ویژه کنید
عکس و تصویر رابطه را نگه داشتن به چیزی بیشتر از شباهت‌ها نیاز دارد. سلیقه‌ی مشابه میتواند به ...

رابطه را نگه داشتن به چیزی بیشتر از شباهت‌ها نیاز دارد. سلیقه‌ی مشابه میتواند به داشتن لحظاتِ عمیق کمک کند اما رابطه‌های طولانی و صمیمانه بیشتر از شباهت‌ها به فهمِ تفاوت‌ها نیاز دارد.
آنچه که بیشتر میتواند به بقای رابطه کمک کند فهمیدن و درک کردن تفاوت‌های آدمی دیگر است. تفاوت سلیقه، انتخاب، دوست و نظر.
در درک کردنِ تفاوت‌هاست که ما میتوانیم عمقِ یک آدم را حس کنیم. اینکه چقدر در تفاوت‌ها میتواند صبور باشد و همراهی کند. اینکه چقدر میتواند احترام بگذارد و عشق بورزد هم به تفاوت‌ها و هم به شباهت‌های آدم رو‌به‌رویش.
خودتان را از یک رابطه ی آرام و طبیعی دور نکنید با توهمِ داشتنِ یک رابطه‌ی بی‌نقص و پیدا کردنِ یک آدم ایده‌آل.
آدم‌های امن و ماندگار معمولا همان‌هایی هستند که در قضاوتِ اولمان معمولی و فاقد جذابیت ارزیابی میشوند. و هرچقدر پخته‌تر و بزرگتر میشویم متوجه میشویم تمام این سالها قضاوت‌ها و توهم‌هایمان، ما را از آدمهای امن دور کرده است.
برای کشف آدمها صبور باشید و از قضاوت‌های درونی‌تان دور شوید. برچسب معمولی بودن یک ویژگیِ اجتماعیِ قدیمی ‌ست که سعی میکرده به بعضی آدمها به علت داشتن صفت‌ها و موقعیت‌هایی برتری بدهد. موقعیت‌هایی مانند تحصیلات و پولدار بودن و صفت‌هایی مانند لاغر و بلوند بودن!
در نهایت ما میبینیم آدمهایی که راحت‌تر انتخاب کرده اند و با معمولی بودن خودشان و شریکشان کنار آمده اند، جذابیت‌های جالبی در نظرِ دیگران پیدا کرده اند که شاید در فرمِ از پیش تعیین شده‌ی قضاوت‌های اجتماعی نگنجد.
در روابط انسانی برتری و کهتری وجود ندارد. در روابط صمیمانه‌ی انسانی آنچه به واقع عشقِ سالم «تولید» میکند توجه و درکِ تفاوت‌ها و احترام به آزادی و خلوت‌های مناسب است. هر آنچه بیشتر از این باشد آلوده به توهم و رویا‌ست و هیچگاه آلوده شدن به افسانه‌ها و باور‌های اشتباه رابطه‌ها را نگاه نداشته است. بدانیم که انسان موجودی ناراضی و مضطرب است که با مدام به دست آوردن میخواهد اضطراب و نارضایتی‌اش را کم کند. بدانیم و اگاه باشیم به نقص در وجودِ انسان! شاید با دانستنِ بیماری‌مان، غرورمان کمتر شود و بیشتر به معمولی بودنمان ایمان بیاوریم و شاید همین آگاه بودن به بیماربودنمان، روزی نجاتمان دهد.
#پونه_مقیمی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...