ویژه کنید
عکس و تصویر ❌ فرانسه واقعی ≠ فرانسه ذهن روحانی❌ آقای روحانی در این شش سال، فقط به ...

❌ فرانسه واقعی ≠ فرانسه ذهن روحانی❌

آقای روحانی در این شش سال، فقط به آمریکا دل نبست.
مواضع او، نوعی وجهه سازی خلاف واقع برای فرانسه هم بود. فرانسه ای که میزبان ضدانقلاب سلطنت طلب و سپس سازمان تروریستی منافقین شده بود. پاریس در جنگ تحمیلی، کاملا از صدام پشتیبانی می کرد.
اما روحانی بهمن 94 پس از سفر به پاریس ادعا کرد:
"رئیس‌جمهور فرانسه گفت یکی از اهداف ما، ایجاد اشتغال برای جوانان ایران است".
روحانی همچنین بعدها ادعا کرد:
"رییس جمهور فرانسه گفت سال 91 ما پنج کشور [؟!] تصمیم به جنگ با ایران گرفته بودیم، اما وقتی شما رییس جمهور شدید، دیدیم شرایط عوض شده ما هم دست نگه داشتیم ببینیم شرایط جدید چه می‌شود.».


اگر این ادعا درست باشد، روحانی چرا به دهان یاوه گوی اولاند نزد؟ آیا او را بدیل گزینه نظامی در فشار بر ایران، بلکه بهتر از آن می دانستند؟! و این مایه افتخار است یا شرمندگی؟!مشی روحانی چگونه بود که به گستاخی بعدی مقام فرانسوی منتهی شد؟ وزیر خارجه فرانسه بهمن 95 ضمن سفر به تهران، در مهمانی سفارت این کشور شرکت کرد.
مقارن این سفر، ناوهای فرانسوی به همراه آمریکا و انگلیس در خلیج‌فارس مانور نظامی برگزار می‌کردند. تجار فرانسوی با اظهار نگرانی پرسیده بودند آیا این مانور نظامی بر روابط ما تأثیر نمی‌گذارد؟
ژان مارک آیرو در پاسخ گفت:
"خیر بنده هیچ نگرانی ندارم. مقامات ایرانی در هیچ یک از جلسات برنامه‌ریزی سفر، به این مانور معترض نشدند. دولت ایران به این سفرها احتیاج دارد و مطمئنم که هیچ اعتراضی در جلسات فردا هم نخواهیم شنید"!


این، همان تحلیلی است که وبسایت رادیو فرانسه مهر ماه 92 منتشر کرد: "ارزیابی غرب از دولت روحانی، تعامل با فروشنده بدهکار و مشتاقی است که خود را ناگزیر از فروش حقوق ملی می‌بیند. طبق این جمع‌بندی اگر خریدار صبور باشد، فروشنده، قیمت را کمتر خواهد کرد"!پس از ابطال برجام توسط آمریکا و متهم کردن سپاه به تروریسم هم وزیر خارجه فرانسه گفت:
"ما قبل از آمریکا، سپاه پاسداران را تحریم کرده‌ایم".
آقای روحانی در یک سال اخیر به موازات خباثت های مشترک آمریکا و فرانسه -که از جمله در بدعهدی شرکت های فرانسوی و سپس مطالبه مذاکرات موشکی و واگذاری قدرت منطقه ای ایران متبلور شد- امید موهوم به فرانسه را برجسته می کرد!
وانمود می شد ماکرون در صدد میانجی گری است؛ و حال آن که او، صرفا ابزار فریب و تهدید ترامپ بود.


حباب فریب سرانجام در سفر نیویورک ترکید و معلوم شد آنها صرفا باج تازه میخواهند. فرانسه همچنین از جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی حمایت کرد.تازه ترین وقاحت ماکرون، زدن توئیتی با عبارت جعلی "خلیج عربی-فارسی" ! است. یک بار دیگر رفتارهای رذیلانه دولت فرانسه را مرور کنید...
چرا باید چنین دولت خبیثی به عنوان دوست ایران جا زده می شد؟!


محمد ایمانی

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33296

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...