ویژه کنید
عکس و تصویر ✔ پس از آنکه #یوسف، یعقوب نبی و برادرانش را به مصر برد با آنها ...

✔ پس از آنکه #یوسف، یعقوب نبی و برادرانش را به مصر برد با آنها #زندگی کرد تا اینکه یعقوب از دنیا رفت. یوسف بنا بر وصیت پدرش جسد او را به فلسطین برده و در کنار قبر ابراهیم(ع) و اسحاق(ع) دفن نمود و به مصر بازگشت .
. طول عمر #حضرت_یوسف علیه السلام را بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ سال ذکر کرده اند یوسف خود نیز وصیت کرد که پس از مرگش در کنار پدرانش در فلسطین دفن شود.
لیکن او به قدری محبوبیت اجتماعی پیدا کرده و #عزت فوق العاده‎ای نزد #مردم مصر داشت که پس از فوتش بر سر محل به خاک سپاریش نزاع شد. هر طایفه‎ای می‎خواست جنازه یوسف در محل آنها دفن شود، تا قبر او مایه برکت در زندگی‎شان باشد. بالاخره رأی بر این شد که جنازه یوسف را درتابوتی مرمرین گذاشته و درکف رودنیل دفن کنند، زیرا آب رود که از روی قبر رد می‎شد مورد استفاده همه قرار می‎گرفت و با این ترتیب همه مردم به فیض و #برکت وجود پاک حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ می‎رسیدند. این قبرتا زمان حضرت موسی (ع ) هم چنان در رود نیل بود تا اینکه ۳۰۰ سال بعد حضرت موسی به فرمان #خداوند مقبره او را درآورد و با خود به فلسطین برد.مسعودی می گوید: سبب این که موسی جنازه یوسف را از مصر حمل کرد، آن بود که باران بر بنی اسرائیل نیامد. پس خدای عزوجل به موسی وحی فرمود جنازه یوسف را بیرون آورد. موسی از محل دفن یوسف پرسید و پیرزنی نابینا و زمین گیر از بنی اسرائیل گفت : من جای یوسف را می دانم ولی سه حاجت دارم که باید از خدا بخواهی آنها را برآورد تا آن جا را به تو نشان دهم!خداوند به موسی وحی فرمود سخنش را بپذیر که این امتحانی برای اوبود وما حاجت هایش را بر آوردیم. پیرزن محل دفن یوسف را نشان داد و موسی جنازه را بیرون آورد و به فلسطین منتقل ساخت...
.آرامگاه حضرت یوسف نبی(ع) اکنون در شرق نابلس سرزمین‌های اشغالی قراردارد...
.📚 منابع :قرآن کریم، انجیل عهد عتیق، تورات عهد قدیم ، مجمع البیان طبرسی ج ۵ ص ۲۶۶،
اثبات الوصیة ص ۳۸، علل الشرایع، ص 107؛
احسن القصص (شرح مستند داستان حضرت یوسف علیه السلام)تألیف سید هاشم رسولی محلاتی. #یوسف_پیامبر #زندگی_اسلامی_ایرانی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...