ویژه کنید
عکس و تصویر ⛔ ️اندر احوالات مکانیزم ماشه‌ی برجام ۱.طرف های اروپایی برجام تصمیم گرفتند ‫ #مکانیزم_ماشه‬ را ...⛔ ️اندر احوالات مکانیزم ماشه‌ی برجام

۱.طرف های اروپایی برجام تصمیم گرفتند ‫ #مکانیزم_ماشه‬ را فعال کنند. در‌ آینده تحلیل از چرایی این کار اروپا را خواهم گفت.
اما مکانیزم ماشه چیست؟
بی شک اعجاب آورترین بخش ‫ #برجام‬ همین مکانیزم ماشه است که به عنوان ‫ #مکانیزم_حل_اختلاف‬ شناخته میشود.

۲.در این مکانیزم فارغ از اینکه چه کسی شاکی است و چه کسی متشاکی، نتیجه عدم حل اختلاف بازگشت قطعنامه های گذشته شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است.
برای همین در طول یک سال و نیم گذشته و بعد خروج آمریکا از برجام، ایران از این مکانیزم استفاده نکرد.
دست مریزاد به تیم مذاکره کننده
۳.ابتدا کمیسیون مشترک تشکیل میشود و بعد از آن اگر شکایت پابرجا بود باید کمیسیون وزرای خارجه تشکیل شود. و در‌ نهایت هیات سه نفره و آخرش اعلام به شورای امنیت سازمان ملل.

۴.بعد از اعلام به شورا، در‌صورتیکه قطعنامه ای مبنی بر تایید مسیر برجام به تصویب شورا نرسد، تمام قطعنامه های قبلی علیه ایران بازمیگردد.

۵.البته این به معنای پایان یافتن برجام نیست. طبق قطعنامه ۲۲۳۱ ایران هنوز باید تعهداتش را اجرا کند که البته بعید است ایران این کار را بکند.

✍ 🏻 ‫ #مسعود_براتی
‏‪yun.ir/lnb‬

🖋 به زبان ساده و به تاسی از مثال رییس جمهور باید گفت، نه تنها سیب و گلابی اقتصادی برجام در اثر سرمازدگی مکانیزم ماشه‌ی اروپا از بین رفت بلکه کل باغ درون‌زایی اقتصاد با بی‌توجهی چندساله‌ی باغدار در معرض نابودی کامل قرار گرفته است.

#برجام
#اقتصاد_بین_الملل
#تحریم
#خودتحریمی#کانال_مصاف

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...