ویژه کنید
عکس و تصویر ⭕ برگی از #تاریخ اسلام - وقایع روشنگر #تاریخ: 🔻 حضرت عمار راهنما شده بود ...

⭕ برگی از #تاریخ اسلام

- وقایع روشنگر #تاریخ:

🔻 حضرت عمار راهنما شده بود برای اتصال به رهبری، آنزمان گروهی که در درستی راه امام علی(ع) تردید داشتند و فتنه های زمان مانع از آن بود که بتوانند حق را تشخیص دهند ، دنبال عمار می رفتند.

🔻 می گفتند پیامبر(ص) گفته او تا پایان زندگی بر راه حق است پس دنبال او می رویم، اما وقتی عمار شهید شد، این افراد مردد دو دسته شدند، بعضی ها راه را شناختند چون پیامبر(ص) فرموده بودند عمار توسط گروه منحرف کشته می شود، فهمیدند راه امیرالمومنین(ع) حق است، چون لشکر معاویه ، عمار را شهید کرده بودند.

🔻 بعضی دیگر بعد از شهادت حضرت عمار درجا میخکوب شدند چون معاویه شایع کرد که عمار را علی(ع) کشته که او را به جنگ آورده ، این گروه در تردیدشان باقی ماندند که حرف معاویه این جا درست است یا کلام علی (ع) که می فرمود عمار را لشکر معاویه شهید کرده پس معاویه بر باطل است.

🔻 امروز هم وقایعی هستند که راه را بر مردم روشن کرده و شناخت مردم را آسان می کنند، به عنوان مثال کمک صادقانه و جانفشانی طلاب و روحانیون در سیل جنوب باعث شد عده ای از مردم که سالها تحت تبلیغات دشمن به روحانیت بدبین شده بودند، وقتی این همه ایثار را از روحانیت دیدند، از خواب بیدار شده و شدیدا اظهار پشیمانی و توبه می کردند، که ویدئوهای آن در فضای مجازی منتشر شد.

🔻 واقعه دیگر که روشنگر بود، شهادت بزرگمردی است که کوچک و بزرگ اورا دوست داشتند، از کودک سه ساله تا آدم های 100 ساله چندین روز، همه نام او را بر زبان داشتند، او خودرا سرباز ولایت می دانست، جمع زیادی که در اثر تبلیغات گسترده دشمن، سالها از رهبری انقلاب فاصله گرفته بودند ، شهادت این سرباز ولایت، بین این جدا افتادگان با رهبرشان پیوندی مستحکم برقرار کرد، که با خون آن شهید امضاء شد و خدا چه برکتی به این شهادت داد. ❌ // الله اکبر // ❌


👤 تدوین :سید محمد حسین مرکبی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...