ویژه کنید
عکس و تصویر ✅ خوب ❌ بد ❌ زشت ✅ دربی : قسمت اول ✅ خوب : برای ...

✅ خوب ❌ بد ❌ زشت ✅ دربی :

قسمت اول

✅ خوب :

برای #پرسپولیس که تا اینجای فصل چهار بار گل اول را خورده بود و هرگز تساوی هم نکرده بود این کامبک فوق‌العاده بود، به ویژه مقابل استقلالی به دست آمد که هرگز در این فصل پس از زدن گل اول نباخته بود، آن هم تیمی که با تعویض مربی و مصدومیت شجاعیان و اسماعیلی، قرار دادن سه هافبک دفاعی و دور کردن کریمی از محوطه حریف، دستور عدم نفوذ به میلیچ و غفوری به شدت دفاعی تر از نیمفصل اول است. اما یحیی با شجاعت بسیار در تعویض زودهنگام دو مهره ضعیف پرسپولیس و استفاده از نیمکت خوب پرسپولیس (برخلاف حریف) و تداوم روند تاکتیکی خود در پاسهای کوتاه توانست مزد شجاعت خود را بگیرد و درس خوبی به مجیدی ترسو بدهد که خطرناکترین مهره خود را بیرون کشیده بود و تنها راهکارش برای حفظ نتیجه خطاهای پر تعداد هافبک‌هایش بود. هرچند واقعا حیف بود که داور به میزان وقت تلف شده، وقت اضافه اعلام نکرد تا پرسپولیس با کسب هشتمین برد به رکورد سپاهان برسد
✅ انتخاب بهترین بازیکن پرسپولیس در چنین بازیهایی شاید سلیقه ای باشد، اما شاید #امیری مانند بازی تراکتور بهترین بود و تنها بازیکنی بود که نود دقیقه اهمیت #شهرآورد را درک کرده و برای هر توپ می‌جنگید. شیری برخلاف نیمه اول در نیمه دوم نفوذهای خوب داشت اما هنوز مدافع ایده‌آل نیست. #بشار و #استوکس کیفیت خود را نشان دادند، در تقابل با چنین اتوبوسهایی قرار گرفتن و جابجایی در فضای بین مهاجم و هافبکهای حریف و دریافت و چرخش توپ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هر دو در این امر عالی بودند. استوکس برای اینکه ضربه آزادی مشابه مسی مقابل اتلتیکو بزند و ایمون زائدی دیگر شود تنها چند سانتیمتر کم آورد.
#علیپور در کنشهای هجومیش و دریافت توپ خوب بود هرچند اگر سر نمی‌خورد گل اول بازی را پرسپولیس میزد و آخرین باری که پرسپولیس گل اول را در داربی زده و باخته به یاد نمی آوریم. او اکنون به اندازه #زائد و نوروزی در داربی ها گل زده است و شاید در همین رکورد باقی بماند. به نظر فشارها روی #اوساگونا عجیب است، او امروز در حد خود عالی بود، حضور او در حفظ توپ و نبردهای هوایی و تنوع تاکتیکی عالی است. کمتر بازیکنی میتواند چنان پاس رو به جلوی زیبایی بدهد.از دید خوب دو کمک داور در دو صحنه گل پرسپولیس نباید گذشت، چون به قضاوت های عجیب عادت کرده بودیم. در۹۱داربی قبلی، تنها یک مسابقه شرایط این چنینی داشت. و هر دو تیم در هر دو نیمه گل زدند و نشان داد این دربی همانند دربیهای تمام ایرانی دایی و #قلعه نیست.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...