویا یک شیرین کننده طبیعی

استویا ربادیانا برتونی بومی شمال شرقی پاراگوئه می باشد همچنین در همسایگی بخش هایی از برزیل و آرژانتین می روید. کشت آن به طور گسترده در مناطق دیگر جهان شامل کانادا، و بخش هایی از آسیا و اروپا اتفاق می افتد. این گیاه یک گیاه طبیعی شیرین، گونه ای نسبتا چند ساله بوته ای و کوتاه قد از خانواده Compositae asteraceae و بدین لحاظ مرتبط با آفتاب گردان می باشد.
عوامل ایجاد کننده طعم شیرین
در حال حاضر استویا به دلیل میزان بالای دی ترپن های شیرین حدود 20-4 % در ماده خشک برگ به خوبی شناخته شده است. برگهای این گیاه منبع ای از چند گلیکوزید دی ترپنی با مزه شیرین میباشد. شیرین کننده های طبیعی برگ های استویا به نام گلیکوزید های استویول، دی ترپن هایی هستند که ایزوله می شوند و تحت عنوان استویوزید، استویول بیوزید، ربادیوزید A، B، C، D، E، F و دو کلوزید A تشخیص داده شده اند.

ویژگی ها و کاربرد استویا

استویوزید یکی از گیکوزیدهای استویا، حدود 300 بار شیرین تر از ساکارز است و می تواند به طور اختصاصی برای افرادی که از چاقی رنج می برند، بیماری دیابت، بیماری قلبی و پوسیدگی دندان مفید می باشد.

استویوزید خالص می تواند تعداد باکتری های بیماری زایی همچون باسیلوس سرئوس، کلبسیا پنومنی و سودوموناس آنروژینوزا که از عوامل مهم بیماری های قابل انتقال از غذا هستند را کاهش دهد.

با وجود منشا طبیعی استویوزید مطالعات سم شناسی نشان داده است که استویوزید اثرات سرطان زایی، جهش زایی و آلرژی زایی ندارد و از آنجایی که استویول چربی دوست است سریع به سیستم گردش خون جذب می شود.
#پژوهشکده_گیاهان_دارویی #استویا #شیرین_کننده_طبیعی #درمان_دیابت #بیماریهای_قلبی #پوسیدگی_دندان #قند_طبیعی #گیاهان_دارویی #داروهای_گیاهی #کلوچه #تیم_تحقیقاتی_رازی
📲 ۰۹۱۳۶۱۶۷۹۶۵

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...