ویژه کنید
عکس و تصویر ما در جوامع با سه گزینه رو برو هستیم. پوچ گرایی؛ مادی گرایی، دین گرایی. ...

ما در جوامع با سه گزینه رو برو هستیم.
پوچ گرایی؛ مادی گرایی، دین گرایی. حداقل کاری که برای اصلاح جوامع کلی و روحیات شخصی افراد باید انجام دهیم این است که بگوئیم و تکرار کنیم و موج فرهنگی ایجاد کنیم که حداقل پوچ گرا نباشید. منفی باف نباشید. نا امید نباشید. خود را بدبخت ازلی و ابدی فرض نکنید. حداقل اعتماد به نفس داشته باشید. لااقل از توانایی های مادی و جسمی خودتان بهره بگیرید. داشته های خود را هم ببینید. همیشه تلخی ها و سختی ها و مشکلات را نبینید. قدر سلامت و عافیت و امنیت خود را بدانید. توان خود را هرز ندهید. خودباخته و واداده نباشید.
این رویکرد بخشی از هنر تربیتی قرآن کریم است که به مومنین می گوید فرضا اگر به جهاد رفتید به یک جبهه ای رفتید این جور نباشد که تا مشکلی پیش آمد غمباد کنید می فرماید همان طور که شما آسیب دیدید کفار هم آسیب می بینند اما کنارش آنها اعتقادی به پاداش روز جزا ندارند. آنها دلهایشان خالی از امید است. ترس از مجاهدین شما دلهای ایشان را پر کرده است. ازین دست مثال ها در مصحف شریف زیاد است. این ها اولیه ترین مولفات برای خروج از پوچ گرایی و ورود به پله ی بالاتر است.
#پوچ_گرایی #مادی_گرایی #دین_گرایی #جوامع #افراد #موج_فرهنگی #پوچ_گرا #منفی_باف #ناامید #بدبخت #اعتماد_به_نفس #توانایی #مادی #جسمی #تلخی #سختی #مشکلات #سلامت #عافیت #امنیت #توان #هرز #خودباخته #واداده #هنرتربیتی #قرآن_کریم #مومنین #جهاد #جبهه #غمباد #آسیب #کفار #پاداش #روزجزا ندارند. #امید #مجاهدین #مصحف_شریف

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...