ویژه کنید
عکس و تصویر معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی خبر داد؛ پذیرایی روزانه خادمیاران امام ...

معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی خبر داد؛

پذیرایی روزانه خادمیاران امام رضا(ع) از ۲ هزار زائر پاکستانی در خراسان جنوبی

معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: روزانه هزار زائر پاکستانی در مسیر بازگشت از مراسم پیاده روی اربعین و مشهد مقدس در روستای نوفرست و هزار نفر هم در شهر خضری در موکب‌های خادمیاران رضوی استان خراسان جنوبی، پذیرایی می‌شوند.

به گزارش آستان نیوز از بیرجند، قاسم قاسمی به خبرنگار ما گفت: امسال زائران پاکستانی برای حضور در عتبات عالیات و بازگشت به وطن، استان‌های خراسان جنوبی و رضوی را انتخاب کرده اند و بعد از بازگشت از این مراسم تا روز 28 صفر را در بارگاه امام رضا(ع) سپری کرده‌اند و هم اکنون در مسیر برگشت آستان قدس رضوی با برپایی موکب از آنها پذیرایی و استقبال می‌کند.
معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استقبال خادمیاران رضوی از زائران پاکستانی از ۱۱ آبان آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد، افزود: روزانه هزار زائر پاکستانی در مسیر بازگشت از مراسم پیاده روی اربعین و مشهد مقدس، در روستای نوفرست و هزار نفر هم در شهر خضری در موکب های استان خراسان جنوبی، پذیرایی می‌شوند.
معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: در ایام پذیرایی از زائران پاکستانی در خراسان جنوبی از مبلغان پاکستانی به زبان اردو دعوت به عمل آمده که در همین راستا، چهار مبلغ از قم به استان اعزام شدند و در این مدت به مبلغان به کار تبلیغ، بیان احکام و ارائه زندگینامه امام رضا(ع) و حل مشکلات زائران می‌پردازند.
قاسمی بیان کرد: برپایی موکب ها و پذیرایی از زائران پاکستانی به همت آستان قدس و خیرین بوده است و غذای زائران پاکستانی هم به ذائقه زائران پاکستانی طبخ و توزیع می‌شوند.
وی از توزیع هشت هزار بروشور توسط خادمیاران رضوی بین زائران پاکستانی به زبان اردو در خصوص زندگینامه، سیره عملی و چهل حدیث امام رضا(ع) به همراه تبرکات امام رضا(ع) خبر داد و گفت: امسال 1700 اتوبوس یعنی حدود 80 هزار زائر پاکستانی به سمت کربلای معلی حرکت کرده اند که بازگشت 90 درصد این زائران از خراسان جنوبی انجام می‌شود.
معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: همکاری با هیئت رزمندگان اسلام در برنامه شهادت امام رضا(ع) از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی آستان قدس نمایندگی خراسان جنوبی است.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...