ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 حمایت رهبری معظم انقلاب از طرح سهمیه‌بندی بنزین؛ نکات و ملاحظات مهم 🔸 در ...

🔴 حمایت رهبری معظم انقلاب از طرح سهمیه‌بندی بنزین؛ نکات و ملاحظات مهم

🔸 در مورد چرائی حمایت رهبری معظم از تصمیمات شورای سران قوا، سخنان دیروز رهبری معظم کاملاً روشن و بدون ابهام است. هرچند در این زمینه می‌توان به نکاتی اشاره کرد:

🔺 ۱. در مورد طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، باید بین سه محورِ #اصل_طرح ؛ #زمان_طرح ؛ #شیوه_اجرای آن مرزبندی کرد. همان طور که رهبری عزیز فرمودند اصل طرح دارای پشتوانه کارشناسی قابل اعتنا است. (مواردی چون کاهش فاصله طبقاتی، جلوگیری از مصرف بی‌رویه و سرسام‌آور سوخت، کمک به دهک‌های پایین جامعه و... از جمله فواید این طرح است که ادله کارشناسی جدی دارد.) اما در زمینه شیوه و زمان اجرای طرح، قطعاً نقاط ضعف جدی و بزرگی دیده می‌شود.

🔺 ۲. تاکید رهبری بر #خوش‌بینی به تصمیم سران سه قوه در کنار انذار ایشان به دولت جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، کاملا معنادار و مهم است. اتفاقا اعتراضات هیجانی سبب ایجاد جو روانی کاذب و افزایش قیمت‌ها خواهد شد. به‌علاوه تاکید بر #خوشبینی، نه از روی سیاسی‌کاری است بلکه توصیه‌ای مهم به همگان در سلوک و نگرش سیاسی است.

🔺 ۳. (مهم) حمایت صریح رهبری از طرح مذکور با وجود تاکید چندباره ایشان که از لحاظ کار‌شناسی بنده کارشناس نیستم، یک پیام فوق‌العاده ارزشمند را به عموم نخبگان و تصمیم‌گیران و البته مردم فهیم ایران می‌رساند. این پیام آن است که ساختار نظام جمهوری اسلامی بر مبنای تصمیمات #کارشناسی‌محور قرار دارد و مهم‌ترین رکن حاکمیتی نظام از اجرایی شدن تصمیمات کارشناسیِ تحول آفرین دفاع می‌نمایند. به عبارت دیگر نشان داده شد چه در این دولت و چه دولت‌های قبلی و آینده، اگر عزم و اراده کارشناسی، پایه‌‌ای برای جراحی‌های اقتصادی #تحول‌آفرین و مبنایی وجود داشته باشد، ایشان تمام قد دفاع می‌نمایند. اقتصاد مقاومتی با چنین پیش زمینه مدیریتی قابل اجرا است.

ادامه در پست بعد👈

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...