ویژه کنید
عکس و تصویر رسایی نماینده مردم تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: #کرسنت #دکل_نفتی #زنگنه #فساد یکی از ...

رسایی نماینده مردم تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

#کرسنت
#دکل_نفتی
#زنگنه
#فساد
یکی از موضوعاتی که در چند هفته اخیر به مهمترین سوژه رسانه های یک جریان خاص تبدیل شده، داستان گم شدن یک دکل نفتی است! این سوژه که یک سال قبل، پیگیری موضوع آن برای اولین بار توسط تعدادی از نمایندگان مجلس نهم کلید زده شد، دوم تیرماه بعد از مصاحبه بیژن زنگنه، در رسانه های خاص همسو با وزیر نفت تبدیل به یکی از مهمترین موضوعات کشور شد.
دروغ "گم شدن یک دکل" آنقدر بزرگ بود که بسیاری از ذهن ها را از فکر کردن به این موضوع باز دارد که مگر دکل نفتی خودکار یا سوزن است که گم شود، تا جایی که بعضا در کامنت های ذیل این صفحه هم به مطالبه برخی کاربران تبدیل شده، کاربران دلسوزی که از وجود فساد رنج می برند اما بدون اینکه خود بدانند، تبدیل به پیاده نظام یک جریان خاص در این بازی شده اند.

فساد در هر جریان و توسط هر کس که باشد، قابل دفاع نیست. در موضوع ادعایی دکل نفتی گمشده هم (که بالاترین رقم اعلام ‌شده درباره آن 87 میلیون دلار بوده) موضوع از این قرار بود که قسط اول خرید این دکل پرداخت شد اما فروشنده به تعهد خود عمل نکرد، طبعا باید رسیدگی شود که آیا برای مبلغ پرداختی، ضمانت های لازم اخذ شده یا نه، چه کسانی کوتاهی کرده اند و در نهایت قطعا باید با آنها برخورد شود.
سوالی که در ذهن ها باقی مانده این است که موضوع دکل نفتی یک سال قبل توسط نمایندگان مجلس نهم علنی شد اما چرا در چند هفته اخیر با اسم رمز "دکل گم شده نفتی" و با مصاحبه وزیر نفت بزرگنمایی شده؟ پاسخ اما به خبری بر می گردد که به عنوان یک گاف چند هفته پیش از زبان علی جنتی، وزیر ارشاد دولت یازدهم در صحن علنی مجلس فاش شد. جنتی در حالی که برای پاسخ به سوالی به صحن علنی آمده بود، اعلام کرد که جمهوری اسلامی به خاطر قرارداد پر از فساد کرسنت، در دادگاه بین‌المللی نزدیک به 14 میلیارد دلار (13.85 میلیارد دلار) جریمه شده است و احتمال افزایش این جریمه در مراحل بعدی دادگاه وجود دارد. جریمه 13.85 میلیارد دلاری کرسنت با نرخ دلار 3 هزار تومانی بیش از 41 هزار میلیارد تومان می‌شود که از یک سال بودجه عمرانی کل کشور بیشتر و معادل هزینه 160 دکل نفتی گم شده است!
فریب نخورید، دکل گم شده قبل از آن که پرونده فسادی برای پیگیری باشد، بازی ای برای تحت‌الشعاع قرار دادن مفسده بزرگ‌تری به نام "کرسنت" است.
(برگرفته از یادداشت صفحه اقتصادی این هفته 9 دی)


لینک صفحه منطقدان روحانی

http://line.me/ti/p/%40ipu1479z

Shareلطفا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...