ویژه کنید
عکس و تصویر تحریم و زجر پروانه‌ها در سکوت بیماری آزاردهنده است ولی برخی بیماری‌ها به‌واسطه عوارض، هزینه‌ها ...

تحریم و زجر پروانه‌ها در سکوت

بیماری آزاردهنده است ولی برخی بیماری‌ها به‌واسطه عوارض، هزینه‌ها و آسیب‌هایی که برای زندگی جسمی، روحی و اجتماعی بیمار ایجاد می‌کنند، دشوارترند. بیماری «ای‌بی» یا «پروانه‌ای» از این دسته است. بیماری «ای‌بی» در هر یک میلیون نفر 50 نفر را درگیر می‌کند و در ایران هم به این بیماری مبتلا هستند.
پوست بیماران «ای‌بی» بسیار شکننده همانند بال‌های لطیف و نازک پروانه به شدت شکننده است (دلیل پروانه‌ای خواندن این بیماری) و با اندکی تماس دچار تاول‌های آبکی یا خونی شده و با پیشروی زخم، به تدریج بافت پوست از بین می‌رود.
درد مبتلایان به این بیماری گاه با درد شدیدترین سوختگی‌ها برابر است.
«ای‌بی» به شدت هزینه‌زاست. گفته می‌شود هزینه هر بیمار ماهیانه تا 12 میلیون تومان است. پانسمان زخم‌های این بیماران ساخت شرکت سوئدی مولنلیکه (بسیار پیشرفته و دارای لایه سیلیکونی نچسب و آنتی‌میکروبیال) است و هر برگ آن بین یک تا دو میلیون تومان قیمت دارد.
پرویزی پزشک متخصص می‌گوید: ریزش مو، تاول چشمی، مشکلات گوارشی و بیماری‌های دهان و دندان از جمله عوارض «ای‌بی» است و زخم‌های بیماران‌ تکرار پذیر است. او می‌گوید: تعویض پانسمان بیماران ٢ ساعت طول می‌کشد و استحمام آن‌ها 6 ساعت زمان نیاز دارد.

❗ ️تراژدی انسانی❗ ️
غمبار است که شرکت سوئدی به دلیل تحریم‌ها، مدتی است ارسال پانسمان «ای‌بی» را که در پنجاه کشور دنیا مصرف می‌شود، قطع کرده است.
مدیر عامل «خانه ای‌بی» تنها مؤسسه حمایت از این بیماران گفته است: شرکت سوئدی اعلام کرده به دلیل تحریم‌های آمریکا روابط تجاری با ایران را قطع می‌کند. در ضمن، حتی در صورت تداوم رابطه، تحریم‌های بانکی مانع نقل و انتقال پول و واردات پانسمان است.
سازمان جهانی دیدبان حقوق بشر به عنوان اصلی‌ترین نهاد نظارت بر نقض حقوق بشر در جهان، گزارشی در رابطه با تاثیر تحریم‌ها بر سلامت مردم ایران منتشر کرده است که در آن به مشکلات تحریم پانسمان بیماران پروانه‌ای نیز به طور صریح اشاره شده است.
مبتلایان به ای‌بی بخش کوچک، اما بسیار پر درد بیمارانی هستند که به‌واسطه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا زجر می‌کشند و اخیرا به علت نبودن پانسمان، پانزده نفر از آن‌ها فوت کرده‌اند. تحریم‌ها به‌واقع بیوتروریسم و نشانه گرفتن زندگی ایرانیان است.

ادامه دارد...👇
http://wisgoon.com/pin/27687578/

🌸 لایک نمی‌خواهم، فقط لطفا به اشتراک بگذارید🌸
#تحریم #انسانیت #بیماری #زجر #عذاب #غیرانسانی #گرانی #دارو #تحریم_دارو

کانال تلگرام و اینستاگرام 🌸 مهر بانو ۲۰۱۸🌸
@MehrBanooo_2018

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...