ویژه کنید
عکس و تصویر ✔ #بغداد: هدف از حمله به #کنسولگری_ایران تخریب روابط #عراق و #ایران بود ⚠ #وزارت_خارجه ...

#بغداد: هدف از حمله به #کنسولگری_ایران تخریب روابط #عراق و #ایران بود

#وزارت_خارجه عراق می‌گوید هدف از حمله به کنسولگری #جمهوری_اسلامی ایران در #نجف_اشرف، آسیب رساندن به روابط دو کشور عراق و ایران بوده است.

🔹 به گزارش گروه بین‌الملل #خبرگزاری_فارس، در پی حمله گروهی #آشوبگر به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف، وزارت خارجه عراق هدف از این اقدام را آسیب وارد ساختن به روابط عراق و ایران توصیف کرد و از #معترضین خواست مراقب کسانی باشند که می‌خواهند #اعتراضات را بی‌اعتبار کنند.

🔹 وزارت امور خارجه عراق همچنین حمله به کنسولگری ایران در شهر #مقدس_نجف را قویا محکوم کرده است و آن را خلاف واقعیت اعتراضاتی خوانده که در برخی شهرهای عراق جریان دارد.

🔹 این وزارتخانه همچنان بر حق #مردم عراق برای انجام اعتراضات به‌عنوان حقی تضمین‌شده تاکید کرده است.

🔹 چهارشنبه شب، گروهی از مهاجمین نقابدار که به گفته منابع محلی از اهالی شهر #نجف_اشرف نبوده‌اند، با پخش مستقیم دوربین شبکه خبری #العربیه سعودی به کنسولگری ایران در نجف یورش برده و بخش‌هایی از آن را به آتش کشیدند. #العربیه در عراق ممنوع‌الفعالیت است. (🚫 خطاب به بعضیها که هنوز معتقدن اینان مردمن: اگه اینا مردمن پخش مستقیم العربیه رو چطور توجیه میکنید؟)

🔹 گزارش‌ها حکایت از آن دارند که در جریان این حمله 47 نیروی #امنیتی عراقی #مجروح شده‌اند. از میزان آسیب‌های وارد شده به ساختمان کنسولگری خبری رسمی در دست نیست اما بنابر گزارش‌های رسانه‌ای، هیات دیپلماتیک ایران پیش از حمله مهاجمین از محل خارج شده بودند.

🔹 بر اساس گزارش منابع محلی، متجاوزین به کنسولگری ایران در شهر نجف، نه از اهالی این شهر بلکه عموما گروهی نقابدار بوده‌اند که با برنامه‌ریزی برای این اقدام و آتش‌افروزی به #نجف آمده بودند.

🔹 عراق از ابتدای ماه اکتبر گذشته شاهد برخی اعتراضات به فساد و ناکارآمدی بود که با دخالت برخی طرف‌های خارجی از جمله #آمریکا، #رژیم_صهیونیستی و #عربستان سعودی به صحنه #آشوب و #اغتشاش بدل شد.

انتهای پیام/ #فتنه #فتنه98 #فتنه_اکبر #مرگ_بر_آل_سعود #مرگ_بر_ضد_ولایت_فقیه #ایران_و_العراق_لا_یمکن_الفراق

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...